Забув пароль від Wi-Fi. Що робити?

Забув пароль від Wi-Fi. Що робити?

Забыл пароль от Wi-Fi. Что делать?

Сьогодні розглянемо найпростішу ситуацію, з якою може зіткнутися кожен користувач. Припустимо, ви вирішили підключити до бездротової зв’язку у себе вдома новий смартфон, а пароль від Wi-Fi забули. Чи можна його якось з’ясувати, не вдаючись до скидання налаштувань роутера? Можна і зробити це зовсім не так складно!

Що робити, якщо забув пароль від Wi-Fi?

Якщо до бездротового зв’язку вже підключено пристрій, припустимо, ноутбук, вам необхідно на робочому столі звернути увагу на системний трей. В ньому ви знайдете іконку значок підключення. Наведіть на неї курсор і натисніть на праву кнопку миші. З’явиться меню, в якому вам необхідно натиснути на пункт «Центр управління мережами і загальним доступом».

Забыл пароль от Wi-Fi. Что делать?

Перед вами відкриється сторінка перегляду основних відомостей про мережі. Зверніть увагу на меню в лівій частині вікна — один з пунктів називається «Управління бездротовими мережами». Клікніть на нього.

Забыл пароль от Wi-Fi. Что делать?

Відкриється ще одне вікно. В ньому ви побачите список тих мереж, якими ви користувалися або користуєтеся в даний час. Необхідно вибрати ту мережу, яка використовується зараз. Натисніть на неї правою кнопкою миші, з’явиться меню. В меню виберіть «Властивості», як показано на скріншоті.

Забыл пароль от Wi-Fi. Что делать?

Відкриється віконце властивостей тієї бездротової мережі, яку ви тільки що вибрали. Перейдіть на вкладку «Безпека». Тут буде кілька пунктів. Поставте галочку поруч зі словами «Відображати символи» і в рядку «Ключ безпеки мережі» буде відображено ваш пароль від Wi-Fi.

Забыл пароль от Wi-Fi. Что делать?

Його ви можете використовувати для підключення інших пристроїв до бездротової мережі.

Використовуємо інтерфейс роутера

Зазначений вище спосіб працює не завжди. Наприклад, якщо роутер підключений до комп’ютера і ви роздаєте інтернет тільки на мобільні пристрої. Тому скористатися зазначеною вище інструкцією не вийде. Куди простіше зайти в інтерфейс роутера і подивитися пароль.

Вам потрібно буде знати адресу для входу в інтерфейс роутера, логін і пароль. В якості ip-адреси зазвичай використовується 192.168.1.1 або 192.168.0.1, в якості логіна — admin, а ось пароль залежить від моделі роутера. Крім того, пароль може бути змінений, так що для входу в інтерфейс вам потрібно його знати. До речі, ця ж інформація дублюється на звороті роутера:

Забыл пароль от Wi-Fi. Что делать?

Після того, як зайдете в інтерфейс роутера, знайдіть розділ, який відповідає за Wi-Fi. Тут знайдіть пункт типу WPA Shared Key або «Ключ шифрування». Поряд з цим пунктом ви побачите пароль. Якщо він прихований під зірочками, значить, поставте галочку поруч з пунктом «Показати паролі».

Забыл пароль от Wi-Fi. Что делать?

Як бачите, нічого складного. Але що б в майбутньому не вдаватися до подібних пошуків, краще записати пароль від Wi-Fi в щоденнику або на листку паперу.

Back to Top