Завантаження ЦП 100%. Що робити?

Завантаження ЦП 100%. Що робити?

Загрузка ЦП 100%. Что делать?

Досить часто користувачі скаржаться на 100-відсоткове завантаження процесора. При цьому комп’ютер найчастіше починає «тупити» і не дозволяє нормально працювати. Найцікавіше, що навіть при перевстановлення Windows ситуація змінюється далеко не у всіх випадках. Що ж робити, як бути?

Причин насправді може бути безліч, тому розглянемо найбільш ймовірні.

Якщо ви запускаєте диспетчер завдань і бачите якусь програму, яка завантажує процесор, негайно зупиніть її і видаліть або перевстановіть. Швидше за все, вона просто конфліктує з яким-небудь іншим додатком або, як варіант, це може бути вірус. Відповідно, у цьому випадку потрібно скористатися антивірусом оновленої до останньої версії базами і просканувати систему. Також вкрай бажано скористатися антивірусної утилітою типу Dr. Web Cureit, яка може знайти такі шкідливі файли, які антивірус не завжди виявляє.

Але коли справа стосується сторонніх програм, все значно простіше. Куди гірше, коли завантаження пов’язана з одним із процесів Windows. Найчастіше мова йде про процес svchost.exe, про який я досить докладно розповідав якийсь час назад.

Суть в наступному: svchost.exe дозволяє службам у вигляді dll-файлів виконувати їх код у своєму адресному просторі, тому в диспетчері завдань користувач може бачити кілька запущених копій svchost.exe.

Загрузка ЦП 100%. Что делать?

Це нормальне явище. Зрозуміло, за тим винятком, коли під виглядом процесу ховається якийсь вірус. Запам’ятайте, що svchost.exe ніколи не запускається від імені користувача і ви не зможете знайти його в автозавантаженні. Якщо ж це сталося, то перед вами — шкідливий файл або програма, що не має відношення до Windows.

Припустимо, що ви не виявили ніякого вірусу. Чому ж відбувається завантаження процесора? Найчастіше це пов’язано з тим, що ви не встановили оновлення для операційної системи Windows. Як це взаємопов’язано? Насправді все просто: як тільки користувач підключається до інтернету, система опитує сервіс, які оновлення з’явилися, а які вже встановлені. Це не найпростіший процес і по суті представляє з себе сканування системи як у випадку з антивірусом, наприклад. Тому сканування буде відбуватися чи не постійно, поки ви не зволите встановити оновлення.

Що робити тим, хто не хоче встановлювати оновлення? Єдиний варіант — це відключення Windows update чого робити вкрай не рекомендується. Але якщо ви все-таки зважилися на цей крок, то зайдіть в панель управління і виберіть пункт «Центр оновлення Windows». У вікні, натисніть кнопку «Настройка параметрів».

Загрузка ЦП 100%. Что делать?

У новому вікні у підрозділі «Важливі оновлення» виберіть пункт «Не перевіряти наявність оновлень (не рекомендується)», після чого натисніть ОК.

Загрузка ЦП 100%. Что делать?

Перезавантажте комп’ютер, після чого зайдіть в диспетчер завдань і перевірити завантаженість процесора.

Ще один варіант — це конфлікт процесу. В даному випадку мова також може йти про процесі svchost.exe тільки до оновлення він не має ніякого відношення. Буває так, що процес пов’язаний зі службою, яку потрібно відключити. В деяких випадках допомагає відкат драйверів або їх переустановлення на більш свіжу версію для певних служб.

На просторах рунета знайшовся такий спосіб — виймаєте мережевий кабель з гнізда і вставляєте назад. Незрозуміло, чому він допомагає, але чимало позитивних відгуків.

Зрозуміло, не варто забувати і про самому процесорі — він може банально перегріватися. В цьому випадку потрібно дізнатися, в чому справа. Можливо, пора замінити термопасту.

Back to Top