IVD.RU
20.01.2020
0
1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок
Розповідаємо, як вписати в кухню бузковий колір, з чим поєднувати і яких помилок точно не можна допускати, щоб інтер’єр виглядав стильно та актуально.
Бузковий, найближчий до фіолетового відтінку — не найочевидніше рішення для оформлення кухонної зони. Але якщо ви не боїтеся кольору і відкриті до експериментів, чому б не спробувати? Розповідаємо, як оформити інтер’єр бузковою кухні так, щоб на фото і в реальному житті вона виглядала однаково стильно.
Все про оформлення кухні в бузковому кольорі:
1. Варіанти використання кольору
2. Вибір правильного відтінку
3. Особливості обробки
4. Колірні поєднання
Помилки в оформленні
1. Варіанти використання бузкового в інтер’єрі кухні
Фіолетовий і його палітра, куди входить в тому числі ліловий, — досить неоднозначні кольору для інтер’єру. По-перше, вони подобається далеко не всім. По-друге, в природі вони зустрічаються рідше, ніж, наприклад, червоний і жовтий, тому працювати з ними складніше. Нарешті, по-третє, багато хто просто не знають, з чим можна поєднувати настільки нестандартні кольори.
Але якщо вам подобаються нетривіальні інтер’єри, ці особливості не повинні вас зупиняти. Так, спершу варто зрозуміти, де ви хочете використовувати бузковий колір на кухні. Є кілька варіантів.
8фото
Instagram @martinmooredesign
Instagram @stephanjulliard
Instagram @huntreptonpark
Instagram @appliancesconnection
Instagram @usedkitchenexchange
Instagram @davonport_interiors
Instagram @heathernetteking
Instagram @naturescollection
Деталі
Це найбезпечніший варіант, якщо ви побоюєтеся того, що яскравість вам набридне. Гарнітур, меблі та оздоблення можуть бути нейтральними, а аксесуари, наприклад, штори або чохли на стільці — у фіолетовій панелі. Пізніше її можна буде замінити на будь-яку іншу.
Яскраві деталі і нейтральна база — хороше рішення для невеликих кухонь, коли перед вами стоїть завдання візуально збільшити площу. Відсутність різких переходів і контрастів — головний принцип оформлення такої кімнати. А ось з акцентами можна експериментувати.
6фото
Instagram @berg.interior
Instagram @kristina_arteb
Instagram @mashamarchenko_studio
Instagram @julia_stutz
Instagram @propertynewsni
Instagram @art.mebel.ulanude
Меблі
В даному випадку підібрати колірні поєднання для оформлення дизайну кухні в бузкових тонах складніше. Однак самостійно це зробити все ж можливо.Найпростіше рішення — придбати комплект з стільців або крісел в столову зону. Іноді дизайнери підбирають до них в компаньйони лише пару невеликих деталей, а дизайн вже виглядає продуманим і завершеним. Яскравим плямою може стати і кутовий диван, що розділяє зону вітальні і приготування їжі, якщо приміщення поєднані, або кухонний острів. Таке рішення часто зустрічається в західних проектах.
8фото
Instagram @berg.interior
Instagram @s__kashtanova
Instagram @usedkitchenexchange
Instagram @bjurfors_goteborg
Instagram @kitchen_bath_home
Instagram @sdm_joinery
Instagram @sdm_joinery
Instagram @flowbathandkitchendesignstudio
Гарнітур і обробка
Варіант, який підходить для справжніх шанувальників цієї палітри. Щоб інтер’єр виглядав гармонійно, доведеться ретельно вибирати не тільки сусідні тони, але навіть обробку і матеріал гарнітура і фартуха.
На замітку: не обов’язково фарбувати всі стіни в ліловий, можна зробити одну акцентну.
9фото
Instagram @masterclasskitchens
Instagram @martinmooredesign
Instagram @lidiyabolshakova
Instagram @designinterior.kz
Instagram @johnstonesireland
Instagram @goldenfoxcottage
Instagram @goldenfoxcottage
Instagram @skdesign.ru
Instagram @boligmagasinetdk
2. Вибір правильного відтінку
Який би варіант ви не вибрали, одна з головних завдань в оформленні кухні в бузкових тонах — підібрати правильний тон. У сучасному інтер’єрі актуальні складні панелі. І у фіолетового вона задоволена велика.
- Якщо вам подобаються ніжні, світлі кольори, зверніть увагу на пилові відтінки — ті, до яких доданий сірий. Вони можуть йти в рожевий, тоді вийде «брудний рожевий або сірий — лілово-сірий.
- Шанувальники темних кольорів можуть звернути увагу на фіолетовий з додаванням винного — винно-пурпурний, баклажановий, з домішкою коричневого чи синього.
- Ліловий може бути теплим і холодним. У першому випадку він буде мати жовтий подтон, у другому — синій.
