Комп’ютер не включається з першого разу. Що робити?

Комп’ютер не включається з першого разу. Що робити?

Компьютер не включается с первого раза. Что делать?

Проблема ця дуже поширена, з нею стикається велика кількість користувачів. А суть така, що при натисканні кнопки живлення комп’ютер не включається, хоча сигнальна лампа може символізувати зворотне. При цьому при натисканні кілька разів поспіль на кнопку включення живлення комп’ютер запускається, як ні в чому не бувало. З чим це пов’язано і як вирішити дану проблему?

Діагностика та рішення

Хочу відразу зазначити, що єдиного рішення не існує, оскільки все залежить від конкретної ситуації. Відповідно, проблема може бути пов’язана з різними компонентами. Тому сьогодні я пропоную вам кілька можливих рішень.

Непогано було б відкрити корпус системного блоку, але ми поки дану процедуру відкладемо. Відключіть від системного блоку всі додаткові пристрої, як, наприклад, сканер або принтер. Можливо, що вони створюють перешкоди при включенні комп’ютера, плюс надають якусь навантаження на блок живлення. Звичайно, ймовірність того, що проблема полягає саме в зазначених пристроях, вкрай мала, але перевірити все ж не заважає.

Тепер відключаємо комп’ютер з розетки і відкриваємо системний блок. Якщо ви бачите велику кількість пилу, зібраного за довгий час, не забудьте від неї позбавитися — про це я вже встиг розповісти. І не забувайте чистити комп’ютер від пилу і бруду хоча б раз у кілька місяців. Дане рішення часто допомагає запустити комп’ютер відразу.

Компьютер не включается с первого раза. Что делать?

Далі оглядаємо всі шлейфи та роз’єми на предмет правильного підключення. Можливо, десь банально відходить контакт, десь в шлейф забивається пил (приклад з реальної практики).

Після цього уважно оглядаємо материнську плату. Шукати треба в першу чергу фізичні ушкодження, а також роздуті конденсатори. Можливо, саме це і є причиною неполадки. Тим більше, що конденсатори здуваються аж ніяк не рідко.

Компьютер не включается с первого раза. Что делать?

Якщо конденсатори на місці, так і пошкоджень знайдено не було, пробуйте від’єднати всі додаткові пристрої. Сюди відноситься звукова карта, внутрішній модем, мережевий адаптер тощо. Я б порадив відключити всі жорсткі диски крім системного, тому що проблема може бути в одному з вінчестерів.

Від’єднайте планки пам’яті, акуратно протріть контакти гумкою і встановіть на місце.

Що стосується відеокарти, то з нею можна зробити теж саме, оскільки вона може бути причиною проблеми. Якщо є вбудована відеокарта, запустіть комп’ютер, увімкніть вбудовану відеокарту (наприклад, через БІОС), після чого вимкніть комп’ютер і запустіть знову. Подивіться на реакцію свого пристрою.

Деякі користувачі радять замінити батарейку на материнській платі з причини того, що вона просто сіла. Цілком можливо, тим більше, що замінити батарейку легко і самому.

На жаль, часто виникає проблема з блоком живлення. Чому на жаль? Тому, що це досить дорогий компонент і вирішити проблему можна лише його ремонтом (найчастіше досить недешевим) або заміною самого блоку. На блок живлення варто звернути увагу в тому випадку, якщо проблема з включенням спостерігається при запуску комп’ютера після довгого простою. До речі, якщо розібрати блок живлення, то і там можна виявити роздуті конденсатори. Спробуйте замінити блок живлення, якщо такий є під рукою, наприклад, з іншого комп’ютера.

Компьютер не включается с первого раза. Что делать?

Причин, як бачите, безліч, але які з них підходить для конкретно вашої ситуації, сказати точно не можна. У тому випадку, якщо ви так і не змогли знайти причину неполадки, варто звернутися за допомогою в спеціалізований сервіс.

Back to Top