IVD.RU
17.01.2020
2
1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок
Маленька двушка в будинку 1960 року, яку дизайнер змінила для себе
5
5
1
8
2
Як на площі 42 квадрата організувати спальню, вітальню, функціональну кухню і системи зберігання, при цьому обравши не стандартний для маленьких квартир мінімалізм, а класичну естетику? Дизайнера Олени Іванової вдалося виконати це блискуче.
Двокімнатну квартиру в старому будинку дизайнер Олена Іванова робила для себе. З обов’язкових вимог було наявність робочого місця, систем для зберігання речей та можливість розмістити велику кількість книг з мистецтва. Також важливо було знайти місце для посудомийної машини в маленькій кухні і організувати пральню у ванній. В якості основи автор вибрала стиль сучасна класика і прикрасила простір яскравими акцентами.
Перепланування та ремонтні роботи
Початкова планування була не надто ергономічної — маленька кухня і ванна кімната, два вузьких коридору. У квартирі не було несучих перегородок, тільки балка уздовж стіни, суміжної з квартирою сусідів. В передпокою та спальні її вдалося приховати за шафами, а у вітальні зробили декоративний короб над книжковими стелажами. За рахунок нефункціонального коридору збільшили вітальню і мокрі зони. А в кухню зробили вихід з вітальні.
Кухню вдалося розширити за рахунок простору коридору, в ній помістилася посудомийна машина, а також вдалося спроектувати зручний робочий трикутник.
До початку будівельних робіт виявилося, що перегородки не рівні, і щоб це виправити, потрібно занадто багато матеріалу і зусиль. Тому всі стіни знесли і збудували нові: з піноблоку — в житлових кімнатах і з цегли — між кухнею і ванною, щоб вони могли могли витримати вагу кухонних шаф. При демонтажі старої підлоги, виявився ще один «сюрприз» — під старим паркетом виявився бітум. Тому стяжку зчищали до плити перекриття і робили нову.
Найскладнішим у реалізації проекту було узгодження перепланування і тривалі строки з-за вимушеного демонтажу всіх стін і старої стяжки. Термін ремонту в підсумку склав 4,5 місяці.
Верхні шафи в кухні спеціально замовили висотою 92 см, щоб збільшити простір для зберігання посуду та кухонного приладдя. Це відмінний варіант для маленької кухні, до того ж візуально такі шафи ще й збільшують висоту стелі.
Колірна гамма
Передпокій, ванна кімната і вітальня вирішені в спокійній сірої-бежевій гамі з блакитними, бузковими і зеленими акцентами, яскравості приміщень надає золотий колір світильників і оббивка меблів. Спальня оформлена в більш насиченою колірною гамою — на тлі сіро-бежевих стін використані смарагдовий і оранжево-жовті відтінки, що перегукуються з шпалерами за узголів’ям ліжка.
Декор використаний в сучасній стилістиці з відсиланнями до 60-м, окрему увагу приділено декоративних подушках, пледам. Їх можна легко замінити, якщо хочеться додати інших колірних акцентів, тим самим змінивши настрій і всього інтер’єру.
Оздоблювальні матеріали
В зоні передпокою і кухні використовували керамограніт — з міркувань практичності. У ванній кімнаті також обрали цей матеріал. Дизайнер хотіла світле приміщення, тому керамограніт з малюнком натурального каменя ідеально підійшов для реалізації цієї мети.
Одним із завдань було організувати робоче місце у вітальні недалеко від вікна і вписати вже наявний вінтажний стіл.
В житлових кімнатах на підлогу поклали інженерну дошку російського виробництва (дуб тонований). Стіни пофарбували фарбою і підібрали акцентні шпалери.
Спальня вийшло наповненої світлом, кольором і дуже дівочої.
Меблі і системи зберігання
У передпокої встановили невелика шафа для зберігання повсякденному одягу і взуття. А в спальні змонтували гардероб для сезонних речей, там же є комод.
При виборі предметів меблів звертали увагу на класичні форми у сучасному прочитанні, використання оксамиту в оббивці насичених кольорів.
Сценарії освітлення
У кухні продумані три сценарії освітлення: основне світло у вигляді точкових світильників, підвісна лампа над столом для камерної підсвічування, світлодіодна стрічка над робочою поверхнею. З-за невеликої висоти стель у вітальні і спальні зробили центральні люстри без підвісів. У спальні також розташовані бра з рідерами (спрямованими лампочками для читання), а у вітальні — настільна лампа в робочій зоні.
У ванній над пральною машиною передбачили широкі полиці для зберігання побутової хімії.
Дизайнер Олена Іванова, автор проекту:
Інтер’єр спроектований в стилі сучасна класика, вибір був зроблений на користь нього з-за багатогранності цієї естетики. Взявши сучасну класику за основу, можна використовувати практично будь-яке поєднання текстур і квітів. Наприклад, створити спокійну ненадоедающую атмосферу і легко поміняти настрій, додавши яскравих акцентів.
Вітальня
Вид з вітальні на спальню
Кухня
Спальня
Спальня
Дизайнер: Олена Іванова
Стиліст: Яна Яхіна
Стиліст: Поліна Рожкова
Дивитися перепланування