Оргаліт — стандарти та характеристики будівельного матеріалу

Оргаліт — стандарти та характеристики будівельного матеріалу

Під назвою «оргаліт» розуміють обробний матеріал. Його структура – деревно — волокниста, досить тверда. Іноді в побуті так називають і м’які плити. Однак все-таки правильним використання цього терміну буде по відношенню тільки до плит і листів твердим. Оргаліт може використовуватися, наприклад, при виготовленні меблів, упаковки, обробки отворів дверей. Виріб плиткового «формату» застосовується для оформлення стель і стін приміщень, для настилання підлоги. Більш відомий цей матеріал як ДВП. А ось листові вироби схожі з фанерою.

Оргалит — стандарты и характеристики строительного материалаВихідною сировиною для виробництва оргаліту служать відходи від обробки деревини (стружка, тирса, дрібна тріска). Методом гарячого пресування всю цю (відповідним чином підготовлену) масу перетворюють на будівельний і обробний матеріал. Технологія виробництва передбачає захист продукції від вологи, вогню, гниття. Для цього в сировині додаються різні присадки (антипірени, антисептики, каніфоль, парафін). Для підвищення міцності матеріалу він піддається ще й просочення спеціальною речовиною – пектолом.

Одна сторона готового оргаліту може бути «шорстка», а інша – гладка. Такий оргаліт застосовують там, де за технологією монтажу передбачено наклеювання. «Шорстка» поверхня забезпечує більш надійне зчеплення між склеиваемыми матеріалами. Однак виріб випускається і з двома гладкими сторонами. Одна з них часто ламінується (покривається захисною плівкою).

Стандарти і маркування оргаліту

Є певні стандарти для листів оргалита. Довжина – в межах від 1,2 м до 6 м, а ширина від 1 м до 2 м. Найбільш популярними є листи з габаритами 2750 х 1220 і 2140 х 1220 (мм).

Товщина буває різною:

 • 2;
 • 5;
 • 3,2;
 • 4;
 • 5;
 • 6;
 • 7 (мм).

Купуючи матеріал, необхідно подивитися на його маркування. ГОСТ 4598-86 (назви «оргаліт» в ньому немає, є ДВП) ділить виріб залежно від характеристик на марки. Ось деякі з них:

 1. Т – твердий;
 2. СТ – підвищеної міцності (надтвердий);
 3. СТС – він же, тільки з облагородженої лицьовою стороною (шар покриття);
 4. НТ – знижена твердість (напівтвердий).

Оргалит — стандарты и характеристики строительного материала

При виборі оргаліту потрібно враховувати, для яких цілей він буде використаний. Якщо матеріал потрібний, наприклад, для чорнового оформлення поверхні, то є сенс придбати більш дешевий варіант (менш твердою марки). Для зовнішнього оздоблення краще підходить ламінований оргаліт, хоча він коштує дорожче.

Якщо його доведеться приклеювати, то слід орієнтуватися на такі рекомендації щодо застосування клею:

 • для бетонних і оштукатурених поверхонь – мастика дифенольная або кумароновая;
  для дерев’яних конструкцій – клей казеїновий, столярний; мастика канифольная або казеїнова.

оргаліт

Back to Top