Недоліки полістиролбетону та його переваги

Недоліки полістиролбетону та його переваги

Недостатки полистиролбетона и его преимущества

Полістиролбетон виготовляється з цементу, кварцового піску,
добавок та пінопластових кульок, які власне і є основою цього будівельного матеріалу. В даний час полістиролбетонні блоки не набули особливо широкого поширення, і всьому причиною їх недоліки, які, на мій погляд, все ж превалюють над перевагами цього матеріалу. Хоча, як мовиться, на смак і колір…

Тим не менше, спочатку я розповім про переваги, до яких належать:

  • Легкість і простота монтажу полістиролбетону
  • Низька вартість
  • Низька навантаження на фундамент завдяки невисокій щільності
  • Відмінна теплоізоляція
  • Легкість в обробці полістиролбетонні блоки можна пиляти звичайною ножівкою і надавати їм будь-яку форму

Виходячи з вищезгаданого цей матеріал буде відмінним вибором для теплоізоляції житлових приміщень — всі кращі сторони полістиролбетону спрямовані саме у бік забезпечення надійної ізоляції.

Тепер про недоліки полістиролбетону

Недостатки полистиролбетона и его преимуществаСумнівним є його здатність витримувати багаторазові цикли заморожування-розморожування. При монтажі полістиролбетонних блоків рекомендується завжди добре ізолювати їх зовнішньою обробкою — шар штукатурки повинен бути не менше 2 см завтовшки. Через низьку щільність цього будматеріалу постає питання про надійність кріплення в стінах різних кріпильних матеріалів — анкерів, дюбелів і цвяхів. Всі ці кріплення з полістиролбетону можна витягнути голими пальцями — вони вкрай неміцно тримаються в товщі цього виду бетону.

Звідси й інша проблема — двері і вікна, вбудовані в цей матеріал розхитуються вже через півроку-рік, як їх не зміцнюй. Власне, всі недоліки полістиролбетонних блоків обумовлені саме наявністю в його основі пінопластових кульок — матеріалу досить кволого. При розрізуванні кульки часто випадають, що погіршує міцність блоку. Наслідком наявності пінопласту є і досить висока усадка порівняно з традиційним бетоном — від 1 мм/метр.

Полістиролбетонні блоки володіють окрім низької теплопровідності ще і дуже низькою паропроникністю, тобто стіни з цього матеріалу практично не дихають. Це накладає зобов’язання по установці додаткової вентиляції і відведення зайвої вологи.

Роблячи висновок з усього вищесказаного можна резюмувати — полістиролбетон досить непоганий матеріал, але для обмеженого застосування, а не використання у якості несучих стін будівлі.

полістиролбетон

Back to Top