Що це за процес lsass.exe?

Що це за процес lsass.exe?

Что это за процесс lsass.exe?

Сьогодні я продовжу говорити про процеси і в даний момент хочу розповісти про процес lsass.exe. Якщо ви відкриєте диспетчер завдань і відобразіть процеси для всіх користувачів, то побачите той самий процес lsass.exe.

LSASS бере сові початку від англійського Local Security Authority Subsystem Service, що можна перевести як «сервер автентифікації локальної системи безпеки». Це частина операційної системи Windows, яка відповідає за авторизацію локальних користувачів окремого комп’ютера. Це вкрай важливий сервіс, оскільки без нього вхід в систему для локальних користувачів буде неможливий.

Що робить цей процес? Він перевіряє дані для авторизації, а при успішній авторизації служба виставляє прапор щодо можливості входу. У тому випадку, якщо авторизація була запущена користувачем, також ставиться прапор запуску користувацької оболонки. При ініціалізації авторизації додатком або службою, з додатком надаються права зазначеного користувача.

Что это за процесс lsass.exe?

Файл lsass.exe знаходиться в папці C:WindowsSystem32, причому найбільш часто зустрічається розмір для windows, включаючи версії XP, 7 і 8 — 13,312 байт. lsass.exe в абсолютній більшості випадків не є шкідливим. І все ж автори шкідливих програм іноді називають свої віруси і трояни саме іменем даного процесу, що б уникнути виявлення. Зрозуміло, якщо вказаний файл знаходиться поза директорії C:WindowsSystem32, то це явно вірус або шкідлива програма.

Якщо lsass.exe вантажить процесор

Що стосується завантаження процесора, то lsass.exe якщо і вантажить його, то на зовсім незначні величини. Деякі користувачі розповідають про те, що lsass.exe вантажить процесор на 50-70%. Якщо це відбувається, то мова, швидше за все, про вірус або трояне. Спробуйте скористатися антивірусом, а також безкоштовними утилітами типу Dr. Web Cureit для пошуку зловредів.

Back to Top