Робимо колеровку фарби своїми руками — технологія та поради

Робимо колеровку фарби своїми руками — технологія та поради

Делаем колеровку краски своими руками — технология и советыПри ремонті досить часто постає питання підбору бажаного кольору (відтінку) фарби для тієї або іншої поверхні. Незважаючи на те, що в магазинах зараз багато різних лакофарбових матеріалів, бажане можна підібрати не завжди. Не завжди є час і можливість. Тому часто доводиться займатися колевкой фарби самостійно і готувати потрібний відтінок своїми руками, з наявних фарб.

Такий (ручний) спосіб їх змішування має і плюси, і мінуси. До переваг можна віднести те, що приготування можна робити безпосередньо на місці і отримати те, що хочеш. Та й на комп’ютерне кольорування витрачатися не доведеться. Однак недолік такого способу полягає в тому, що потрібно правильно розрахувати необхідну кількість виготовленої фарби. Якщо її не вистачить, то повторити «один до одного» вже не вийде.

Потрібно врахувати, що перед змішуванням фарб необхідно звернути увагу на їх склад. Зокрема, на наявність пігменту та зв’язуючої компонента. Це досить складне питання і розбиратися більш докладно варто, якщо потрібна точна «підгонка» різних відтінків.

Делаем колеровку краски своими руками — технология и советы

Найчастіше для ручної колеровки в магазині купуються необхідні добавки і змішуються з фарбою. При будь тонуванні один з кольорів приймається за основний, і на його основі йде приготування потрібного відтінку. Найчастіше за таку основу береться фарба білого кольору, хоча можна використовувати і будь-яку кольорову. До неї додається речовина (добавка), зване «пігментом». Воно і надає вихідного матеріалу необхідний відтінок.

Добавки можуть бути або у вигляді сухої суміші, або пасти. Суміш є більш дешевим варіантом, однак якщо такий пігмент додавати частинами, то якість готової фарби буде гірше. Паста більш зручна, дозволяє використовувати складу порціями. Проте фахівці попереджають, що такі характеристики приготованої фарби, як інтенсивність і насиченість кольору, передбачити важко.

Технологія приготування

Найчастіше в ємність (зазвичай у відро) наливають білу фарбу. Потім, залежно від бажаного результату, додають колеровочну пасту. Додавати її слід частинами, весь час перемішуючи. Періодично отримана маса «випробовується» на якій-небудь поверхні (лист фанери, наприклад). Проте, щоб судити про якість отриманого відтінку, потрібно дочекатися висихання пробного «мазка». Адже свіжа фарба завжди здається трохи світліше.

Делаем колеровку краски своими руками — технология и советы

Є думка, що розводити фарбу пігментом можна відразу, на підставі інструкції, яка додається до красящему складу. В ній визначені всі необхідні пропорції. Інколи застосовуються дві або більше пігментів. Але в цьому випадку результат передбачити неможливо, тим більше – повторити.

Краще всього спочатку потренуватися на невеликих кількостях матеріалу. Принаймні, можна буде побачити, чого слід очікувати і стане зрозуміло, що підкоригувати.

фарба

Back to Top