Розстановка спальних меблів: 5 принципів оформлення правильного інтер’єру

Розстановка спальних меблів: 5 принципів оформлення правильного інтер’єру

2019-06-23
Автор: Odome
Поділитися: 

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Яких правил дотримуватися при розстановці спальних меблів
 • Які меблі необхідні в спальній кімнаті
 • Які існують варіанти розміщення меблів в спальні

Навряд чи хтось буде сперечатися з твердженням, що спальня повинна бути найзатишнішою, спокійною і тихою кімнатою в будинку. Однак не у всіх є така «віддушина». Безумовно, зона для відпочинку не повинна бути перевантажена меблями, до того ж всі необхідні предмети обстановки потрібно грамотно розставити по відношенню до вікон і дверей, а також один до одного. Наша стаття містить рекомендації та матеріали про те, як повинна виглядати правильна розстановка спальних меблів.

5 принципів розстановки меблів в спальній кімнаті

1. Грамотний план-запорука успіху.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Нікому не сподобається пересувати по спальні громіздку меблі, якщо ви попередньо не спланували розстановку. Можна по-старому намалювати план спальної кімнати з меблями на папері, але краще для цих цілей використовувати одну зі спеціальних програм, тим більше, що це не така складна задача навіть для новачка.

Також можна завантажити будь-який з популярних мобільних додатків: для роботи вам потрібно тільки знати розміри приміщення і тих меблів, які Ви там хочете розмістити. Після цього можете займатися плануванням, поки не підберете підходящий варіант розстановки.

Раз вже ми згадали про план на аркуші паперу, то, можливо, такий спосіб планування Вам подобається більше. Малювати потрібно з урахуванням масштабу, відзначаючи розташування Ніш, якщо вони є, віконних і дверних прорізів, не забудьте про розетки і вимикачі. Вирізані з кольорового паперу фігурки, що позначають ліжко, шафа, комод та інші частини гарнітура, пересувайте за планом і шукайте кращий варіант. При будь-якому плануванні бажано знати не приблизні, а точні параметри меблів. Інакше під час реальної розстановки якийсь предмет не поміститься і доведеться коригувати наявний план.

Розставляючи спальні Меблі, в першу чергу потрібно подумати про ергономіку і визначити зручні відстані між меблями, щоб вас не дратували різкі повороти і відсутність вільного місця. Проходи повинні бути не вже 0,7 м.Якщо вам подобається слідувати рекомендаціям фен-шуй, то можете ними скористатися при розстановці меблів.

2. Де найкраще місце для ліжка?

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Насамперед визначимо ділянку спальні, де буде стояти ліжко. Спальному місцю потрібно приділити більше уваги, тому дотримуйтесь рекомендацій експертів:

 • Зручніше, коли узголів’я ліжка стоїть уздовж стіни. Тоді людина внутрішньо відчуває велику захищеність і спокій. Коли немає можливості для такої установки, краще придбати ліжко з високим узголів’ям або його роль може грати високий предмет меблів.
 • Правильне розташування двоспального ліжка — коли до неї можна підійти з обох сторін, не забудьте залишити мінімальний прохід в 0,7 м.якщо молода пара ще може знехтувати подібними умовностями і присунути ліжко, залишивши один прохід, то подружжю постарше, швидше за все, такий варіант не підійде. Їм буде некомфортно лягати на ліжко.Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
 • Одномісне ложе має сенс приставити боком до стіни, так ліжко і виглядає краще, і спати зручніше.
 • Розміщення ліжка біля вікна — не найкращий варіант для комфортного відпочинку. В даному випадку потрібно враховувати можливість протягів і застуд від холодного повітря. Крім того, незручно, коли немає можливості підійти до віконного отвору. Прийнятною можна назвати розстановку, коли ліжко ставлять в отворі між двома великими вікнами. Такий варіант можуть дозволити собі жителі південних регіонів – в цьому випадку виходить досить романтична спальня.
 • Не рекомендується встановлювати спальне місце проти вхідних дверей. Не будемо торкатися прикмет і забобонів, проте такий стан дискомфортно з багатьох причин. Наприклад, може заважати яскраве освітлення з сусідньої кімнати, якщо несподівано відкриються двері. Пробудження має бути приємним, добре, якщо погляд вранці падає на милу картинку або квітуча рослина.
 • Спальне місце не повинно знаходитися перед дзеркалом, для цього предмета обстановки краще знайти такий ракурс, щоб спляча людина в ньому не відбивався, інакше знову може виникнути некомфортний стан, як в попередньому варіанті.
 • Можна спробувати установку ліжка по діагоналі до кута. При такому положенні ззаду неї залишиться місце для тумби або кутових полиць, на яких ви розставите книги або красивий декор.

