Що краще: монолітний, цегляний або панельний будинок?

Що краще: монолітний, цегляний або панельний будинок?

IVD.RU

27.09.2019

0

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Що краще: монолітний, цегляний або панельний будинок?
1
5
1
1

Розповідаємо про переваги і недоліки різних типів житла, щоб ви змогли зробити правильний вибір.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

У недавньому минулому квартири роздавали за заслуги на роботі або просто по досягненні черги. Новоспечені власники не могли вибирати, в якому будинку їм оселитися. Доводилося заселятися в той будинок, який здавався. Тепер все змінилося. Купівля житла передбачає вибір з безлічі різних варіантів. Розберемося, який будинок краще: цегляний, панельний або монолітний.

Все про цегляних, панельних і монолітних будинках

Цегляний

Монолітний

Панелька

Висновок

Цегляний будинок

Будівельний матеріал для таких будівель — керамічний або силікатна цегла. Блоки з’єднуються за допомогою розчину, утворюючи міцні стіни. Модулі з кераміки за характеристиками відрізняються від силікату. Вони екологічні, здатні регулювати вологість всередині будови за рахунок високої пористості. Вони вбирають, а після віддають надлишки вологи, забезпечуючи комфортний мікроклімат.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Кераміка володіє хорошими теплоізоляційними характеристиками. Завдяки цьому вдається економити на платежах за опалення. Силікат гірше утримує тепло, тому такі споруди доводиться додатково утеплювати. Зате його ціна нижче.

Плюси

 • Різноманітність конструктивних рішень, включаючи найскладніші. Правда, тільки в рамках малоповерхового будівництва. Висотки так не будують з причини можливої деформації матеріалу. Там застосовується комбінація з моноліту і цегли.
 • Показники звуко та теплоізоляції найкращі серед всіх будматеріалів.
 • Крім стандартних планувань можливі індивідуальні рішення.
 • Термін експлуатації цегляних будівель до 150 років.
 • Сприятливий мікроклімат усередині будівлі. Хороша теплоізоляція забезпечує прохолоду в літню спеку і тепло в зимові холоди. Пористий матеріал регулює вологість, тому мешканці рідше стикаються з пліснявими грибками.

Цегла користується довірою у забудовників, вважається перевіреним часом будматеріалом. Однак недоліки є і у нього.

Мінуси

 • Він не гарантує повний захист від шуму, незважаючи на хороші звукоізоляційні характеристики. Ще один мінус — тривале будівництво. Кожен блок необхідно укласти правильно, що значно уповільнює процес.
 • Кваліфікація виконавців помітно впливає на якість будівництва, адже помилок в монтажі бути не повинно.
 • Ціна таких будинків висока.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Монолітний будинок

Щоб розібратися, який будинок краще: цегляний або монолітний, поговоримо про технології зведення останнього. Вона значно відрізняється від інших. На фундаменті навколо каркаса зводиться знімна опалубка, в яку заливається бетон. Вибір марки залежить від поверховості будівлі, його дизайну, тощо у Такий спосіб зводяться конструкції самих різних розмірів, форм, поверховості, складності. У будівництві застосовують дві технології.

Технології будівництва

 • Монолітна. Будинок будується з бетону. Металевий каркас розташовується усередині опалубки, яка заповнюється тільки бетонним розчином.
 • Монолітно-каркасна. У цьому випадку каркас складають перекриття, стовпи із залізобетону, т. п. Форма-опалубка зводиться аналогічно, але може заповнюватися не лише бетонним розчином, але і цеглою.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Остання методика поєднує переваги обох типів будівель, але може використовуватися не скрізь.

Плюси

 • Необмежена кількість поверхів. Таким способом добре будуються висотки. Моноліт міцний, стійкий до деформацій.
 • Завдяки заливки в опалубку готові поверхні завжди рівні і щодо гладкі. Навіть в чорновій обробці. Це знижує трудомісткість оздоблювальних робіт, зменшує витрати на їх проведення.
 • Будівництво ведеться цілорічно. У холодний період розчин підігрівається. Тому перерв у морози не роблять.
 • Вільне планування, яку обирає майбутній власник. Монолітна система дає таку можливість.
 • Усадка будинку відбувається рівномірно, ніяких тріщин при цьому не з’являється.
 • Хороша теплоізоляція, порівнянна з цегляною кладкою.
 • Цілісна конструкція, де відсутні окремі елементи, оберігає сусідні квартири від випадкових протікання. Розрив комунікацій не заподіє шкоди розташованому нижче житла.
 • Моноліт довговічний. Середній прогнозований термін експлуатації не менше 150 років.

