Збивається час на комп’ютері. Що робити?

Збивається час на комп’ютері. Що робити?

Сбивается время на компьютере. Что делать?

Багато користувачів комп’ютерів та ноутбуків дуже часто скаржаться на те, що на їх пристроях постійно збивається час, тому його періодично доводиться виправляти. Причому, як показує практика, з цією проблемою рано чи пізно стикається практично кожен з нас. Чому так відбувається? Як боротися з даною несправністю? Про все це ми розповімо прямо зараз.

Перехід на зимовий і літній час

Ще кілька років назад в нашій країні ми кожну осінь і весну переводили стрілки годинника на одну годину назад або вперед відповідно. Однак потім урядом вирішено було скасувати переходи. Ось тільки операційна система Windows, будь це XP, Vista або 7, як і раніше, автоматично переводить стрілки годинника!

Для того, що б цього не відбувалося, рекомендуємо вам вимкнути автоматичний переклад стрілок. Для цього клікніть по електронним годинником у правій нижній частині екрана і натисніть «Зміна налаштувань дати і часу…».

Сбивается время на компьютере. Что делать?

На вкладці «Дата і час» виберіть «Змінити часовий пояс…».

Сбивается время на компьютере. Что делать?

У вікні, зніміть галочку з напису «Автоматичний перехід на літній час і назад». Більш докладно — на скріншоті:

Сбивается время на компьютере. Что делать?

Синхронізація з сервером

Існує проблема іншого характеру. За замовчуванням на операційних системах відбувається оновлення, яке в тому числі зачіпає і поточний час. Іншими словами, як тільки ви виходите в інтернет, то система автоматично синхронізується з сервером і сама оновлює час для вашого часового поясу. А оскільки ще не всі сервери знають, що в Росії стрілки годинника більше не переводять, відбувається така плутанина.

Рішення дуже просте. Знову натисніть на годинник, клікніть по «Зміна налаштувань дати і часу…», потім виберіть вкладку «Час інтернету».

Сбивается время на компьютере. Что делать?

Натисніть «Змінити параметри». Зніміть галку поруч з написом «Синхронізувати з сервером часу в інтернеті» і натисніть ОК. Все, тепер синхронізація повністю відключена.

Сбивается время на компьютере. Что делать?

Батарейка на материнській платі

Якщо ви використовували два вищеописаних методу, але це вам зовсім не допомогло, то справа, швидше за все, криється в батарейки на материнській платі. Багато здивуються — батарейка? Це яка? Насправді це дуже важливий елемент будь-якого комп’ютера або ноутбука.

Сбивается время на компьютере. Что делать?

Даний елемент живлення необхідний для того, що система BIOS могла зберігати дані по налаштувань системи, адже в іншому випадку при кожному включенні ПК ці дані збивалися б і тоді потрібно було б щоразу створювати нові налаштування. Звичайно ж, це дуже незручно. Батарея в цьому плані дуже допомагає, при цьому термін її служби може обчислюватися десятиліттями, хоча зазвичай вона служить 5-8 років.

Вона встановлена на материнській платі і знайти її самостійно дуже просто — достатньо лише подивитися на плату. Замінити її також легко, однак запам’ятайте, що робити це потрібно строго при вимкненому живленні вашого ПК. Даний елемент живлення можна придбати в будь-якому магазині, що торгує комплектуючими для комп’ютерів, коштує він недорого. Після заміни ви повинні повністю позбутися від проблеми.

Проблема з материнською платою

Навіть якщо після заміни елементу живлення час продовжує скидатися, то, можливо, наказав довго жити один з елементів материнської плати. Самостійно з’ясувати це питання дуже важко, так як крім «тимчасових труднощів» проблем ніяких немає, тому ми рекомендуємо віднести «материнку» в сервісний центр на діагностику.

Є пропозиції по темі? Пишіть!

Back to Top