Природне місце розташування для тумбочок-це з двох сторін ліжка. Основні параметри: форма, габарити, колір, стиль підбираються відповідно до загального рішення спальні і вашими уподобаннями.

3. Підбираємо місце для шафи.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Спальний гарнітур зазвичай складається з ліжка, тумбочок, комода або туалетного столика і великої шафи. Додатковим елементом може стати панель плазми на стіні або комоді. Окремий гардероб, влаштований в квартирі, дозволяє відмовитися від шафи в спальному приміщенні, в цьому випадку на звільненому просторі можна влаштувати міні-майстерню зі швейною машинкою або поставити письмовий стіл або бюро.

Але все-таки за шафою давно закріпилося положення невід’ємного елемента спального комплекту. Необов’язково це повинен бути громіздкий предмет меблів, іноді для гардероба потрібно зовсім небагато місця, можна придбати кутовий варіант або зайняти їм невелику нішу, що істотно заощадить площу.

При розстановці меблів враховуйте, що найкраще місце для шафи там, де при відкриванні його дверей внутрішній простір з усім вмістом буде добре освітлено денним світлом. Небажано, щоб шафа стояла близько до вікна, так незручно буде відкривати фрамугу, крім того, світла в кімнаті буде менше.

Читайте також: стилі меблів в інтер’єрі: опис і фото

4. А де встане комод?

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Без комода або туалетного столика важко уявити собі обстановку спальні. Цей предмет спального комплекту може розташовуватися в різних місцях. Якщо є необхідність, комод може стати тумбою для телевізора. Але більш доречно над ним розмістити дзеркало в красивій рамі, тоді цей комплект перетвориться в зручний туалетний столик. Тільки нагадуємо, що в дзеркалі не повинно відображатися спальне місце.

Існує багато варіантів розміщення меблів, коли необхідно поєднати спальню і домашній кабінет. Робочу зону розміщують таким чином, щоб вона висвітлювалася природним світлом. Якщо потрібно тільки місце для читання, то поруч з вікном можна поставити зручне крісло-гойдалку.

5. Правила розміщення меблів в невеликому спальному приміщенні.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Якщо врахувати вищенаведені правила, стає зрозуміло, що до розстановки меблів потрібно підходити грунтовно і без поспіху. Особливо, коли спальня не відрізняється великим розміром. Адже потрібно не тільки поставити всі необхідні меблі для комфортного відпочинку, але і передбачити вільний простір.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

У маленькій спальні для організації місця зберігання необхідно використовувати ділянки, які в інших випадках залишаються незатребуваними. Наприклад, можна стіну над ліжком зайняти стелажем з відкритими і закритими полицями. Ліжко може мати викатні ящики для зберігання або варто відразу придбати модель з підйомним механізмом. Предмети меблів краще купувати простої форми без виступаючих декоративних елементів. У маленькій спальні у всій обстановки має бути чітке функціональне призначення.

У самій крихітній спальні, де неможливо встановити навіть невелику шафу, виручить вішалка-штанга або настінна панель з декількома гачками. Вирішити питання з місцем для зберігання може подіум. Є варіанти розміщення ліжка всередині нього або нагорі, в будь-якому випадку у вас будуть додаткові місця для розміщення особистих речей.

Також не варто забувати про існуючі розробки меблевих трансформерів. Іноді такий спосіб розстановки є єдиним. Найвідоміша модель-це шафа з забирається в нього ліжком. Формувати обстановку невеликого спального приміщення зручніше модульними меблями.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Окремої згадки заслуговує розстановка меблів у вузькій спальні. Щоб візуально вирівняти форму кімнати, для ліжка потрібно вибрати місце узголів’ям до довгої стіни. Однак слід пам’ятати про мінімальну відстань в 0,7 м до будь-якої іншої стіни.

Рекомендовані статті з даної теми:

 • Як облаштувати дитячу кімнату: варіанти інтер’єру, ідеї, поради, фото
 • Кутовий диван з масиву дерева: 5 незаперечних плюсів придбання таких меблів
 • Меблі в світлих тонах: види, особливості, переваги, фото

3 варіанти розміщення меблів в спальній кімнаті

Розстановка спальних меблів здійснюється одним з прийнятих способів. Щоб визначитися, який прийом використовувати, потрібно врахувати форму і розміри спальні. У кожного варіанту свої особливості, і для оформлення спального приміщення підходить будь-який з них. Вид спальні абсолютно змінюється при перестановці меблів, наявної у вашому розпорядженні.