Окремої розмови заслуговує звукоізоляція моноліту. Побутові шуми в ньому не чути, тому те, що відбувається в сусідніх квартирах, не стане надбанням громадськості. Але при цьому ударні звуки передаються дуже добре. Якщо хтось вирішить руйнувати поверхню або просвердлити в ній отвір, почує весь будинок. Тому вважати шумоізоляцію однозначно поганою або хорошою не можна.

Мінуси

Є у монолітних систем явні недоліки.

 • Довгий період будівництва. Особливо, якщо зводиться висотка. В середньому на будівництво стандартної багатоповерхівки йде близько року.
 • Ще один мінус — висока ціна квадратного метра. Тому при всіх плюсах бетонної забудови іноді обирають варіанти, ціна яких нижча.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Панельний будинок

Вони з’явилися як новітня по тим часам технологія швидкісного будівництва. Принцип дуже простий. Брали бетонні блоки-панелі і як конструктор складали з них вдома. Стики між модулями заделывались цементним розчином. Розроблялося безліч проектів таких будівель, ними забудовувалися цілі міста. Ось тільки якість панельних будинків було низьким. Холод і шум легко проникали в квартири, особливо в кутові.

Нові модифікації панелей позбавлені цих недоліків. Всі вони являють собою сендвіч-систему з ефективною ізоляцією, що утримує тепло і шуми. Крім того, розміри блоків значно збільшені. Разом з цим збільшилася відстань між несучими, висота стель, площа кімнат.

Види панелей

 • Одношарові. Аналог існували раніше будматеріалів. Виготовляються плити з легкого бетону або залізобетону. Вони найгірше утримують тепло і затримують шуми.
 • Багатошарові. Своєрідний листковий пиріг, зовнішні листи якого виготовлені з міцного матеріалу, наприклад, магнезитової плити, металу, окремих марок ПВХ, т. п. Між ними прокладено ефективний ізолятор. Все поєднано шляхом холодного або гарячого пресування.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Переваги панельних будинків

 • Стіни гладкі й рівні, тому обробка не вимагає значних трудовитрат і витрат.
 • Низька ціна квадратного метра. Панельки, мабуть, самий доступний з усіх присутніх на ринку нерухомості варіант.
 • Швидке зведення. На будівництво стандартної багатоповерхівки піде від трьох місяців до року.

З’явилися відносно недавно багатошарові плити дають кращі умови для проживання. Якщо порівнювати їх зі старими панельними блоками, вони краще утримують тепло і затримують звук. Для нових квартир підібрані поліпшені планування, можна вибрати вже оброблене житло, з двома санвузлами або заскленою лоджією. Покращився оформлення фасадів будівель. Однак є кілька аргументів проти такого вибору.

Недоліки

 • Планування квартир змінити не можна. Більшість стін несучі, тому прибирати їх заборонено.
 • Термін служби панельок невеликий. За проектом — 45-50 років.
 • Невелика товщина блоків-панелей обумовлює низький рівень шумоізоляції.

Теплоізоляція залежить від якості модулів і від їх складання. Це погано, тому що всі помилки монтажників і виробників доводиться виправляти власникам. Їм доводиться встановлювати додаткову ізоляцію, що недешево.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Висновок

Отже, який будинок краще: монолітний, панельний або цегляний? Однозначно назвати кращий з трьох розглянутих нами варіантів неможливо. Кожне рішення зі своїми мінусами і плюсами. Зробити вибір між ними належить власнику. Треба знати, що швидше за все будується панелька. Вона ж лідирує по доступності. Але це, мабуть, і все. Їх вибирають ті, кому потрібно недороге, можливо, тимчасове житло. Молоді сім’ї та студенти — ось основні покупці квартир в таких будинках.

Цегла довговічний, екологічний, з хорошими ізоляційними властивостями. Можна вибрати планування свого житла із запропонованих забудовником або спроектувати свою. Все це пояснює затребуваність цегляних будинків і квартир в малоэтажках, незважаючи на те, що їх ціна висока. Близькі до них монолітні будови. Вони так само довговічні, добре зберігають тепло, не пропускають шум. Тут доступна вільне планування.

Что лучше: монолитный, кирпичный или панельный дом?

Pixabay

Продовжуючи порівнювати, треба зазначити, що моноліт дешевше і будується швидше. Його експлуатаційні характеристики нічим не поступаються керамічних блоків. Якщо достатньо коштів на купівлю нового житла, питання, що краще: цегляний, панельний або монолітний будинок, вирішується на користь цегли і моноліту. Вони гарантують максимальний комфорт, зручне планування і довговічність.

Back to Top