На що впливає оперативна пам’ять на комп’ютері і в іграх?

На що впливає оперативна пам’ять на комп’ютері і в іграх?

На что влияет оперативная память на компьютере и в играх?

При складанні або купівлю комп’ютера варто звертати увагу навіть на незначні деталі, які, як вам може здатися, не мають ніякого значення. Приміром, у магазині менеджер може стверджувати, що чим більше оперативної пам’яті в комп’ютері, тим швидше він буде працювати. Так це насправді чи ж менеджер просто намагається витягнути з вас побільше грошей?

Оперативна пам’ять або ОЗП (оперативний запам’ятовуючий пристрій) — це енергозалежна частина системи комп’ютерної пам’яті, в якій під час роботи комп’ютера зберігається виконується машинний код, а також вхідні, вихідні і проміжні дані, що обробляються процесором. ОЗП дійсно впливає на збільшення швидкодії вашого комп’ютера при виконанні певних процесів, а тому є однією з головних складових. В ОЗП зберігається частина даних, які потребують обробки. Чим кращі показники оперативної пам’яті, тим швидше буде виконана та або інша задача, яку ставить користувач.

На практиці збільшення обсягу оперативної пам’яті дійсно збільшує продуктивність ПК. Наприклад, якщо ви любите відкривати в браузерах по десятку-іншому вкладок, то просто не зможете не помітити збільшення швидкодії відгуку при збільшенні обсягу оперативної пам’яті, скажімо, з 4 Гб до 8 Гб. Це ж можна сказати і про запуск додатків. Правда, збільшення швидкодії може бути не настільки очевидним, до того ж залежить не тільки від обсягу пам’яті, але і її типу. Наприклад, продуктивність плати DDR3 трохи вище, ніж у плати DDR2, але в реальності відчути цю різницю виходить не завжди.

Таким чином, відповідаючи на питання про обсяг оперативної пам’яті, можна сказати так: чим більший обсяг оперативної пам’яті, тим краще. Але при цьому варто відзначити, що багато чого залежить від ваших уподобань. Якщо ви плануєте використовувати комп’ютер для роботи (браузери, програми типу Word тощо), досить 4-8 Гб пам’яті, більше просто немає сенсу використовувати. Якщо комп’ютер ігровий, то краще обзавестися об’ємом пам’яті в 8-16 Гб з запасом для потужних іграшок.

Про іграх

Вище було написано, що якщо мова йде про ігровому комп’ютері оперативної пам’яті не варто економити. Чому? Тому, що для повноцінної роботи іграшки може знадобитися великий обсяг ОЗП, про що ви можете прочитати в характеристиках іграшки.

Припустимо, що у вас встановлено 2 Гб ОЗУ, а гра вимагає 3 Гб. Що буде?

При завантаженні іграшки всі текстури, локації та інші дані вивантажуються з жорсткого диска в оперативну пам’ять, а вже потім при необхідності підвантажується в пам’ять відеокарти, яка обробляє ці дані і виводить на екран. Оскільки в нашому випадку відбувається брак об’єму ОЗП, то не всі дані поміщаються в оперативну пам’ять, частина з них переміщується у віртуальну пам’ять (файл підкачки, про який я вже розповідав), звідки і підвантажується. Проблема полягає в тому, що ОЗП працює у багато разів швидше, ніж жорсткий диск, а тому при створенні нових локацій і рівнів користувача можуть очікувати пригальмовування і лаги тривалістю в кілька секунд, а іноді і більше. І все це відбувається з-за нестачі оперативної пам’яті. Отже, сама гра завантажиться навіть при нестачі ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті, але пригальмовування змажуть все задоволення від ігрового процесу.

Ось чому на ігровому комп’ютері не варто економити на оперативної пам’яті.

Back to Top