Що таке таунхаус і чим він відрізняється від інших видів нерухомості

Що таке таунхаус і чим він відрізняється від інших видів нерухомості

IVD.RU

11.10.2019

2

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Що таке таунхаус і чим він відрізняється від інших видів нерухомості
3
5
1
7
2

Даємо визначення таунхауса, розповідаємо про плюси і мінуси і радимо, на що звернути увагу при покупці.

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Pixabay

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Найбільш комфортними для життя вважаються індивідуальні упорядковані котеджі. На жаль, їх ціна дуже висока. Однак є повноцінна заміна, яка дає не менший комфорт. Це таунхауси. Зручний і відносно недорогий симбіоз будинку та квартири. Поговоримо про особливості відносно нового для Росії формату житла.

Все про блок-квартирах

Особливості таунхаусів

Плюси і мінуси

Різновиди таунхаусів

Поради при купівлі

Юридичні нюанси

Що таке таунхаус і чим він відрізняється від дому

Назва прийшло з англійської мови, в перекладі «міський будинок». В сучасному виконанні це якийсь гібрид між котеджем і упорядкованої квартирою. Єдиний комплекс малоповерхових будинків із загальною покрівлею і несучими стінами. Їх фасади спроектовані в єдиному архітектурному стилі. Висота будівлі не більше трьох поверхів. Кількість блоків теж обмежена, частіше всього не більше десяти.

Невеликі будиночки об’єднані в загальну систему. Кожен з них має власну опалювальну систему, індивідуальний вихід на вулицю, невеликий прибудинкова ділянка, гараж або місце для паркування. Інженерні комунікації можуть бути об’єднані, тому що так економніше. Розміри земельної ділянки залежать від місця розташування будівлі. В межах міста він дуже малий або відсутній, в заміських селищах дозволяє поставити невеликий басейн, розбити город, встановити ігровий майданчик, тощо

Такий формат вибирають ті, хто хоче жити у власному облаштованому будинку, але грошей на його покупку не вистачає. Купуючи блок-квартиру, вони отримують високий рівень комфорту і економлять при цьому приблизно третина витрат на покупку заміської нерухомості. В Росії така забудова рідко зустрічається в межах міста. Частіше це передмістя, що приваблює тих, хто хоче жити в екологічно чистому місці. Хороша забудова і для великих сімей, де відчувають дефіцит вільної площі.

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Pixabay

Таунхаус і пентхаус: в чому різниця? Назви настільки схожі, що іноді потенційні покупці їх плутають, не розуміють різниці між двома типами нерухомості. Як ми вже говорили, таунхаус — це будова, що складається з окремих модулів. Кожен з них — межуровневая або двох — або триповерхова квартира, власник якої додатково отримує власний вхід, малу частину прибудинкової території, місце під парковку або гараж.

Пентхаус — це елітне житло, яке знаходиться на останньому поверсі багатоповерхового будинку. Найчастіше це квартира великої площі (від 300 до 1000 м2). Тут облаштовується велике скління панорамного типу, що забезпечує чудові види і хороше природне освітлення. Обов’язково облаштовується окремий від інших мешканців вхід з ліфтом на верхній поверх. В цілому, пентхаус нічим не схожий на блок-квартири, його ціна набагато вище.

Плюси і мінуси таунхаусів

Таунхауси активно будуються в більшості російських регіонів. І попит на них тільки зростає.

Переваги

 • Ціна. Житлова різнорівнева, а то і двох — і триповерхова секція коштує менше, ніж рівний їй за площі заміський котедж або квартира в центральному районі міста.
 • Вільне планування. Майбутній власник може облаштувати свою площу за власним смаком.
 • Наявність окремого входу, ділянки землі, нехай і невеликого, паркувального місця або гаража. Їх можна використовувати так, як хочеться. Поставити, наприклад, замість гаража госпбудівлі.
 • Економія в утриманні житла, особливо при наявності автономного опалення. Різниця помітна навіть в порівнянні з міською квартирою.
 • Нечисленні сусіди. Зазвичай це дві сім’ї, располагающиея в секціях зліва і справа. В кутових блоках сусіди тільки з одного боку. У багатоквартирному будинку про таке доводиться тільки мріяти.

Особиста і майнова безпека в нерухомості такого формату вище, оскільки число проживаючих тут невелика. Часто всі один з одним знайомі, чужинці видно відразу.

Недоліки

Є у блок-квартир недоліки.

 • Відсутність відособленості і повного усамітнення, яке може дати тільки власний будинок.
 • Площа прибудинкової території найчастіше невелика. У будь-якому випадку порівняння з присадибною ділянкою заміського котеджу буде завжди на користь останнього.
 • Життя за містом означає зміну звичного ритму. Добре, якщо є особистий транспорт, інакше будь-яка вилазка в місто стане проблематичною. Доведеться звикати до автомобільних пробок, а вони в години-пік є в кожному мегаполісі.
 • Якщо інфраструктура селища з якихось причин погано розвинена, доведеться якось вирішувати і цю проблему.

