Порядок виготовлення бетону — пропорції цементу, піску і щебеню

Порядок виготовлення бетону — пропорції цементу, піску і щебеню

Причин, за якими може знадобитися самостійне виготовлення бетону, не так вже й мало, наприклад, віддаленість будівництва від доріг і населених пунктів, малий обсяг необхідного матеріалу, який не погоджуються привезти постачальники. У будь-якому випадку, знаючи правильні пропорції матеріалів і технологію змішування, можна приготувати бетон своїми руками.

Зміст

  1. Матеріали
  2. Пропорції
  3. Процес приготування бетону

Матеріали

Як і для будь-якого будівельного матеріалу, для приготування якісного бетону важливо «правильне» сировина. Основних компонентів всього чотири: цемент, пісок, наповнювач і вода. Загальні вимоги – інгредієнти повинні бути чистими, без сторонніх домішок, а перші три – ще й сухими.


Порядок изготовления бетона — пропорции цемента, песка и щебняЦемент
– основа якісного бетону, він повинен бути свіжим, так як при зберіганні його властивості погіршуються. Більшість рецептур розраховані на використання самого поширеного цементу марки М500. Якщо в наявності є тільки М300 або М400, то для перерахування їх кількості необхідно використовувати поправочні коефіцієнти. Вірно таке правило: щоб отримати бетон певної марки, потрібно використовувати цемент у 2 рази більшою марки. Відміряти цемент особливо зручно, так як він продається в мішках, найчастіше по 50 кг.
Для виготовлення бетону потрібно річковий або будівельний пісок, обов’язково без домішок глини, яка призводить до розтріскування бетону при перепадах температур.
Наповнювачем може служити гравій або щебінь фракції 10-20 мм. Вони повинні бути однорідними, без домішок сміття та гранітної крихти. Для приготування бетону своїми руками зручніше використовувати наповнювач з більш дрібної фракцій, оскільки він хоч і важче, але розчин з ним зручніше перемішувати за допомогою лопати.

Вода підійде водопровідна, річкова або озерна може включати органічні домішки, що призводять до погіршення якості бетону.

Пропорції

Відміряти компоненти необхідно строго у відповідності з рекомендованими пропорціями, так як їх порушення призводить до дефектів бетону. Наприклад, якщо використовувати більше, ніж зазначено в пропорції, цементу то бетон вийде крихким. Найбільш поширені для приватного будівництва наступні рецептури бетону з співвідношеннями цемент : пісок : щебінь

Порядок изготовления бетона — пропорции цемента, песка и щебня

Пропорції в рецептурі вказані вагові, так що потрібні ваги, можна кантер на 20-30 кг. наприклад, для приготування поширеного бетону марки М300 необхідно взяти 10 кг цементу, 24 кг піску і 43 кг щебеню.

Вода додається з розрахунку 30-50% від маси цементу. Для більш щільного бетону використовується менша кількість води, для більш пластичного і текучого (як при заливці фундаменту) – більше. Проте надмірна кількість води згубно позначається на міцності бетону, як після її випаровування в матеріалі залишаються порожнини.

Процес приготування бетону

Якщо доводиться змішувати бетон вручну, то краще використовувати велику, але не глибоку металеву ємність, в крайньому випадку, чисту забетонований майданчик. У ємність висипається відміряну кількість піску і цементу і ретельно перемішується лопатою до однорідного стану. Додається щебінь, і знову суміш перемішується. Потім акуратно, щоб не розбризкувався, вливається вода, і бетон вимішується до абсолютно однорідного стану. Готовий бетон потрібно використовувати за годину.

Приготування бетону вручну дуже трудомістке заняття, тому краще скористатися компактної бетономішалкою. В працюючий агрегат наливається приблизно третину від приготованої води, всипається цемент, і вимішується до однорідної консистенції. Потім невеликими партіями додається пісок. Після того, як всі три компоненти добре перемішається, закладають щебінь і доливають решту воду. Якщо розчин не використовується відразу весь, то бетономішалку слід залишити включеною.

Виготовити бетон самостійно, навіть знаючи пропорції, непросто. Потрібно підібрати і точно відміряти необхідні інгредієнти, ретельно їх змішати, тільки так можна домогтися якості, наближеного до промислового.

бетон

Back to Top