Не працює клавіатура в Біосі. Що робити?

Не працює клавіатура в Біосі. Що робити?

Не работает клавиатура в БИОСе. Что делать?

Сьогодні поговоримо про одну проблему, яка виникає відносно рідко, на щастя для користувачів. Мова піде про випадки, коли клавіатура не працює в BIOS. В принципі, в цьому немає нічого страшного, якщо у вас сучасна версія Біоса, де підтримується використання мишки. А ось якщо версія Біоса досить стара і підтримує тільки використання клавіатури, це дійсно проблема. Як її вирішити?

Пошук проблеми та рішення

У першу чергу потрібно перевірити, чи правильно підключена клавіатура. Якщо при завантаженій операційній системі клавіатура працює, значить, справа однозначно не в підключенні. Та й неправильно підключити пристрій до USB-роз’єму, м’яко кажучи, проблематично. Зовсім інша справа, коли на материнській платі використовується роз’єм PS/2 — вставляти клавіатуру в фіолетовий роз’єм, хоча можливі і інші кольори. Виглядає роз’єм ось яким чином:

Не работает клавиатура в БИОСе. Что делать?

Далі перевіряється цілісність проводу на пошкодження. Якщо у вас є вдома домашні тварини, не слід виключати той варіант, що саме вони «попрацювали» з проводом. Особливу увагу приділіть місцем біля штекера, де можуть бути переламані контакти.

Не работает клавиатура в БИОСе. Что делать?

Вимикаємо комп’ютер і відключаємо клавіатуру з мишкою. Потім акуратно підключаємо назад і натискаємо кнопку включення на системному блоці або ноутбуці. Можливо, що це просто глюк, який легко «лікується» перезавантаженням комп’ютера.

Якщо є можливість, підключіть клавіатуру до іншого пристрою, і перевірте, чи працює вона в Біосі.

Якщо ви використовуєте старий комп’ютер зі старою версією BIOS, то цілком можливо, що останній не підтримує USB-порти. Це означає, що для використання клавіатури вам необхідно придбати простий перехідник. Ось як він виглядає:

Не работает клавиатура в БИОСе. Что делать?

Можливий і такий варіант, коли відключена підтримка USB-портів, хоча вона включена. Що б перевірити це, треба зайти в БІОС і знайти пункти USB Keyboard Support або Legacy USB Support. Якщо порти дійсно відключені, поряд із зазначеними пунктами ви побачите слово Disabled. Відповідно, вам необхідно поміняти цей пункт Enabled. Зробити це, ймовірно, доведеться за допомогою PS/2-клавіатури, або ж з допомогою мишки, якщо BIOS підтримує її використання. При виході з Біоса не забудьте зберегти зміни.

Не работает клавиатура в БИОСе. Что делать?

На просторах мережі був знайдений цікавий варіант, який допоміг кільком користувачам — це витягу батарейки з материнської плати. Для цього, щоправда, потрібно обов’язково вимкнути комп’ютер, у тому числі відключити його мережі, після чого вийняти батарейку приблизно на хвилину і вставити назад. У цьому випадку налаштування BIOS будуть скинуті в значення за замовчуванням.

У деяких випадках причиною неполадки можуть деякі компоненти самого системного блоку. Так, у одного з користувачів проблема була в блоці живлення, який, до речі, зажадав заміни, а в іншого — в планці пам’яті, яка наказала довго жити. Незрозуміла зв’язок між компонентами, але факт є факт.

Ще один варіант — переустановка BIOS. Але я вважаю, що це стосується тільки тих випадків, коли взагалі нічого не допомагає, а таке відбувається вкрай рідко, оскільки один із зазначених рад допоможе однозначно.

Якщо у вас є власне рішення проблеми, поділіться ним з читачами блогу з допомогою свого коментаря.

Back to Top