Помилка з’єднання SSL в Google Chrome. Як виправити?

Помилка з’єднання SSL в Google Chrome. Як виправити?

Ошибка подключения SSL в Google Chrome. Как исправить?

Як ви знаєте, будь-який додаток або програма одного разу може дати збій — нічого ідеального на світі не існує. Ось і в браузері Google Chrome вас може очікувати помилка SSL connection error. Що вона означає і як з нею впоратися?

Помилка SSL connection error виникає при відкритті сайту, причому таким сайтом може стати будь-який ресурс, включаючи як популярні, так і не дуже. Помилка означає буквально наступне: «Неможливо з’єднатися з сервером. Проблема могла виникнути через сервера або сертифіката клієнтської аутентифікації, якого у вас немає».

Ось як виглядає помилка в браузері:

Ошибка подключения SSL в Google Chrome. Как исправить?

Зверніть свою увагу, що вона може виникати не тільки в Google Chrome, але і на ряді інших браузерів, які створені на базі Chromium: Яндекс.Браузер, Нова Opera, Comodo Dragon і т. д.

Проблема і рішення

Хотілося б відразу відзначити, що причини, з якої виникає ця помилка в браузері, можуть бути не пов’язані між собою. Отже, рішення для кожного випадку буде індивідуальним. Тому я розповім про декілька можливих рішеннях.

  • Насамперед необхідно оновити браузер. Так, той же Хром автоматично оновлюється, але в деяких випадках оновлення може бути відключено користувачем. Крім того, не можна виключати глюк самого додатка. Тому натискаємо на кнопку налаштувань, вибираємо пункт «Довідка/О браузері» і дивимося, чи встановлено актуальна версія браузера.

Ошибка подключения SSL в Google Chrome. Как исправить?

  • Ідемо далі. Зверніть увагу на антивірусну систему. Справа в тому, що вона може блокувати протокол SSL як потенційно небезпечний, тому просто блокує його. В цьому випадку можна спробувати відключити екрани антивіруса на час і перевірити, відкривається сайт в цьому випадку. Крім того, в налаштуваннях самої антивірусної програми потрібно створити виняток для цього виду протоколу.
  • Якщо використовується версія Windows XP SP2, її необхідно оновити до версії SP3. Таке рішення було знайдено на одному з форумів і, якщо вірити відповідей користувачів, воно виявилося досить дієвим.
  • Теоретично, проблема може ховатися у встановлених плагінах в самому браузері. Зайдіть в настройки, виберіть пункт «Розширення» і відключіть всі наявні там розширення. Якщо після цього ви змогли зайти на сайт, значить, справа саме в розширенні і вам залишилося лише знайти, яке з них блокує з’єднання (відключайте розширення по одному і знайдете винуватця).

Ошибка подключения SSL в Google Chrome. Как исправить?

  • Перевірте налаштування проксі. Зайдіть в налаштування браузера, знайдіть підрозділ «Мережа» і натисніть на кнопку «Змінити налаштування проксі-сервера». Якщо в установках мережі вказано проксі-сервер, можливо, що справа як раз-таки в ньому. Виберіть «Автоматичне визначення параметрів» і зайдіть на сайт.

Ошибка подключения SSL в Google Chrome. Как исправить?

  • Як варіант, проблема може бути в самому сайті. Але поки з нею не розбереться власник сайту, на сам сайт ви навряд чи зможете потрапити.

Про своїх рішеннях проблеми ви можете розповісти нам з допомогою коментарів.

Back to Top