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Pixabay

Види таунхаусів

Секційне житло проектується за принципом економічності і раціоналізму. При цьому є можливість по-різному скомпонувати секції, що забезпечує мешканцям різний рівень комфорту. Поговоримо про найбільш щиро зустрічаються варіантах.

Лайнхаус

Будови з лінійним плануванням. Кожен з блоків наскрізною, тобто має два виходи. Один вихід в індивідуальний внутрішній дворик, інший — на вулицю. Кількість таких відсіків буває різним, але найчастіше від 5 до 12. Розташовуються вони по прямій або ламаної лінії. Поверховість не вище трьох. Самі відокремлені — крайні модулі, тому їх ціна вища. Житлові приміщення в лайнхаусах спочатку проектуються прямокутними. Власник може це змінити.

Дуплекс (твинхаус)

Назва дана за кількістю модулів-блоків. Так, в дуплексі їх всього два. Дуже добре підходить таке рішення для родичів, які бажають жити поруч, або для близьких друзів. Твинхаус забезпечує найбільшу обособенность, можливу для такого типу будівель. Як і в лінійному варіанті, модулі наскрізні, малоповерхові, частіше вибудовані в лінію. Можливість вибрати собі приємних сусідів і відособленість, ось чим відрізняється дуплекс від стандартного таунхауса.

Квадрохаус

Квадрохаус складається з чотирьох блоків. Це компактна планування, де секції розміщені по кутах будівлі. При цьому приміщення господарського призначення зміщують в бік центру споруди, а житлові зрушують до несучих стін. Як і всі аналоги, квадрохаусы не можуть бути вище трьох поверхів, можливо наявність мансарди і підвалу. Планування усіх блоків-модулів дзеркальна.

Блок-квартири будують окремими будинками або у вигляді килимовій забудови. Остання дуже ефектно виглядає на фото. Вона особливо популярна в Європі. У цьому випадку з модульних будівель зводять цілі квартали, відокремлюючи кожне огорожею, за якою розташовується невелика земельна ділянка. Таке будівництво частіше ведеться в міській межі, оскільки значно збільшується щільність забудови.

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Unsplash

Що врахувати при покупці

Придбання житла — відповідальний крок. Перед тим як поставити підписи на документах і перерахувати гроші, потрібно переконатися в правильності свого вибору. Перерахуємо кілька моментів, на які варто звертати увагу.

 • Віддаленість будівлі від центру міста.
 • Наявність розвиненої інфраструктури, хороших під’їзних шляхів.
 • Близькість розташування жвавих залізничних або автомобільних магістралей.
 • Екологічна обстановка в районі, віддаленість великих промислових підприємств.
 • Матеріали, які використовуються при будівництві.
 • Планування, ступінь готовності внутрішньої обробки, необхідність ремонту.
 • Наявність і рівень якості всіх необхідних інженерних комунікацій, телекомунікацій.

Покупка може здійснюватися на стадії будівництва. Тоді перевіряється репутація компанії-забудовника, вивчається проектна документація. Непогано буде познайомитися з відгуками тих, хто вже живе в цьому районі, а краще в будівлі, де планується покупка. Тільки так можна отримати об’єктивні відповіді на питання, дізнатися про можливі проблеми, наявність яких забудовник буде приховувати.

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Pixabay

Юридичні тонкощі

Земельне законодавство Росії робить покупку такої нерухомості ризикованою. Тож розберемося, що таке таунхаус в нерухомості з точки зору правового поля. Він розглядається як єдина споруда, де існує спільна часткова власність. Кожен власник за законом одержує свою частину, по типу приміщення в комуналці. Таким чином, при подальшому продажу такої частки можуть виникнути складності. Це треба розуміти ще на етапі оформлення документів. Є ще кілька важливих юридичних тонкощів, які треба з’ясувати перед покупкою.

Юридичні моменти, які важливо з’ясувати

 • Категорія землі, де стоїть будівля. Вона може бути призначена для ІЖС або сільськогосподарського призначення. В останньому випадку починати оформляти угоду не можна, великий ризик втратити права власності.
 • Наявність у компанії-забудовника пакету дозвільної документації.
 • Якщо будівля не введено в експлуатацію, треба переконатися в наявності прав на земельну ділянку під будівництво. Крім того, потрібно дізнатися, як саме позиціонується забудова: споруда з наділом землі або тільки будівля.

Что такое таунхаус и чем он отличается от других видов недвижимости

Pixabay

Щоб уникнути неприємних сюрпризів, всі ці тонкощі з’ясовуються заздалегідь. Бажано з участю грамотного юриста, що працює з житловим та земельним законодавством. Це означає, що він зможе розібратися у всіх нюансах і проконтролювати чистоту угоди, що укладається.

Back to Top