Вибираємо утеплювач — пінопласт або пінополістирол, що ж краще і в чому різниця?

Вибираємо утеплювач — пінопласт або пінополістирол, що ж краще і в чому різниця?

Выбираем утеплитель — пенопласт или пенополистирол, что же лучше и в чем разница?Існує думка, що пінопласт і пінополістирол – це абсолютно однаковий матеріал. На деяких сайтах в інтернеті зустрічається інформація, що це взагалі одне і те ж. Можливо, це відбувається із-за того, що у цих матеріалів багато спільного, і в першу чергу – їх «батько», полістирол. Та й основна сфера застосування однакова – утеплення та звукоізоляція різних поверхонь. Однак якщо уважніше розібратися, то різниця є, і досить відчутна.

Відмінність пінопласту і пінополістиролу

По-перше, велика різниця в технології виробництва цих матеріалів. Пінопласт проводиться методом обробки сухим паром гранул вихідного матеріалу, полістиролу. У результаті теплового розширення вони просто «зчіплюються один з одним. А це сприяє утворенню деяких порожнеч – мікропор. Пінополістирол виготовляється методом, який відомий під терміном «видавлювання». Якщо процес виробництва охарактеризувати загалом, то відбувається розплавлення гранул полістиролу. Отже, утворюються зв’язки на молекулярному рівні, виникає єдина структура.

По-друге, є відмінності у фізичних властивостях і технічних характеристиках. Це розходження логічно випливає з особливостей технології виробництва цих матеріалів. Можна з упевненістю сказати, що пінополістирол в деяких показниках перевершує свого «молодшого брата» — пінопласт. Спробуємо розібратися, в чому.

Выбираем утеплитель — пенопласт или пенополистирол, что же лучше и в чем разница?

Пінопласт

Выбираем утеплитель — пенопласт или пенополистирол, что же лучше и в чем разница?

Пінополістирол

Переваги пінополістиролу

  • Міцність. Як вже зазначалося, пінополістирол – єдина маса речовини, в той час як пінопласт – просто «зчіпка» окремих частинок. При зміні певних умов зовнішнього середовища пінопласт може кришитися, пінополістирол ж – ніколи. Крім того, при вигині пінопласт дуже легко ламається, тому і використовувати його можна тільки там, де поверхня не буде зазнавати механічних впливів. Судячи по характеристиках, пінополістирол міцніше на вигин в 5 — 6 разів;
  • Проникність. В виду того, що в пінопласті присутня безліч порожнеч, при певних умовах вони можуть легко заповнитися, наприклад, вологою. Якщо взяти таку характеристику, як вологопоглинання, то її показник у пінополістиролу в 10 разів нижче, ніж у пінопласту. Те ж саме стосується і звукопроникності;
  • Щільність. Цей показник у пінополістиролу в 3 – 5 разів вище. Отже, він трохи важче. Але тут слід врахувати, що в принципі мова йде про невеликих масах речовини. Хоча і той, і інший матеріал мають досить малу вагу, проте пінополістирол здатний витримувати певне навантаження.

Можна зробити наступний висновок – пінополістирол (наприклад марки Піноплекс) для використання в якості утеплювача і ізоляційного матеріалу в деяких випадках краще, але там, де потрібно недорогий матеріал, не зазнає великих навантажень, вигідніше використовувати пінопласт.

пінопласт пінополістирол стіни утеплювачі

Back to Top