Prefetch: що це за тека і чи можна її видалити?

Prefetch: що це за тека і чи можна її видалити?

Prefetch: что это за папка и можно ли ее удалить?

Продовжуючи вивчати комп’ютер на предмет різних папок і файлів, ви можете знайти багато цікавого. Найчастіше ті ж папки викликають непідробний інтерес з тієї простої причини, що файли в них часом займають чимало місця на жорсткому диску, в результаті чого виникає питання, чи можна видалити ці файли. Сьогодні поговоримо про папці Prefetch.

Папка Prefetch знаходиться в папці Windows (зазвичай це C:WindowsPrefetch). Вона використовується як один з компонентів для завантаження операційної системи Windows, завдяки якому завантаження ОС прискорюється, а час, що витрачається на запуск програм, зменшується. Сам Prefetcher компонент і вперше з’явився ще на Windows XP.

Як працює Prefetcher? Завантаження операційної системи супроводжується обробкою великої кількості файлів. При цьому деякі файли відкриваються безліч разів для читання різних сегментів. Цей процес може займати багато часу, тому куди зручніше і продуктивніше звертатися до кожного з файлів тільки один раз, завантажуючи інформацію в оперативну пам’ять ще до того, як вона стане потрібною. Prefetcher дозволяє накопичувати ці відомості у файлі трасування для оптимізації завантаження коду і даних при наступних запусках за рахунок того, що спостерігає за тим, який код і дані завантажуються в процесі запуску операційної системи і додатків.

Параметри Prefetcher зберігаються в системному реєстрі. Ви можете змінити параметри Prefetcher.

Натисніть на поєднання клавіш WIN+R. З’явиться вікно «Виконати», введіть слово regedit і натисніть кнопку ОК. Так ви відкриєте редактор реєстру.

Prefetch: что это за папка и можно ли ее удалить?

Коли буде відкрито редактор, пройдіть по наступному шляху: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters.

Виберіть EnablePrefetcher.

Prefetch: что это за папка и можно ли ее удалить?

Клікніть по ньому два рази. З’явиться вікно, в якому ви можете встановити одне із значень:

  • 0x00000000 — компонент відключений
  • 0x00000001 — прискорення запуску додатків
  • 0x00000002 — прискорення завантаження системи
  • 0x00000003 — прискорення запуску додатків і завантаження системи

Потрібно вводити не вказаний параметр, а тільки цифру на його кінці, наприклад, 0, 1, 2 або 3.

Prefetch: что это за папка и можно ли ее удалить?

І будьте уважні при роботі з реєстром. Якщо чогось не розумієте, не міняйте нічого, оскільки один необережний рух може призвести до проблем у роботі операційної системи!

Можна видалити папку Prefetch?

Існує легенда, згідно якої в папці Prefetch збираються файли, які вимагають видалення. Це не так. Тимчасові файли і система при необхідності самостійно видаляє їх, тому, до речі, розмір папки такий невеликий. Так що файли у вказаній папці чіпати не варто.

Якщо ж ви все-таки видаліть файли, то нічого не відбудеться, проте швидкість завантаження додатків може впасти. При цьому файли будуть створені заново автоматично.

Back to Top