Технічні характеристики піскобетону і його плюси в застосуванні

Технічні характеристики піскобетону і його плюси в застосуванні

Технические характеристики пескобетона и его плюсы в примененииПро піскобетон стало відомо не так давно, не більше 10 років тому. Але зараз це один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів, причому його виробництвом займається безліч компаній по всьому світу. Він являє собою порошкоподібну суміш, до складу якої входять полімерне або мінеральне (сполучна, в’яжучий) речовина і різноманітні добавки, наповнювачі. Сьогодні ми поговоримо про характеристики піскобетону і його достоїнства як будівельного матеріалу.

Піскобетон відомий також під назвою «суха суміш М (1500 – 300)». Широко застосовується як при будівельних, так і ремонтних, реставраційних роботах. У приватному секторі найчастіше використовується марка «М300». З цього матеріалу робляться і бетонні плити.

Розводиться водою на місці виконання робіт безпосередньо перед застосуванням, перетворюючись в густий розчин. Його накладають невеликим шаром на оброблювану поверхню, після чого він, заповнюючи всі нерівності, перетворюється на міцне рівне покриття. Розчини підрозділяються на легкі і важкі. Перші мають середню густину менш як 1500 кг/м2, а другі – 1500.

В залежності від призначення піскобетон ділиться на кілька видів: кладочний, гідроізоляційний тощо. Якщо в складі суміші тільки один компонент, то розчин на її основі називається простим. При декількох сполучних – змішаним. В якості прикладу змішаного розчину можна привести бетонний. В ньому 4 основних складових: цемент, щебінь, пісок і вода.

Технические характеристики пескобетона и его плюсы в применении

Переваги піскобетону

 1. для роботи з цим матеріалом не потрібні ні навички професіонала, ні спеціальне обладнання або інструменти:
 2. висока швидкість проведення робіт;
 3. відсутність будівельного сміття і бруду;
 4. швидке затвердіння. Можна ходити по обробленої поверхні вже через 2 доби;
 5. враховуючи, що всі компоненти ретельно підібрані у ваговому співвідношенні, помилитися при приготуванні розчину неможливо. Саме це часто і відбувається, якщо бетонний розчин робиться вручну;
 6. можливість застосування як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт;
 7. пластичність;
 8. відсутність природної усадки;
 9. практично 100 % вологонепроникність.

При оцінці всіх плюсів застосування піскобетону не можна не відзначити, що його вартість все-таки вище, ніж у звичайного бетонного розчину. Однак ціна на суху суміш цілком прийнятна і відповідає якості матеріалу. Крім того, він непридатний для «вертикальних» робіт (наприклад, обштукатурювання).

Характеристики піскобетону

 • фракція піску – від 0 до 5 мм;
 • витрата води – 0,15 л/кг;
 • міцність на стиск (для М300) – 300 МПа;
 • витрата суміші – близько 20 кг/м2 (при шарі укладання в 1 см);
 • повна придатність до експлуатації – через 4 тижні;
 • час застосування приготованого розчину не перевищує 2 год (при + 20 градусах).

Залишається додати, що піскобетон може використовуватися на будь-якому етапі будівництва: облаштування фундаменту, зведення стін, заливка стяжок на підлогах, оздоблення поверхонь. Цей матеріал придатний для застосування незалежно від того, як далі буде оформлятися оброблена ним поверхню. Продається в упаковках по 40 кг

піскобетон

Back to Top