Пропорції і марки цементного розчину для кладки, штукатурки та будівництва

Пропорції і марки цементного розчину для кладки, штукатурки та будівництва

Перш ніж розглянути питання про пропорції цементного розчину, потрібно все-таки внести ясність у питання про самому розчині. При будь-якому індивідуальному будівництві люди користуються розчинами цементу, при цьому використовуються цемент і пісок. Однак, на відміну від професіоналів, багато хто просто не розуміють, що цементний розчин і розчин бетонний – речі трохи різні, тому і використовуються по-різному.

Зміст

  1. Відмінність цементного та бетонного розчину
  2. Види розчинів
  3. Призначення розчинів і пропорцій різних марок цементу

Відмінність цементного та бетонного розчину

Корінне відмінність цих розчинів полягає в тому, що якщо для цементного розчину, крім самого цементу, застосовується тільки пісок, то для бетонного розчину – ще і гравій (або щебінь). Розмова буде йти саме про цементних розчинах. Тому в першому наближенні можна сказати, що бетонний розчин – це «дрібнозернистий» цементний розчин. Для кожного «виду» роботи готується свій склад. Це зумовлено тим, для яких цілей він буде застосований.

Кожне «споруда» експлуатується (або буде експлуатуватися) при певних умовах. Тому розмову слід вести все-таки не про марку цементу, який «замішується», а про марку саме цементного розчину, який повинен в результаті вийде. Марка розчину є показником твердості, міцності і довговічності вже готової «конструкції». Адже потрібно враховувати такі параметри, як кліматичні умови, перепади температури, вологості, тиску. Важливо і те, чи буде це місце укладання розчину відчувати згодом якісь навантаження.

Будь цементний розчин складається з двох компонентів – цементу й піску – «замішані» на воді. Технологія приготування всіх подібних розчинів однакова. В першу чергу готується суха суміш, що складається, звичайно, із піску та цементу. Різниця між марками цементних розчинів полягає в тому, що для кожної з них береться певна марка в’яжучого речовини (цементу). Друга відмінність – у пропорціях, в яких взяті компоненти. Іншими словами, яким є співвідношення між масою цементу і масою піску.

Пропорции и марки цементного раствора для кладки, штукатурки и строительства

Види розчинів

Розчини поділяються на жирні, худі і нормальні. Жирні відрізняються від норми великою кількістю цементу. Їх недолік – швидке розтріскування. У розчині худій надлишок піску, з ним важко працювати, та й міцність його невелика. При проведенні будівельних робіт, як правило, використовуються цементні розчини марок 15, 50, 75, 100 і 150.

Марки встановлюють граничну міцність при температурах від 15 до 25 градусів через 4 тижні після нанесення на поверхню (або заливки). Існує ще й таке поняття, як «рухливість» розчину. Зазвичай вона знаходиться в межах 4 – 15.

Призначення розчинів і пропорцій різних марок цементу

Розчини цементні бувають штукатурними, кладочными і будівельними. Вони відрізняються якістю використовуваного піску і співвідношенням маси пісок – цемент. Для штукатурення стін, наприклад, використовується пісок дрібнозернистий.

На практиці для приватного будівництва готують такий розчин: 1 частина цементу на 2 – 3 піску. При цьому цемент слід використовувати 300 або 400. Якщо піску буде більше, то в подальшому можливе передчасне руйнування кладки.

Пропорции и марки цементного раствора для кладки, штукатурки и строительства

Марка розчину 100

Якщо пісок взято дрібний, то добре підходить для штукатурних і кладочних робіт. Якщо цемент марки «400», то піску 3,5 частини. А якщо цемент «300» — 2,5 частини. Можна замість піску використовувати гранітну пил. Співвідношення 1:3 при цементі «400».

Марка розчину 150

Також придатний для кладки і штукатурки. Якщо необхідно зробити стяжку підлоги, то пісок повинен бути грубозернистим.

Потрібно мати на увазі, що дуже часто використовуються різні наповнювачі. Додавання в розчин гіпсу, гідравлічного вапна, глини підвищує її еластичність.

цемент

Back to Top