Комп’ютер не виходить зі сплячого режиму на Windows

Комп’ютер не виходить зі сплячого режиму на Windows

Компьютер не выходит из спящего режима на Windows

Це може трапитися з кожним: комп’ютер користувача йде в режим, а через якийсь час при пробудженні не виходить з нього, показуючи чорний екрану або BSOD — синій екран смерті. Проблема не така вже часта, але все-таки зустрічається. Куди гірше те, що впоратися з нею можна далеко не у всіх випадках, але ми все-таки спробуємо це зробити.

Оновіть драйвер для відеокарти

Перше і один з самих простих рішень, яке може допомогти — оновлення драйвера відеокарти. Цей процес я описувати не буду, оскільки в подробицях розповів про нього в сусідній статті.

Головне — обов’язково виконайте цю легку операцію, яка з легкістю може вирішити вашу проблему.

Забороніть мишку або клавіатуру висновок із сплячого режиму

В даному випадку проблема може бути пов’язана з тим, що при виведенні із сплячого режиму деякі пристрої USB невірно підтримують цей режим, у результаті чого відбувається помилка. Тому потрібно відключити одне із зазначених пристроїв. Зверніть увагу, що відключати обидва пристрої одночасно не можна, оскільки цьому випадку ви взагалі не зможете вивести комп’ютер з режиму сну. Тому спочатку вимкніть, наприклад, клавіатуру і, якщо проблема не в ній, вимкніть мишку, попутно не забувши включити клавіатуру.

Робиться це ось яким чином. Зайдіть в диспетчер завдань (наприклад, натисніть WIN+R і у вікні «Виконати» введіть слово devmgmt.msc, після чого натисніть ОК). Тут виберіть пристрій, наприклад, мишку. Натисніть на пристрій правою кнопкою миші і виберіть «Властивості».

Компьютер не выходит из спящего режима на Windows

Далі вибираєте вкладку «Керування живленням», знімаєте галочку з пункту «Дозволити пристрою виведення комп’ютера з режиму режиму», а потім натискаєте ОК.

Компьютер не выходит из спящего режима на Windows

Забороніть відключення жорсткого диска

Тут ми розглянемо відключення електроживлення жорсткого диска при переході в режим очікування. Для цього зайдіть в панель управління і виберіть пункт «Електроживлення». У новому вікні виберіть налаштування плану поточного електроживлення.

Компьютер не выходит из спящего режима на Windows

Потім натисніть «Змінити додаткові настройки живлення».

Компьютер не выходит из спящего режима на Windows

У вікні додаткових параметрів у підрозділі «Жорсткий диск» в пункті «Відключати жорсткий диск через» виставте значення 0 і натисніть ОК.

Компьютер не выходит из спящего режима на Windows

Це необхідно зробити в тому випадку, якщо є проблеми з жорстким диском при виході з режиму очікування.

Що ще?

  • Проблема може бути пов’язана із самим жорстким диском, вірніше, з його працездатністю. ЗАЛІЗНИЧНИЙ варто перевірити за допомогою спеціальної утиліти.
  • Нерідко фахівці рекомендують оновити версію BIOS до останньої. І цей спосіб допомагає.
  • Для Windows 7 можна спробувати відключити тему Aero.
  • На деяких відеокартах, як стверджують інтернет-користувачі, проблема не лікується. Рішення — тільки заміна самої відеокарти. Зрозуміло, в цьому випадку значно простіше відмовитися від використання режиму очікування зовсім.
Back to Top