Теплоізоляційні характеристики, переваги і недоліки мінеральної вати

Теплоізоляційні характеристики, переваги і недоліки мінеральної вати

По властивостям мінеральна вата в чомусь схожа з азбестовим волокном. Вона отримала широке застосування при проведенні робіт по теплоізоляції будівель і споруд. Крім цього, така вата є і прекрасним «гнобителем» шумів, що значно підвищує її будівельну цінність. Поняття «мінеральна вата» – загальне. Так називають групу будівельних матеріалів, у яку входять «вати» шлакова (позначимо ШВ), скляна (СВ) і кам’яна (КВ). Різниця полягає в вихідному сировину, яка відбивається на характеристиках. Особливо відома скловата, яка запам’ятовується тим, що «колеться», немов дрібними голочками. Вона і застосовується повсюдно тому, що є досить недорогим матеріалом.

Теплоизоляционные характеристики, достоинства и недостатки минеральной ваты

Теплоізоляційні характеристики мінеральної вати

Мінеральна вата виробляється кількох типів. Від товщини волокна мінеральної вати безпосередньо залежать її теплоізоляційні характеристики. Вони вище матеріалу з більш тонким волокном. Цей показник у СВ в межах 5 – 15 мікрон, у ШВ і КВ – від 4 до 12. Цей матеріал придатний до використання при досить високих температурах. Граничними (в градусах Цельсія) є: для СВ – 500, для ШВ – 300, для КВ – 600.

Волокнистою структурою вати пояснюються її відмінні теплоізоляційні властивості. Цих волокон безліч, всі вони переплітаються один з одним, утворюючи між собою повітряні прошарки, які не передають тепло. Цим же можна пояснити і звуконепроникність.

Потрібно знати, що мінеральна вата виготовляється у вигляді плит і матів на її основі. Всі вони відрізняються щільністю. Більш «м’які» (П – 75, П – 125) застосовуються для теплоізоляції інженерних комунікацій будівель, стін, стель і т. д. «Жорсткі» (ПЖ — 175, ПЖ – 200) застосовуються для ізоляції металевих каркасів, при ізоляції поверхонь, де вона робиться тришарової. Як серединного шару і застосовуються марки ПЖ.

Розміри плит і матів: довжина від 1000 мм (ПЖ – 75) до 2000 мм (мати) ширина від 500 мм до 1000 мм товщина від 50 до 80 мм

В групу «мінеральна вата» входить ще і базальтове волокно. Воно витримує 1000 градусів і не втрачає своїх властивостей при температурі -190 градусів. Це досягнуто за рахунок відсутності домішок і сполучних компонентів при виготовленні матеріалу. Така технологія виробництва не дозволяє формувати з нього листи або рулони. Базальтове волокно просто насипається. Другий варіант – воно «набивається» в яку-небудь форму.

Теплоизоляционные характеристики, достоинства и недостатки минеральной ваты

Будь матеріал з групи «мінеральна вата» є відмінним звукопоглотітелем. Мінеральна вата не схильна до горіння, при дуже високих температур воно лише плавиться. Вона стійка до впливу таких речовин, як розчинники, масла, луги. Навіть кислота середньої концентрації не може пошкодити мінеральну вату. І ще один великий плюс мінеральної вати – незначна усадка. Іншими словами, розміри плит або матів з часом практично не змінюються, що також важливо при будівництві. Одним з плюсів цього матеріалу є і те, що він не вбирає вологу. Волокна, які зв’язані між собою спеціальними добавками, воду просто відштовхують.

Недоліки мінеральної вати:

  • може виділяти шкідливі для здоров’я речовини. Однак це відбувається при досить високих температурах, а в звичайних умовах мінеральна вата не небезпечніше деяких інших будівельних матеріалів;
  • пил, що утворюється від попадання в повітря мікроскопічних волокон, згубно діє на легені і дихальні шляхи. Тому при роботі з цим матеріалом слід застосовувати засоби захисту.

Якщо говорити про відносну безпеки для здоров’я людини, то скловата «виглядає привабливіше.

утеплювачі

Back to Top