Забув пароль від роутера. Що робити?

Забув пароль від роутера. Що робити?

Забыл пароль от роутера. Что делать?

Про те, що таке роутер (маршрутизатор), я досить докладно розповідав зовсім недавно. Сьогодні роутери є в кожному офісі, майже в кожній квартирі. Незважаючи на свій невеликий розмір, ці «коробочки» здатні поєднати в одну мережу кілька комп’ютерів або забезпечити інтернетом абсолютно всі пристрої, які підтримують вихід у всесвітню павутину.

Проблема роутерів полягає в тому, що це досить складні пристрої. Наприклад, для налаштування параметрів потрібно використовувати інтерфейс пристрою. Але якщо потрапити в інтерфейс пристрою не складно, то провести настройку для людини, який далекий від комп’ютерів в цілому, практично неможливо — потрібно викликати фахівця, або самому вирушати до провайдера зі своїм роутером.

Але сьогодні ми поговоримо про іншу проблему. Припустимо, що вам потрібно потрапити в інтерфейс маршрутизатора, що б поміняти пароль від Wi-Fi-з’єднання. Зробити це нескладно, тому що ви знаєте логін і пароль для входу. Але що, якщо ви забули пароль?

Що робити, якщо забув пароль?

В першу чергу ви повинні точно знати, чи був замінений пароль на вашому роутері. Так, якщо ви самі його налаштовували, то напевно встигли це зробити. Якщо роутер налаштовував фахівець, то, швидше за все, пароль для входу в інтерфейс він не поміняв. Якщо фахівець змінює пароль, то він повідомляє про це власника роутера. Якщо пароль був все-таки змінено, то цю частину статті можете пропускати — вона вам не допоможе. Якщо пароль не змінювався, то дотримуйтесь інструкції.

Якщо ви перевернете свій роутер, то на нижній стінці зможете виявити логи і пароль для входу. В залежності від моделі і фірми виробника, паролі можуть бути різними, а от в якості логіна зазвичай використовується admin. Ось які паролі зазвичай застосовуються:

  • 1234
  • 12345
  • admin
  • password

На деяких моделях пароля немає взагалі — досить ввести тільки логін. Ось приклад позначення (роутер D-Link DIR-300).

Забыл пароль от роутера. Что делать?

Відповідно, введіть в адресний рядок адресу інтерфейсу вашого роутера, чекаєте завантаження, після чого вводите логін і пароль, зазначений на пристрої.

Пароль було змінено

Тепер трохи розповім про те, як бути якщо пароль все-таки був змінений. В цьому випадку допоможе тільки скидання налаштувань роутера. На жаль, але це єдиний спосіб. Скинути налаштування роутера простіше простого, куди складніше відновити попередні налаштування. Якщо ви не знаєте, як це робити, то скидання краще залишити до кращих часів, тому що великий ризик взагалі залишитися без інтернету. Якщо знаєте, як провести настройку, можете переходити до скидання (повернення заводських налаштувань).

На кожному роутері є отвір з крихітної кнопкою Reset. Як правило, вона знаходиться на задній стінці пристрою. Виглядає ось яким чином:

Забыл пароль от роутера. Что делать?

Що б натиснути на кнопку, потрібно взяти, наприклад, скріпку. Але потрібно не просто натиснути на кнопку, а натиснути і утримувати близько 10-15 секунд, поки не моргнуть лампочки на передній панелі, які символізують скидання налаштувань. Втім, на деяких моделях лампочки взагалі не спалахують при скиданні.

У цьому випадку присвоюється пароль за замовчуванням, тобто саме той, який ви можете побачити на нижній стінці корпусу роутера. З ним ви легко потрапляє в інтерфейс пристрою.

P.s. Зверніть увагу, що ми говоримо саме про пароль роутера, а не Wi-Fi з’єднання.

Back to Top