Відгук про використання базальтового утеплювача, його характеристики та особливості

Відгук про використання базальтового утеплювача, його характеристики та особливості

Отзыв об использовании базальтового утеплителя, его характеристики и особенностиЗ проблемою теплоізоляції і, відповідно, вибору матеріалу я зіткнувся, коли почав будувати будинок. Питання з утеплювачем в принципі було вирішено – потрібні плити, так як їх легко монтувати в осередку обрешітки. Причому хотілося весь будинок обробити одним матеріалом: і дах, і стіни, і підвальне приміщення. Так і простіше, і швидше.

Однак тут є одна складність — при облаштуванні решетування неможливо зробити всі комірки однаковими. Не вийде ні строгий квадрат, ні прямокутник. Значить, тверду плиту доведеться хоч трохи, та підрізати, і так – для кожної комірки. Інакше будуть великі щілини.

Після зіставлення характеристик матеріалів та їх вартістю я зупинився на базальтовому утеплювачі, про що пишу цей відгук-характеристику. Чому? Цей матеріал відноситься до класу мінеральних ват і має другу назву – кам’яна. Її волокниста структура забезпечує досить хороші характеристики. У виробництві застосовуються розплави гірських порід, а спеціальні речовини забезпечують надійне скріплення волокон між собою. Поставляється, в тому числі, і у вигляді матів або плит. Це мені підходило, однак перш ніж закупити матеріал, я уважно ознайомився з його властивостями.

Отзыв об использовании базальтового утеплителя, его характеристики и особенности

Деякі характеристики базальтової вати

  • низька теплопровідність. Це означає, що в будинку буде підтримуватися постійна температура, раз через вату не проходить ні тепло, ні холод;
  • через неї легко проникає пар, отже, виключається ймовірність парникового ефекту і супутнього йому гниття;
  • не горить. Навіть є захистом від вогню при можливому виникненні пожежі;
  • деформації практично немає, тому природною «усадки» матеріалу чекати не доведеться;
  • ну а хороша звукоізоляція, екологічність, стійкість до агресивних речовин і вібрацій лише додають їй плюсів;
  • такий ватою можна утепляти поверхні з температурою нагрівання до 700 градусів. Отже, її можна використовувати і близько димоходу.

На практиці виявилося навіть краще, ніж я припускав. Сподобалося, в першу чергу те, що базальтову вату досить просто укладати за місцем. Так як я робив монтаж всередину комірок, то сповзання матеріалу виключено. Плити ставив «в упор» — вони трохи стискалися, а після укладання вирівнювалися і заповнювали весь простір. Щілин не було. Єдино, на всяк випадок, я кожну плиту по периметру, на стиках з рейками, обклеїв будівельним скотчем. Герметизація вийшла цілковита.

Єдина рекомендація — коли будете купувати базальтову вату, гарненько її помацати. Якщо сипеться, отже, мала густина, і такий утеплювач краще не брати. І ще — якщо застосовувати базальтову вату, то потрібно подбати про якісну гідроізоляцію всіх поверхонь. Це обереже її від вбирання вологи. І решетування потрібно робити міцну, так як плити важче, ніж, наприклад, пінопласт.

Back to Top