Rundll32.exe: що це таке?

Rundll32.exe: що це таке?

Rundll32.exe: что это такое?

В диспетчері завдань можна знайти безліч всіляких процесів, назва більшості з яких користувачеві ні про що не говорять. Зрозуміло, якщо він не фахівець у подібних питаннях.

Часто користувачі запитують, що за такий такий процес rundll32.exe? Його нерідко можна побачити в диспетчері завдань, причому найчастіше відразу кілька процесів від різних імен.

Rundll32.exe: что это такое?

Rundll32.exe — це допоміжний процес. Він використовується для запуску DLL-бібліотек. DLL в свою чергу — це клієнтська бібліотека, яка дозволяє багаторазово використовувати різні програмні додатки. До речі, DLL-бібліотеки ви могли бачити і напевно не один раз. Коли встановлюєте програму або гру, то, зайшовши в папку після установки, можна побачити файли з розширенням .dll. Це і є DLL-бібліотеки.

Rundll32.exe — це виконуваний системний файл, який в свою чергу є частиною операційної системи Windows. Знайти його ви можете в папці C:WindowsSystem32 якщо мова йде про 32-бітної операційної системи, і в папці C:WindowsSysWOW64 якщо у вас 64-бітна версія Windows.

Власне, сам по собі процес rundll32.exe в диспетчері завдань не повинен викликати побоювань. Тим не менш, відомо чимало випадків, коли шкідливий файл маскується під виглядом rundll32.exe. Що б з’ясувати, що за бібліотека запущена, запустіть диспетчер завдань (CTRL+ALT+DELETE, а потім виберіть «Запустити диспетчер завдань»). У вікні виберіть «Вид» (View), потім «Вибрати стовпці» (Select Columns).

Rundll32.exe: что это такое?

Поставте галочку поруч із пунктом «Командний рядок» (Comand Line) і натисніть ОК.

Rundll32.exe: что это такое?

У командному рядку буде відображатися повний шлях до файлу.

Rundll32.exe: что это такое?

Ви можете знайти його у відповідній папці і перевірити, скажімо, з допомогою антивірусної утиліти.

Back to Top