Робимо бітумний праймер двома способами — інструкція з відео

Робимо бітумний праймер двома способами — інструкція з відео

Делаем битумный праймер двумя способами — инструкция с видеоПраймером називається складу, яким обробляють яку-небудь поверхню перед обробкою. По суті – це бітумна грунтовка. Часто під обробкою мається на увазі фарбування. Застосування цього матеріалу значно підвищує зчеплення» поверхні з покриттям (адгезія), запобігає всмоктуванню вологи.

Бітумний праймер – склад, одержуваний при розчиненні нафтового бітуму. У будівництві часто застосовується для поліпшення надійності шару гідроізоляції, наприклад, при влаштуванні покрівлі, підлог (після укладання стяжки). Продається він або в концентрованому вигляді, або вже готовим до використання. Однак такий матеріал цілком можна виготовити своїми руками. Існує два методи, і використання того чи іншого залежить тільки від наявності часу.

Зміст

 1. Перший спосіб виготовлення праймера
 2. Другий спосіб
 3. Рекомендації

Перший спосіб виготовлення праймера

Його застосовують, коли час «не терпить». Отримують складу способом «варіння». Потрібно враховувати, для обробки якого матеріалу праймер готується. Компонентами суміші є бітум і солярка (іноді бензин).

Співвідношення таке:

 • для обробки металевих поверхонь – 1:3;
 • для бетонних покриттів – 1:2.

Джерела вогню можуть бути самими різними: паяльна лампа, гасниця, багаття. Головне, щоб закладений в ємність матеріал довести до кипіння. Після чого рідкий бітум акуратно, не поспішаючи, виливається в резервуар з соляркою.

Важливо! Саме бітум солярку. Ні в якому разі не робити навпаки!!!

Залишається тільки гарненько все перемішати і можна приступати до грунтовки.

Делаем битумный праймер двумя способами — инструкция с видео

Другий спосіб

Щоб отримає готовий склад, знадобиться досить багато часу – від 7 до 12 днів. В підготовлену ємність в розрахованої пропорції наливають бензин. Потім туди кладуть шматки бітуму. І все — він почне потихеньку в бензині розчинятися.

Однак потрібно враховувати два фактори:

 • ємність повинна бути герметично закрита. Інакше пари бензину будуть випаровуватися;
 • для прискорення процесу приготування праймеру потрібно регулярно ретельно перемішувати всю масу, а це додаткова витрата часу.

Рекомендації

 • бажано готувати праймер безпосередньо перед застосуванням, так як з часом він загусає;
 • його температура при використанні повинна бути близько 80 градусів. Якщо склад затвердів, його необхідно підігріти і ретельно перемішати;
 • температура, при якій праймер починає тверднути – 15 градусів. Тому для його зберігання потрібно вибирати тепле приміщення;
 • склад наноситься на оброблювану поверхню валиком, пензлем, щіткою;
 • слід уникати заморожування матеріалу, так як його властивості значно погіршуються;
 • не можна використовувати ніякі інші «розчинники», крім бензину (наприклад, дизельне паливо);
 • працювати з бітумним праймером можна і в дощову погоду;
 • нанесений склад повинен добре просохнути (не менше 16 годин).

Потрібно враховувати, що отриманий склад відноситься до категорії горючих матеріалів, тому зберігати його треба відповідно, а при роботі дотримуватися заходів безпеки.

ґрунтовка праймер

Back to Top