Розміри по ГОСТ дерев’яних і металевих вхідних дверей

Розміри по ГОСТ дерев’яних і металевих вхідних дверей

Размеры по ГОСТ деревянных и металлических входных дверейСлід мати на увазі, що виробництвом вхідних дверей займається безліч різних фірм. У продажу є вироби як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Якщо задатися метою і всі їх переміряти, «з усіх сторін», то стане видно, що результати виявляться різними. Так якими все-таки повинні бути розміри вхідних дверей згідно ГОСТ?

Двері, які використовуються в якості вхідних, поділяються на дерев’яні і металеві. Розглянемо коротко кожен з видів. Варто відзначити, що цікавлять нас керівним документом, що визначає габарити дверей, є ГОСТ 24698-81.

Зміст

  1. Дерев’яні
  2. Металеві двері

Дерев’яні

Вхідні двері позначаються літерою «Н». До речі, таке ж значення мають і тамбурні двері. Існують ще й двері «З» (службові). Позначення «Л» застосовується до люків і лазів. І все-таки зупинимося на найбільш часто зустрічаються в побуті вхідних дверях. Слід розуміти, що до таких дверей відносяться як ті, які закривають під’їзди, так і ті, які встановлюються на вході в квартиру.

В залежності від виконання вони мають встановлені розміри для дверних прорізів (в см):

  1. з правим (або з лівим) розташуванням щитового полотна, засклені, з обшивкою 210 х 90;
  2. з хитними полотнами 210 х 115;

Розміри рамкових дверей залежать від багатьох факторів. Одинарна двері або двостулкові, розмір рамки внутрішньої, відстань від низу до підлоги і багато іншого. Весь перелік можливих варіантів відображено в ГОСТ.

На нижніх частинах полотен повинні бути захисні дерев’яні планки товщиною 16 – 19 мм. Також застосовуються тверді ДСП (3 – 4 мм) або пластик (1,5 – 2,5 мм).

Размеры по ГОСТ деревянных и металлических входных дверей

Металеві двері

Стандартний розмір такої двері 203 х 90 див. принаймні, багато вітчизняні виробники орієнтуються на нього. Потрібно врахувати, що дверні прорізи в будівлях старої споруди і нової розрізняються за розмірами. Більш того, у старих дверний отвір оточений дерев’яною рамою, яку враховувати при знятті розмірів не треба. Вона прибирається. А ось в сучасних зустрічається металева «окантовка». Тому при бажанні розширити дверний проріз це буде зробити важко.

Згідно з номенклатурою товарів, що підлягають обов’язковому підтвердженню відповідності, двері вхідні та міжкімнатні (дерев’яні та металеві) обов’язковій сертифікації не підлягають.

Размеры по ГОСТ деревянных и металлических входных дверей

Необхідно додати, що в стандартах обумовлюються і типорозміри перерізів для кожного виду дверей, способи установки і вид кріпильного матеріалу для різних захисних і оформлювальних елементів і багато іншого.

При виборі тієї чи іншої двері потрібно враховувати і те, що через дверний проріз доведеться заносити або виносити великогабаритні речі. Фахівці рекомендують мінімальну ширину – 90 див. Якщо дверний проріз вже, то це просто аварійний вихід, а не повноцінна двері.

двері

Back to Top