Робимо гідроізоляцію покрівлі з рідкої гуми — гідності, характеристики і спосіб нанесення

Робимо гідроізоляцію покрівлі з рідкої гуми — гідності, характеристики і спосіб нанесення

Делаем гидроизоляцию кровли из жидкой резины — достоинства, характеристики и способ нанесенияРідка гума – відносно новий матеріал на будівельному ринку, але перспективи його використання стали відразу ж очевидні. Природно, легке і безшовне покриття, стійке до високої температури, морозу, осідань, яке можна наносити на даху різної форми і з великою кількістю виступаючих частин, відразу здобув популярність.

Рідка гума цілком може замінити традиційний бітум, мастики на його основі, руберойд та інші гнучкі покрівельні матеріали, які ми обговорювали тут. Її можна використовувати і в якості гідроізолюючої підкладки під інші покрівельні матеріали, якщо вигляд будинку передбачає їх використання. В якості проміжного шару рідка гума ще виступає відмінним звуко — і теплоізолятором, а також зміцнює дах в цілому.

Вона поставляється в рідкому вигляді в бочках, об’ємом від 20 до 200 л, що дозволяє придбати тільки необхідну кількість матеріалу.

Зміст

 1. Переваги рідкої гуми
 2. Недоліки
 3. Застосування

Переваги рідкої гуми

За складом рідка гума складається з двох компонентів: водного підстави і емульсії з модифікованого бітуму з еластомерами, полімерами і каталізатором (розчином кальцію хлориду). Фізичні та хімічні якості матеріалу визначають унікальні властивості рідкої гуми, як покрівельного покриття.

Делаем гидроизоляцию кровли из жидкой резины — достоинства, характеристики и способ нанесения

 • Відмінне зчеплення з більшістю будівельних матеріалів: бетоном, цеглою, каменем, шифером, металом, склом, пластиком.
 • Повна відсутність швів і абсолютна гідроізоляція навіть на покрівлях складної форми, з трубами, козирками, виступами.
 • Існуючі невеликі тріщини і нерівності затягуються самої гумою.
 • Високоеластичний і міцне покриття завдяки високому вмісту полімерів. Роботи можна проводити, не знімаючи попередній матеріал.
 • Покриття з рідкої гуми важить в кілька разів менше, ніж з інших матеріалів, відтак не потребує зміцнення несучих конструкцій даху і може застосовуватися на будівлях з полегшеним фундаментом.
 • Хімічно стійке — не схильне до корозії і не реагує з більшістю речовин, не горить і не виділяє токсичні сполуки, так як в його складі немає летких речовин.
 • Переносить високі і низькі температури, а також різкі перепади без розтріскувань і здуттів, на відміну від того ж бітуму. Не руйнується під дією ультрафіолету.
 • Покрівельні роботи із застосуванням цього матеріалу не вимагають електроенергії, води, вогню, проводяться безпечно і швидко, без залучення великої кількості людей.
 • Довгий експлуатаційний термін покриття, по завіреннях виробників, до 20 років.

Недоліки

До умовних недоліків можна віднести необхідність у спеціальній установці для нанесення рідкої гуми на покрівлю, наприклад ВЖЕ-2. Але ціна цілком дозволяє придбати її професіоналам, які займаються будівництвом або пристрою покрівель. Більш швидке покриття покрівлі рідкою гумою порівняно з іншими матеріалами дозволить за короткий термін окупити витрати. Ті ж, хто будує будинок самостійно, можуть взяти апарат в оренду, як правило, фірми, що займаються постачанням рідкої гуми, надають цю послугу.

Делаем гидроизоляцию кровли из жидкой резины — достоинства, характеристики и способ нанесения

Застосування

Наноситься на дах рідка гума напиленням за допомогою двоканального змішує пристрою, яке під тиском розпорошує струмінь на кілька метрів уперед. Обидва компоненти змішуються в «смолоскипі» і напилюються через «вудку». Такий спосіб дозволяє отримати тонкий (2-4 мм) і рівномірний шар без «залисин» і щільно прилягає покриття без здуття і відшарування.

Дах покривається рідкою гумою в суху погоду, при температурі вище +5°С. Попередньо поверхня повинна бути очищена від сміття, пилу. Якщо на ній є жирні плями, то від них слід позбутися за допомогою газового пальника, так як до цих ділянок матеріал приєднатися гірше.

Розпорошується матеріал смугами в 1-1,5 м, рівномірно і без пропусків. Близько парапетів, труб та інших виступів покриття необхідно армувати сіткою або будівельної тканиною.

Твердне рідка гума практично відразу ж, утворюючи рівну безшовну мембрану, повністю ж вулканізується покриття в середньому за добу, залежно від температури і вологості навколишнього середовища. Після застигання такий дах можна фарбувати спеціальними марками фарб.

Рідку гуму можна використовувати не тільки як покрівельний матеріал, але і як захист від корозії металевих конструкцій, гідроізоляцію підвалів, фундаментів, стиків плит, басейнів і водойм.

дах

Back to Top