Стандартні розміри шлакоблоку і розрахунок необхідної кількості для будівництва

Стандартні розміри шлакоблоку і розрахунок необхідної кількості для будівництва

Штучний стіновий камінь, або як частіше його називають — шлакоблок виготовляється методом вібропресування бетонно-піщаної суміші в спеціальних формах, завдяки яким блоки виходять з різного обсягу порожнечами всередині, що і зумовлює їх відмінні теплоізоляційні властивості і легкість. Важливим достоїнством шлакоблоку є і його досить низька собівартість, що і призвело до його популярності у середовищі будівництва невеликих будівель приватними домовласниками.

Розміри і правила розрахунку шлакоблоку

Перед початком будівництва як правило проводиться розрахунок необхідної кількості шлакоблоків, для чого необхідно знати його розміри. Отже, стандартний розмір шлакоблоку, який виробляється промисловим способом:

  • 390 мм в довжину;
  • 190 мм в ширину;
  • 188 мм у висоту.

За обсягом один стіновий камінь еквівалентний 4-5 цеглин. Менш поширені такі розміри 400×200х200 мм і 395×195х195 мм. Власне, це промислові розміри але оскільки шлакоблоки часто виготовляються самостійно (у цьому немає нічого складного) форму можна зробити дещо іншого розміру, необхідного будівельнику. Стандартний розмір залишається незмінним — 390×190х188, але от обсяг внутрішніх порожнеч може змінюватись так як вказано на малюнку. Виходячи їх цього є такі види стінового каменю: з пустотелостью 40%, 30% або 20%, а також повнотілі блоки, без пустот.

Стандартные размеры шлакоблока и расчет необходимого количества для строительства

При розрахунку необхідної кількості шлакоблоків ми користуємося простою формулою: припустимо, потрібно спорудити стіну в півблока. Для того, щоб розрахувати площа широкої грані блоку, слід помножити довжину блоку на ширину, наприклад, 390×190 мм. Виходить 74100 кв. мм або приблизно 0, 074 кв. м.

Калькулятор кількості блоків

1. Розміри житлового будинку

Периметр (м)

Висота (м)

2. Архітектурні особливості

Якщо розміри дверей різні, то у полі «Кількість зовнішніх дверей (шт)» введіть «1», у поле «Ширина однієї двері (м)» — суму довжин усіх дверей в поле «Висота однієї двері (м)» — суму висот всіх дверей

Кількість зовнішніх дверей (шт)

Ширина однієї двері (м)

Висота однієї двері (м)

Якщо розміри вікон різні, то у полі «Кількість вікон (шт)» введіть «1», у поле «Ширина одного вікна (м)» — суму довжин усіх вікон, в поле «Висота одного вікна (м)» — суму висот всіх вікон

Кількість вікон (шт)

Ширина одного вікна (м)

Висота одного вікна (м)

3. Кладка

Вид кладки

Цегла одинарний щелевойКирпич потовщений щілинний (полуторний)Цегла подвійний, поризована 2,1 NFБлок керамічний поризований 4,5 NFБлок керамічний поризований 9 NFБлок керамічний поризований 10,7 NFБлок керамічний поризований 14,3 NFКирпич повнотіла одинарныйКирпич лицьова порожниста одинарныйКирпич лицьова порожниста утолщенныйБлок газосилікатний 19*29*59Блок газосилікатний 20*29*59Блок газосилікатний 40*25*60Керамзитобетонные блокКерамзитобетонные перегородка

Товщина кладки (м)

Товщина шва (розчину) (м)

 

Щоб розрахувати кількість блоків на 1 квадратний метр стіни, потрібно розділити одиницю на отриманий результат, виражений в кв. м.: 1 / 0,074 = 13,51. Округливши, ми отримаємо цифру 14. Це кількість блоків потрібно для спорудження 1 кв. м. стіни будівлі. Далі множимо 14 на площу вашої стіни, яку передбачається викласти, й одержуємо загальне число блоків.

стіни шлакоблок

Back to Top