Правила вибору якісної паркетної дошки — розглядаємо всі нюанси

Правила вибору якісної паркетної дошки — розглядаємо всі нюанси

Паркетна дошка на ринку будматеріалів з’явилася не так давно, але вже склала серйозну конкуренцію штучному паркету. Можна сказати, вона є чимось середнім між ним і ламінатом. Промисловість пропонує таке розмаїття паркетної дошки, що потенційний покупець цієї продукції просто не знає, що вибрати. А щоб вибрати правильно, слід знати, що ж собою представляє цей матеріал. Тоді у вас з’явиться ясність у питанні: «Як вибрати?», і я, ваш домашній майстер, спробую в цьому допомогти.

Паркетна дошка складається з декількох шарів — як мінімум, їх три. Верхній шар, який і буде поверхнею майбутнього підлоги, виготовляється з різної деревини. Природно, що це цінні (наприклад, бук, вишня, горіх), а іноді і просто екзотичні (тик, венге, абаши) породи дерева. До речі, сходи на другий поверх з цих порід дерева також буде виглядати чудово. Слід розуміти, що з часом прийде думка «омолодити» таке підлогове покриття. Як правило, під цим розуміється шліфування паркетної дошки, можливо, що і не один раз.

Правила выбора качественной паркетной доски — рассматриваем все нюансы

Поради щодо вибору — важливі моменти

Рада перший: потрібно звернути увагу на товщину верхнього шару. Чим вона більша, тим більшу кількість разів можна буде обробити дошку. Тобто, тим довговічніше буде покриття.

Якщо довжину і ширину паркетної дошки доводиться вибирати, виходячи з геометрії приміщення, де будуть настилати підлогу, то з загальною товщиною дошки справа йде трохи інакше. Промисловість пропонує товщину матеріалу в межах 7 – 25 мм. В залежності від цього залежить і опірність дошки різним навантаженням. Чим товще дошка, тим більшу вагу вона витримає.

Порада друга: для житлових приміщень краще застосовувати паркетну дошку товщиною не менше 13 мм, Однак потрібно врахувати і те, як дошки будуть укладатися – на лаги або прямо на бетонну стяжку підлоги. В останньому випадку бажано придбати дошку товщиною 22 – 25 мм. Купуючи цей матеріал, потрібно переконатися в якості його виготовлення. І справа тут не стільки у виробника, скільки в партії товару. Адже, на жаль, шлюб зустрічається не так вже і рідко.


Правила выбора качественной паркетной доски — рассматриваем все нюансыПорада третя:
необхідно провести рукою по всій поверхні дошки, зі всіх сторін (верх, низ, торцева сторона, паз). Біля дошки хорошої якості всі сторони ідеально відшліфовані. Якщо десь відчувається шорсткість, краще відмовитися від цієї партії.

Повернемося до деревині, до першого шару паркетної дошки. Всі породи дерева мають відмінності в характеристиках фізичних властивостей. Споживача повинні цікавити, в першу чергу, твердість матеріалу та «стійкість» до зміни умов навколишнього середовища (вологість, температура). Інакше може вийти так, що в конкретному приміщенні паркетні дошки будуть розсихатися. Або навпаки, почнуть деформуватися з-за високої вологості.

Порада четверта:

  • Дуб – найкращий вид дерева для підлогового покриття.
  • Клен, вишня, горіх – досить «стабільні» породи, добре витримують перепади в широких межах.
  • Бук – добре використовувати в приміщеннях, де вологість не перевищує 60%. Однак є дошки, які пройшли спеціальну термообробку і більш стійкі до вологи. Отже, при виборі саме бука варто поцікавитися цим.

Середній шар паркетної дошки виготовляється або з хвойної деревини, або з плити. Потрібно розуміти, що цей шар несе.

Порада п’ята: краще, якщо середній шар виготовлений з хвойного дерева.


Правила выбора качественной паркетной доски — рассматриваем все нюансыПорада шоста:
необхідно звернути увагу на замки. Від їх якості залежить надійність всієї збірки (готової підлоги).

Порада сьома: потрібно поцікавитися, скільки шарів лаку покриває паркетну дошку. Кількість їх може бути різним, але від цього залежить довговічність матеріалу. Покриватися дошка може і паркетним маслом. Олія, на відміну від лаку, дозволяє дошці «дихати», і це все-таки буде краще. Однак і догляд мається на увазі більш ретельний.

паркет підлога

Back to Top