IVD.RU
17.01.2020
0
1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок
Даємо докладний календар ремонту, з якою вам навіть не доведеться виїжджати з дому під час проведення робіт.
Січень: визначаємося з видом ремонту
Перше, з чого варто почати, — визначитися, наскільки масштабний ремонт і в яких кімнатах ви плануєте. Найскладніший вибір — вирішити, чи будуть це косметичні зміни, наприклад, свіжі шпалери і заміна старих дверей, або щось більш масштабне і нове.
Дуже важливо на початковому етапі чесно зізнатися собі, наскільки вам подобається те, що оточує вас зараз. Якщо інтер’єр здається банальним і непродуманим, хочеться оформлення як на картинках в Instagram, — є сенс звернутися до дизайнера. До нього ж варто йти, якщо заплановані серйозні зміни: перенесення сантехніки, проведення нових джерел світла і інші складні роботи.
Роль дизайнера — дати вам креслення, за яким робітники почнуть робити ремонт, і спланувати всі покупки для майбутнього інтер’єру.
Pexels
Лютий: складаємо дизайн-проект
Після того як ви спланували масштаб змін і вирішили скористатися послугами дизайнера або покластися на власний смак, прийшов час більш щільно підійти до дизайн-проекту. Починайте розвивати насмотренность.
Де брати натхнення?
- Підпишіться на блоги, які публікують статті і фотографії, що цікавить вас інтер’єрного стилю. Зберігайте їх і пишіть короткі замітки, намагаючись виділити те, що зачепило вас у тому чи іншому рішенні.
- Гуляйте по магазинах меблів, сантехніки, освітлення. Крутите крани, сидіть довго в кріслах, щупайте оббивку. Це потрібно зробити до того, як ви почнете щось купувати, щоб уникнути раптових емоційних поривів придбати щось, що ви раніше не бачили, і знайти найбільш красиві і зручні речі.
Одночасно починайте розпитувати друзів, колег і знайомих, де і як вони знаходили робітників для свого ремонту. Сарафанне радіо — відмінний спосіб знайти перевірених виконавців і наслухатися історій про чужих помилках і прорахунках, щоб їх не повторити.
В цей же час варто почати готувати документи для узаконення перепланування, якщо ви хочете її зробити. Зробити їх за пару тижнів або зовсім «заднім числом» не вийде.
Kaboompics
Kaboompics
Kaboompics
Березень: ремонтуємо санвузол
Самий довгий і болісний ремонт у ванній кімнаті і туалеті. Звичайно він самий галасливий, брудний і розтягується за часом. Якщо ви будете міняти підлогове покриття в цих кімнатах — міняйте його заодно в коридорі, щоб все вийшло на одному рівні. Якщо ви живете в квартирі під час ремонту, є сенс взяти відпустку і повністю зануритися в процес. Переконайтеся, що у вас заготовлені всі матеріали, а бригада готова працювати кожен день. Під вашим наглядом і активної участі ремонт буде йти швидше.
Pexels
Pexels
Pexels
Квітень: робимо перепланування і ремонт балкона
Коли трохи вляглася пил у ванній, переходите до житлових кімнат. Якщо на вулиці вже досить потепліло, можна ставити вікна і проводити роботи на балконі. Краще не робити цього при температурі нижче нуля, щоб герметик і утеплювальні матеріали не проморозились. Вікна на час ремонту можна обклеїти захисною плівкою, щоб на них не летіли бризки фарби і не з’являлися подряпини.
В цей же час варто почати знесення перегородок і інші важкі роботи, пов’язані з переплануванням, якщо вона входить у ваші плани, і ви отримали всі дозволи.
Pexels
Pexels
Травень: прокладаємо проводку
Після завершення попередніх етапів можна зайнятися проведенням нової проводки, прокладанням труб, зведенням нових перегородок. На цьому етапі у вас має бути чітке розуміння, де постане яка модель сантехніки, де з’являться нові розетки і вимикачі. Узгодьте всі ці моменти з будівельниками.
Якщо ви хочете провести звукоізоляцію або гідроізоляцію приміщення — цим теж можна зайнятися на цьому етапі.
Instagram: @denmin33
Instagram: @sanrus_net
Червень — липень: готуємо стіни і підлогу до обробки
Наступний орієнтовний етап ремонту — підготовка всіх поверхонь. Швидше за все вам доведеться вирівнювати стелі, стіни і підлоги. У цей момент починає грати роль кожне прийняте на другому етапі рішення. Наприклад, виштукатурену стелю краще зробити зараз, а натяжна — в самому кінці.
Після стелі зазвичай переходять на стіни і завершують етап робіт з підлогою. Тут може знадобитися зробити теплу підлогу.
Як правило, цей етап не обмежується одним місяцем, як і попередні, особливо якщо ви робите ремонт у всій квартирі. Але до його завершення не вдасться перейти до оздоблювальних робіт.
Unsplash
Unsplash
Unsplash
Серпень — вересень: робимо чистову обробку
Коли всі поверхні будуть готові, можна переходити до оздоблювальних робіт. Укладання плитки, ліпнини, плінтусів, фарбування стін і поклейка шпалер — все це відбувається досить швидко, якщо ви наймаєте робітників. Якщо ви хочете заощадити і робите все своїми руками, накидывайте зверху ще 3-4 тижні.
Instagram: @very_scandi
Instagram: @very_scandi
Instagram: @very_scandi
Жовтень: встановлюємо техніку та сантехніку
Після завершення оздоблювального етапу відбувається встановлення техніки і сантехніки. Підключаються пральні і посудомийні машини, якщо це не зробили раніше. Це не означає, що весь час доведеться жити без елементарних зручностей — можна на кілька місяців поставити старі або тимчасові. Це вбереже нову сантехніку від тріщин, сколів та інших поломок.
Установка техніки і сантехніки — останній брудний етап робіт, після нього можна зітхнути вільніше.
Pexels
Pexels
Pexels
Листопад: купуємо меблі
Прийшов час встановлювати двері, вішати люстри і бра, ставити розетки.
Також на цьому етапі закуповується меблі. Це займає не один день, так як доставка може бути з іншого міста або навіть країни. Збір і установка теж займе час. Постарайтеся дотримуватися початкового дизайн-проекту і не піддаватися спокусі щось поміняти. Пам’ятайте, що у вас вже підведені розетки і висновки для світильників, все розраховано і гармонійно продумано, поміняти щось на цьому етапі — значить внести хаос і сум’яття.
Kaboompics
Instagram: @thishandpaintedhome
Instagram: @thishandpaintedhome
Грудень: доводимо до розуму деталі
В кінці можна вносити останні штрихи, виправляти маленькі недоліки і обживатися в оновленому будинку. Часто на цьому етапі починають з’являтися сумніви і переживання, що щось зроблено не ідеально, здається, що можна було підібрати інші шпалери або фарбу. Пам’ятайте, що це говорить втома, адже ремонт забирає багато нервів і сил. Дайте собі звикнути до нового інтер’єру, і скоро всі недоліки, навіть реально існуючі, перестануть кидатися в очі.
Instagram: @decoraction
Instagram: @cinchpr
Instagram: @hamptonluxuryhome