Не заряджається планшет: що робити в такому випадку?

Не заряджається планшет: що робити в такому випадку?

Не заряжается планшет: что делать в таком случае?

Ви напевно могли помітити, що попит на планшети величезний. Судити про це можна по тій кількості девайсів, що ми зустрічаємо кожен день: людей з планшетами можна побачити на вулиці, у громадському транспорті, в кафе… Брехати не буду, ця врахувати не оминула і мене — я є володарем недорого планшета однієї маловідомої в наших краях фірми. Можу сказати, що з розміром я явно переборщив, бо тримати в руках майже 10-дюймовий пристрій банально незручно. Втім, про це я розповім як-небудь іншим разом.

Сьогодні я хотів би поговорити про одну дуже поширену проблему, з якою стикається велика кількість користувачів, що використовують подібні девайси. Так, я хочу розповісти про те, чому не заряджається планшет, оскільки сам стикався з цією проблемою.

Причини несправності

Почну ось з чого. Найбільш часто зустрічаються з проблемою ті користувачі, які проґавили той момент, коли заряд пристрою знаходиться на зносі і вчасно не поставили його заряджати. Можу сказати, що до такого стану доводити не рекомендується, оскільки саме повна розрядка акумулятора згубно впливає на термін його служби. До того ж нерідко після розрядки планшет відмовляється заряджатися.

  • Перша і найпоширеніша причина — проблема з зарядним пристроєм. Виробники намагаються на всьому економити і зарядний пристрій не виняток. Неякісні «зарядники» зустрічаються часто-густо. Як дізнатися, що справа саме в зарядному пристрої? Потрібно підключити планшет до свідомо робочого «заряднику». Тут, правда, може бути все індивідуально. Один з моїх «зарядников» в один з днів перестав заряджати планшет. Подумав, що він зламався і підключив до свідомо робочого — той заряджав. Добре, подумав я, але вирішив перевірити рідне зарядний пристрій на наступний день — воно функціонувало точно також, як і раніше. Через кілька днів ситуація повторилася. Судячи з усього, існує деяка проблема в «заряднике», який, до речі, досі працює. Ось тільки що саме це за проблема, я не з’ясував, так і не дуже-то прагнув, тому що придбав додатковий зарядний пристрій на всякий випадок. Ймовірно, справа в стабілізаторах або виході з ладу схеми живлення.
  • Не можна скидати з рахунків проблеми в електричній мережі, наприклад, скачки напруги. В цьому разі рекомендується перевірити наявність напруги в мережі. Ось тільки робити це я рекомендую суворо тим користувачам, які як мінімум працюють електриками, в іншому випадку подібні виміри можуть закінчитися дуже плачевно для вас. Будьте акуратні!

Не заряжается планшет: что делать в таком случае?

  • У тих випадках, якщо є напруга, а планшет все одно відмовляється заряджатися, можна спробувати зачистити контакти як зарядного пристрою, так і роз’єм планшета. Робіть це акуратно, що б не пошкодити девайс.
  • Якщо говорити про більш приземлені проблеми, то дуже часто виходить так, що при первинному підключенні планшета до зарядного пристрою він відмовляється заряджатися, однак варто його залишити включеним в мережу хоча б на кілька годин, як він магічним чином починає заряджатися. Тому першим ділом потримайте пристрій довше на зарядці.
  • Інша категорія користувачів підключається гаджет до комп’ютера і скаржиться, що ніякого заряду немає. А повинен він бути? Справа в тому, що далеко не всі пристрої здатні заряджатися від комп’ютера, оскільки для цього їм банально не вистачає потужності.
  • Якщо планшет все-таки має можливість заряджатися від USB-порту, то висока ймовірність того, що несправний сам порт або ж він відключений.
  • Не забуваємо також про самому кабелі. Якщо у вас вдома є кішки, собаки чи інші звірі, цілком ймовірно, що вони встигли погратися з вашим кабель для зарядки, який завдяки цьому прийшов в непридатність. В цьому випадку допоможе лише його заміна.

Не заряжается планшет: что делать в таком случае?

  • Можливо, ви будете здивовані, але проблема може бути в тому числі пов’язана з нестабільною прошивкою. На щастя, це відбувається рідко, але я про такі випадки чув не раз і навіть не два. Допомогти може перепрошивка на стабільну прошивку, причому через режим рекавері (якщо, звичайно, є можливість у нього завантажитися).
  • Теоретично, звичайно, можлива проблема з «залізом» або ж акумуляторною батареєю, але в більшості випадків проблема пов’язана саме з софтом. Тому перш, ніж нести планшет в сервісний центр, потрібно спробувати його реанімувати самостійно, тим більше, що часто зробити це простіше простого.

*****

Якщо у вас не заряджається планшет, свої питання ви можете задавати через коментарі. Тільки не забудьте вказати марку та модель ваше пристрої, наприклад, Samsung Galaxy Tab 2 або iPad Air.

Back to Top