1. Симетрична розстановка.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Цей спосіб означає, що потрібно в кімнаті знайти центральний елемент або просто точку відліку. Часто симетричне розташування вибудовують навколо вікна або каміна, але, в принципі, центром можна вибрати будь-який предмет меблів, частина конструкції спальні або декоративний предмет.

В обидві сторони від центрального вироби розставляють симетрично Інші частини обстановки. Особливо добре виглядатимуть ідентичні предмети, наприклад, однакові крісла або пуфи, стільці, тумби.

Перевагами симетричного методу розстановки можна вважати наступне:

 • спосіб простий в реалізації і підходить навіть для вузьких спальних приміщень;
 • в цьому випадку можна легко виконати розстановку самостійно, не звертаючись до професіоналів в області дизайну;
 • симетрична розстановка дозволяє створити комфортний простір в спальні.

Є деякі обмеження в застосуванні симетричного способу розстановки. Його краще використовувати в прямокутної або квадратної кімнаті зі стандартними розмірами. Можуть виникнути складнощі з об’єднанням в єдиний стиль різних меблевих груп, розташованих з різних сторін від центральної ланки.

2. Метод асиметрії.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Що має на увазі асиметричний варіант розстановки спальних меблів? Як рекомендують це робити фахівці? Правильним буде вибрати для установки в центрі спальні невеликий предмет меблів, а основні частини великогабаритного гарнітура розставити з боків, уздовж стін. Така розстановка гармонійно виглядає в спальні з великою площею.

Асиметрія в розстановці меблевого гарнітура враховує закон рівноваги. Найчастіше при формуванні інтер’єру за цим принципом біля вікна ставлять невеликий столик, поруч з ним через прохід встановлюють спальне ложе, а з іншого боку − зручне місце для комода.

Перед початком розстановки за правилом асиметрії потрібно прорахувати всі недоліки і переваги цього способу. Спочатку поговоримо про переваги:

 • метод дозволяє гармонійно розмістити предмети меблів з різними розмірами, в результаті чого виходить цілісний і стильний інтер’єр;
 • для асиметричного варіанту підходить вузька спальня або інша геометрія кімнати, в даному випадку нестандартні форми не служать обмеженням;
 • метраж спальні може бути будь-яким, метод можна використовувати при розстановці меблів і в кімнаті невеликого розміру, і в просторій спальні.

Однак у цього способу є і негативні сторони. До мінусів можна віднести те, що важко самостійно створити гармонійний інтер’єр з різних частин спальної кімнати.

3. Кругова розстановка.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Поширений і простий спосіб формування обстановки. В першу чергу визначають центральну ланку інтер’єру. Як правило, їм стає світильник в центрі стелі. Навколо джерела світла розставляються всі предмети меблів. Бажано, щоб частини інтер’єру розташовувалися від центру на однаковій відстані.

Перевагою методу можна назвати його простоту і можливість реалізувати в будь-якому приміщенні. Навіть в невеликій спальні кругова розстановка виглядає привабливо і практично. Однак і тут є нюанси, і при неправильних діях хорошого результату не вийде. При круговій розстановці в невеликій спальні може виявитися, що Корисна площа зменшилася, причому не тільки візуально, але і фізично.

Читайте також: ідеї облаштування спальної кімнати: нюанси дизайну, рекомендації, фото

Підсумкові поради по правильній розстановці спальних меблів

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Ретельно обдуманий і складений план розстановки меблів дозволяє втілювати в спальному приміщенні цікаві задуми. Ще раз варто нагадати, що ви не зможете обійтися в спальні без:

 • ліжка, тахти або розкладного дивана;
 • місткого білизняного шафи;
 • трюмо або туалетного столика;
 • тумбочок.

Подібного комплекту меблів досить, щоб спальня стала для вас комфортним місцем, де можна розслабитися. Підбираючи гарнітур для обстановки невеликої спальної кімнати, звертайте увагу на модульні меблі: вона не займає багато місця, щільно встає один до одного при необхідності і гранично функціональна. Якщо в кімнаті є ніша, це дуже зручний варіант для вбудованої шафи-купе, такі вироби місткі, і обов’язково потрібно передбачити оснащення його дзеркалом в повний зріст.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Велика спальня надає більше можливостей для гармонійної розстановки меблів. Звичайно, в цьому випадку теж слід дотримуватися основних правил. Ви заощадите багато часу і сил, Якщо відразу придбаєте повний спальний гарнітур. Виробники сьогодні пропонують величезний вибір на будь-який смак. А завершити образ вашої спальні допоможе стильний декор.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

У кімнаті для сну не потрібно розміщувати дуже велику кількість горщиків з живими рослинами. Деякі з них наповнюють приміщення сильним ароматом, який може порушувати нервову систему і заважати вам заснути.

