Program Files x86: що це таке і як видалити?

Program Files x86: що це таке і як видалити?

Program Files x86: что это такое и как удалить?

Коли починаєш оглядати свій диск, на якому встановлена операційна система, можна багато всього виявити. Приміром, якийсь час тому я розповідав про папці SysWOW64. Сьогодні ж поговоримо про папці під назвою Program Files (x86): що в ній знаходиться і чи можна її видалити?

Папку під назвою Program Files (x86) ви можете виявити в корені системного диска (зазвичай це диск C. Ви напевно знаєте про те, що сама по собі папка Program Files необхідна для встановлення різних програм — за замовчуванням програми встановлюються саме в неї. Але то папка без будь-яких приписок, а тут мова йде про папці з додатковим назвою x86. Більш того, якщо у вас є папка з такою назвою, значить, в корені ви виявите папку Program Files без будь-яких додаткових приписок.

Ларчик, що називається, відкривається просто. Існує дві версії операційної системи Windows — 32-бітна і 64-бітна. Якщо коротко, то різниця між ними в тому, що за один такт процесорного часу система може обробити команду в 32 або 64 біта відповідно. Крім того, 64-бітна операційна система підтримує куди більший обсяг оперативної пам’яті, у той час як 32-бітна — не більше 4 гб (насправді — ще менше).

Program Files x86: что это такое и как удалить?

Якщо ми говоримо про 32-бітної версії Windows, вона підтримує 32-розрядні програми. Відповідно, якщо ви бажаєте запустити 64-розрядну програму на 32-бітної системі, то отримаєте помилку. Правда, у багатьох випадках таке додаток все ж можна буде запустити, але хіба що «танцями з бубном». 64-бітна операційна система підтримує як 32-розрядну, так і 64-розрядні програми. Відповідно, в папку Program Files (x86) встановлюються 32-бітні програми, а в Program Files — 64-бітні. Саме з цієї причини ви бачите в корені папки відразу дві папки з фактично однаковими назвами. І це не помилка або глюк системи, як вважають деякі користувачі. До речі, свою назву папка Program Files (x86) бере від попередніх процесорів компанії Intel: 8086, 80186, 80286 і т. д. Так, у всякому разі, вважається.

Як видалити папку Program Files (x86)?

Видаляється ця папка так само легко, як і інші папки. Можливо, знадобляться права адміністратора. Інше питання — навіщо це робити, якщо в дану папку встановлюються 32-бітні програми? Крім того, разом з папкою віддаляться вже встановлені програми. Навіщо вам все це потрібно?

Я вважаю, що цю папку взагалі не варто чіпати. Зрештою, вона нікому не заважає.

Back to Top