8фото
Instagram @olesya_shlyakhtina
Instagram @troilova_arina
Instagram @troilova_arina
Instagram @barbysheff_design
Instagram @imideal
Instagram @koto_bond
Instagram @fraochhomefragrances
Instagram @carriagelanedesign_build
3. Особливості обробки
У виборі обробки діють класичні правила.
- Проста плитка, камінь або дерево будуть виглядати набагато ефектніше чудернацьких матеріалів.
- Краще рішення в обробці стелі — матове покриття білого кольору, без багатоярусних конструкцій.
- В якості підлогового покриття можна вибирати керамограніт для зони приготування їжі — у нього вище зносостійкість, ламінат, паркет і плитку — в столову зону, де середовище не вважається агресивною.
- Для покриття стін підійдуть як шпалери, так і фарба, тут різниці між матеріалами немає. Вибирайте той, який вам ближче.
4. Вдалі колірні поєднання
Ліловий легко міксує як з темними, так і зі світлими відтінками. Все залежить від його насиченості. Щоб палітра була гармонійною, вибирайте кольори, що лежать в одній тональності: баклажан буде краще виглядати з темними тонами, а світло-ліловий — відповідно, зі світлими. Це особливо важливо при виборі гарнітура, в якому низ і верх відрізняються. Втім, це не залізне правило, і його можна сміливо порушувати, якщо ви в собі впевнені.
Зі світлими тонами
Світлі відтінки завжди використовувалися для класичних поєднань. Міксуйте монохромні кольори і сусідні у колірному колі. Наприклад, світло-блакитний і ясно-рожевий.
Instagram @design_ksenia_shmeleva
Instagram @gala.interior
Instagram @christopherpeacock
Instagram @durasupreme
Instagram @enjoy_home
З темними відтінками
З темної палітрою гармонує пурпурний. У пару до них можна також взяти темно-коричневий, винний і синій. До речі, світлі нейтральні деталі, наприклад, молочні, теж будуть виглядати добре в цій палітрі.
Instagram @sheltontileandlaserdesign
Instagram @kristina_arteb
Instagram @goodhomesmag
З зеленим
Це класичне поєднання, яке зустрічається в природі найчастіше. Може бути також бірюза. Насиченість підбирається в залежності від фіолетового відтінку: для пляшкового — баклажановий, для лілового — трав’янистий, для блідо-бузкового — фісташковий, це поєднання часто зустрічається в стилі прованс.
Instagram @berg.interior
Instagram @design_studio_olga_sharlay
Instagram @design_studio_olga_sharlay
Instagram @thespruceofficial
Instagram @instyle_interior_design
З сірим
Ахроматичний тон, він здатний підлаштуватися під будь-які інтер’єри, оформлені і в насичених тонах, і блідих. Саме тому його називають нейтральним. Вибирайте поєднання блідого лілового, сірого і бежевого або білого, якщо вам ближче класичні колірні комбінації. Якщо відкриті до експериментів, беріть яскраві насичені тони, сіра база буде ідеальна.
Instagram @spitskayadesign
Instagram @spitskayadesign
Instagram @mebel.renessans
Контрастні рішення
У колірному колі Иттена навпаки фіолетового лежить жовтий. Але саме по собі таке поєднання може вийти дуже контрастним. Щоб уникнути цього ефекту, використовуйте охристую гаму в дизайні кухні в бузковому кольорі, на фото такі інтер’єри виглядають візуально дорожче.
Відмінне рішення — використовувати замість жовтої охри і фактуру натурального дерева. Порівняйте в галереї перші варіанти і останній, різниця очевидна.
Instagram @durasupreme
Instagram @durasupreme
Instagram @stacyzaringoldberg
Instagram @fabrikalavarta
Помилки в оформленні
Найчастіше в яскравому оформленні допускають три помилки.
- Використання чистих кольорів. Такі відтінки можуть зіграти проти вас.
- Оформлення фартуха химерними візерунками у вигляді квіток, декоративних малюнків у стилі нульових.
- Недоречний глянець. Зверніть увагу на фото дизайну бузковою кухні: які матеріали і фактури використовуються. Матові поверхні сьогодні зустрічаються частіше, ніж глянець. Якщо вам подобаються блискучі покриття, будьте обережні з вибором кольору. Інакше є ризик отримати застарілий гарнітур, який при цьому ще й буде виглядати дешево. Приклади таких невдалих рішень — на фото нижче.
11фото
Instagram @pavlinart.com.ua
Instagram @_kitchen_idea
Instagram @pavlinart.com.ua
Instagram @mebelandzerkalo
Instagram @_kitchen_idea
Instagram @evrokomfort
Instagram @_kitchen_idea
Instagram @_kitchen_idea
Instagram @mebel_poltava_kiev
Instagram @mebel_poltava_kiev
Instagram @artem_mebel_pod_zakaz