Що краще Xbox 360 або PS3?

Що краще Xbox 360 або PS3?

Что лучше Xbox 360 или PS3?

Недавно світ побачив нове покоління приставок від Xbox і Sony — One і PlayStation 4 відповідно. Незважаючи на вихід новинок, попереднє покоління приставок все ще можна придбати в магазині, а вже на вторинному ринку обидві ці приставки представлені у величезному достатку. Зрозуміло, у користувачів часто виникає питання, що ж краще придбати — Xbox 360 або все-таки PlayStation 3? Давайте разом спробуємо розібратися в цьому делікатному питанні.

Ціна

Мабуть, варто почати розмову з вартості приставок. Відкриваємо веб-сайт відомого гіпермаркету електроніки і дивимося на цінники. Найдешевший Xbox 360 обійдеться в 9990 рублів — це версія Xbox 360 Microsoft 4GB+Peggle 2+Kinect Sports+Forza Horizon, в комплект якої входить три гри і один безпровідний геймпад.

Тепер дивимося на ціну Sony. Приставка PS3 Sony 12GB обійдеться нам у ті ж самі 9990 рублів, однак у комплекті з пристроєм йде хіба що безпровідний геймпад без ігор.

Паритет? Не зовсім. Наприклад, на момент написання статті зазначена приставка Xbox має знижку в 1500 рублів, до того ж в комплекті гри до неї йде одразу три гри. Тим не менш, я змушений констатувати той факт, що сьогодні приставки коштують однаково, хоча на вторинному ринку Sony зазвичай трохи дорожче. Що ж, на мій погляд, це чудово — подібна конкуренція лише на руку покупцям.

Що стосується інших версій приставок, то їх вартість буде також на одному рівні, хіба що вибір версій від Xbox дещо більше.

Зовнішній вигляд

Не хотілося б зациклюватися на зовнішньому вигляді пристроїв, тому як сперечатися про дизайн не бачу сенсу — скільки людей, стільки й думок. Тому я лише наведу вам приклад того, як виглядали приставки на момент подання і як вони виглядають зараз.

Xbox 360 і PS3 зразка 2006 року:

Что лучше Xbox 360 или PS3?

Xbox 360 і PS3 зразка 2015 року:

Что лучше Xbox 360 или PS3?

Джойстики

На перший погляд джойстики цих двох приставок майже не відрізняються один від одного, але якщо придивитися, то ви побачите, що розташування органів управління у них відрізняється. Я спеціально запитав у кількох людей, які грають в обидві приставки, який джойстик їм подобається більше. Всі відповіли, що джойстик у Xbox 360 кілька зручніше, але не настільки, що б вважати продукцію від Microsoft переможцем в даному раунді.

Что лучше Xbox 360 или PS3?

Графіка

На цей рахунок існує безліч суперечок. Одні стверджують, що графіка у Sony краще, а інші, навпаки, вважають, що краще Xbox. На мій погляд, по даному параметру приставки стоять на одному рівні. Так, де-то вперед виривається Sony, в інших іграх — Xbox, але різниця при цьому настолкьо невелика, що помітити її ви зможете тільки в тому випадку, якщо підключіть обидва пристрої до різних телевізорів і будете по черзі дивитися в кожен з них.

Что лучше Xbox 360 или PS3?

Ігри

Для обох приставок існують кросплатформені гри, що, зрозуміло, є величезним плюсом. Кросплатформені ігри — такі, які розроблені для різних приставок, а в нашому випадку — як для Xbox 360, так і для Sony PS3. Разом з тим, для кожної з приставок є свій список ексклюзивних ігор. Тому — знову нічия. До речі, самих ігор існує така кількість для обох приставок, що ви легко можете в них заплутатися — так їх багато.

Онлайн-сервіси

Кожна з компаній має свій власний онлайн-сервіс Xbox Live і PlayStation Network. Кожен має ряд плюсів, так і мінусів (якщо порівнювати їх як конкурентів), тому я не ризикну стверджувати, який з них краще. Краще вам самим спробувати обидва цих сервісу і зробити свій висновок. Приміром, в Xbox Live за преміум-членство потрібно платити, у той час як в PSN ця послуга безкоштовна. Але зате у Xbox Live є свої переваги. Загалом, я вважаю, що в даному випадку відповідь повинен залишатися за покупцем.

Що ж краще?

Складне питання, ох який складний, особливо якщо врахувати, що фактично приставки знаходяться на одному рівні. Тим не менше, більшість користувачів сходяться на думці, що Sony хай і трохи, але все ж краще за свого конкурента від Microsoft. Зрозуміло, мова йде тільки про нюанси, які не будуть бентежити невимогливого гравця. А це говорить лише про те, що покупець повинен сам зробити свій вибір. Ґрунтуватися можна, наприклад, на ексклюзивних іграх для тієї чи іншої приставки.

Back to Top