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

При оформленні спальні не варто забувати про правильний підбір текстильного декору і розстановці світильників. Кімнату повинен наповнювати м’який розслабляючий світло, вікна краще декорувати щільними світлонепроникними шторами. В іншому випадку вам може заважати яскраве світло в літній період часу. Адже набагато приємніше прокинутися, коли добре виспався, і відчувати себе потім бадьоро.

Звертайтеся в дизайн-бюро компанії «Odome» і отримаєте 3 варіанти розміщення меблів для вашої спальні абсолютно безкоштовно!

Читайте також: Як вибрати Меблі для спальні: від ліжка до пуфика

Фото цікавих варіантів розстановки спальних меблів

Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера
Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера Расстановка спальной мебели: 5 принципов оформления правильного интерьера

Читайте також: Комплект меблів для спальні: 15 критеріїв успішного вибору

Чому 90 % клієнтів рекомендують нас своїм друзям

 • «Odome» — це поєднання сучасної класики і наймодніших віянь.

Ми уважно стежимо за новинками в світі дизайну інтер’єрів і виготовляємо меблі відповідно до найсвіжіших трендів. Те, що ви побачите на Міланській виставці в квітні, вже восени можна буде знайти в асортименті нашого магазину.

Меблі від компанії «Odome» залишається актуальною і не виходить з моди довгі роки. Нашим клієнтам не доводиться регулярно оновлювати інтер’єр. Досить додати нові елементи або поміняти місцями модулі (наприклад, якщо мова про навісних віталень).

 • Меблі з натурального дерева.

Наша продукція екологічна і безпечна, завдяки використовуваним у виробництві натуральним матеріалам. Ви і Ваші близькі неодмінно оціните нашу турботу про ваше здоров’я. А приємний аромат і енергетика натурального дерева в квартирі наповнять її атмосферою затишку і спокою.

 • Широкий асортимент продукції.

У нас ви знайдете меблі для вітальні, спальні, холу, дитячої, а також зможете підібрати предмети, що доповнюють інтер’єр.

Готове інтер’єрне рішення заощадить Ваш час. Більш того, з нами вам не доведеться витрачати гроші на Послуги дизайнерів. Наші фахівці з радістю складуть план розстановки меблів, який буде відповідати всім вашим вимогам.

 • Комфорт кожен день.

При виготовленні меблів «Odome» використовує тільки кращу і сучасну фурнітуру. Вам не потрібно докладати зусиль, щоб відкрити або закрити ящик або дверцята. Механізми австрійського виробництва забезпечать відсутність дратівливих звуків.

Крім того, внутрішня частина ящиків оббита якісної велюрової тканиною, завдяки чому ви зможете дбайливо зберігати ваші особисті речі.

 • Гідна якість за оптимальною ціною.

Ми виробляємо меблі на партнерських фабриках в Росії і в Білорусі, тому готові запропонувати нашим покупцям найбільш доступні ціни.

Подумайте, чи готові ви переплачувати за меблі зарубіжного виробництва. На наших підприємствах виробляються меблі такого всесвітньо відомого бренду, як IKEA, в якості виробів якого не доводиться сумніватися.

З нами ви не переплачуєте за бренд, а отримуєте відмінну якість за розумні гроші.

 • Наявність На складі більшості позицій з нашого асортименту.

Це означає, що зробивши замовлення сьогодні, вже через пару днів ви отримаєте меблі з доставкою додому. Вам не доведеться перебувати в томливому очікуванні довгі тижні.

 • Компанія «Odome» вже 15 років успішно працює на ринку.

Ми представляємо федеральну мережу, що випускає меблі під декількома брендами (Odome, Велідж, Лофт). Продукція компанії користується великим попитом, що дозволяє нам розширювати виробництво навіть у кризу. До нас повертаються, нас рекомендують друзям.

Якісне постпродажне обслуговування та надання гарантії — ще дві безперечні переваги співпраці з компанією «Odome»!

ПОВЕРНУТИСЯ ДО СПИСКУ СТАТЕЙ

Back to Top