Комод в стилі прованс-простота і шарм в одному предметі

Комод в стилі прованс-простота і шарм в одному предметі

2019-07-07
Автор: Odome
Поділитися: 

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Які відмінні риси стилю прованс
 • Якими особливостями володіє комод в стилі прованс
 • Якої форми бувають Комоди в стилі прованс
 • Як вибрати комод в стилі прованс
 • Де найкраще поставити комод в стилі прованс

На сьогоднішній день існує безліч стилів оформлення інтер’єру. Досить великою популярністю користується прованс, який дозволяє привнести в міське житло трохи сільської родзинки. Одним з головних предметів меблів в даному випадку є комод. Однак щоб інтер’єр виглядав стильно і органічно, вибирати його необхідно правильно, з урахуванням особливостей оформлення приміщення. Яким же повинен бути комод в стилі прованс? Про це ми розповімо в нашій статті.

Що потрібно знати про стиль прованс

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Коріння стилю прованс у Франції, а саме в південно-східному регіоні країни, що має однойменну назву. У XVII столітті під час переважання суворого класицизму в сільській місцевості починає зароджуватися гармонійне з природою напрямок, що відрізняється особливим затишком. Як тільки рівень достатку у інтелігенції і промисловців почав рости, вони стали облаштовувати своє житло з комфортом і стали творцями перших зразків стилю. У XIX столітті даний напрямок в оформленні інтер’єру остаточно закріпилося серед безлічі інших стилів.

Прованс є уособленням простоти і чарівності, властивого французьким селам. Його відмінні риси: природність, легкість, використання світлих тонів, натуральних матеріалів і тканин. Крім того, сюди ж варто віднести комбінування предметів з грубою виробленням і витіюваті мотиви, що випромінюють витонченість.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Простота в поєднанні з вишуканістю роблять інтер’єр більш гармонійним. Що стосується меблів, то вона, як і обробка в даному напрямку, має певні особливості:

 • Витіюватість форми, візерунка і конструкції. Наприклад, комод цього стилю має вигнуті ніжки, різьблений візерунок і округлені кути.

 • Як матеріал для виготовлення меблів, як правило, використовується дерево, що робить її лаконічною і природною. Предмети інтер’єру з деревини завжди виглядають стильно в будь-якому приміщенні. Що стосується Провансу, то він тільки розкриває теплоту дерева.

 • Часто використовується техніка декорування предметів декупаж.

 • Відсутні яскраві кольори, переважаючими є пастельні тони. Допускається використовувати глибокі, але при цьому приглушені відтінки. Вони будуть акцентувати на собі увагу на тлі молочного, ніжно-рожевого, бежевого, жовтого, сірого і світло-коричневого кольору. Навіть білі Комоди в стилі кантрі і прованс не яскраво-білі, а приглушені.Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

 • Як орнамент на меблях, як правило, використовується або рослинний візерунок, або дрібний геометричний. Це дозволяє підкреслити автентичність стилю. Робиться розпис фасадів і бічних стінок, яким додатково надається ефект вигорання на сонці.

 • Комод, як і решта меблів цього стилістичного напрямку, обробляється для додання йому зістареності за допомогою штучних потертостей. Подібного ефекту можна домогтися і за допомогою фарби кракелюр.

 • Ще однією відмінною особливістю є наявність великої кількості деталей, зроблених своїми руками.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Варто відзначити, що меблі, виконана в цьому стилі, може бути розміщена і в спальні, і у вітальні, і в коридорі, і на кухні, оскільки є універсальною.

Читайте також: вішалки в стилі прованс-найкраще рішення для вашого інтер’єру

Що характерно для комода в стилі прованс

Комод є головним предметом меблів в даному напрямку. Його основними характеристиками є пастельні тони і природна фактура. Однак він може бути доповнений і не дуже яскравими, але насиченими акцентами. Комод в стилі прованс зазвичай має вигнуті ніжки, прикрашені різьбленням, і округлі кути.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Для того щоб надати комоду більше елегантності, його покривають лаком. Крім того, часто використовується патирование і обробка під старовину. Декоративними елементами в даному випадку є декупаж, різьблення і розпис геометричним або рослинним візерунком. Як правило, меблі цього напрямку виглядає дещо недбало, з властивою їй простотою і шармом романтизму.

Оригінально виглядають моделі, оформлені контрастними кольорами. Наприклад, в якості фону використовуються пастельні відтінки (вершковий, оливковий, молочний, сірий, рожевий або білий), а акцентують стають коричневий, темно-синій, цегляний і фіолетовий, якими найчастіше покриваються декоративні панелі, фурнітура або підстава комода.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Читайте також: модні тенденції меблів: матеріали, кольори, стилі

Форма комодів в стилі прованс

Як вже було сказано вище, Комоди в цьому стилі відрізняються простотою, плавністю ліній і відсутністю складних конструкцій. Його доповнюють нарочито грубо вирізані бортики і округлені кути. Варто зауважити, що чим вище ніжки, тим вишуканіше вважається предмет меблів. Що стосується фурнітури, то вона може бути і сучасною, але головне – не впадає в очі.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Добре виглядають металеві ручки, пофарбовані в бронзовий, мідний або латунний колір. Однак вони обов’язково повинні бути ковані, що підкреслюють витонченість стилю прованс.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод повинен бути негроміздким, а його вигляд – викликати почуття романтизму і легкості.

Якщо говорити про форму, то даний предмет меблів може бути різним: квадратним, прямокутним, в тому числі овальним. Однак що стосується моделей в стилі прованс, то вони зазвичай прямокутні з висувними ящиками.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Залежно від того, де буде стояти комод і які функції виконувати, підбирається його розмір. Однак моделі можуть бути вузькими або широкими, високими або низькими. Крім того, розмір залежить і від того, чи буде він декоративним або ж функціональним. Наприклад, якщо мова йде про кутовий моделі, то вона найчастіше використовується для прикраси приміщення або ж ставиться в кімнатах невеликого розміру типу передпокою.

Рекомендовані статті з даної теми:

 • Кухня в стилі прованс( 30 + фото): затишний і легкий інтер’єр
 • Комод в італійському стилі: 6 видів для вашого інтер’єру
 • Як вибрати Меблі для кухні: тонкощі і нюанси

Кольори комодів в стилі прованс

Комод обов’язково повинен бути «зістареного» виду, з трохи облізла матовою фарбою приглушеного кольору.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Що стосується пастельних кольорів, які обов’язково присутні в меблях стилю прованс, вони теж можуть бути досить різноманітними:

 • дуже часто використовується білий різних відтінків, наприклад, Молочний, Слонова кістка, шампань, перловий;

 • популярним вважається і коричневий (бежевий, пісочний, різні відтінки дерева);

 • зелений колір теж використовується досить часто: це, як правило, аквамарин, солом’яний, лаймовий, колір амброзії і фісташковий;

 • жовті відтінки, такі як лляної, персиковий, хакі, кукурудза і гірчиця;

 • часто можна зустріти і рожевий (абрикосовий, Лососевий, димчастий і кораловий).

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Так як Меблі в стилі прованс виготовляється тільки з натуральних матеріалів, а вони, як відомо, не мають блискучої поверхні, то і фарба повинна бути матовою. Штучне ж сировину зовсім не варто використовувати, особливо це стосується пластика.

Якщо обраний білий комод в стилі прованс, то він не повинен бути занадто «яскравим» і залучати багато уваги. Крім того, оформлення може бути оригінальним і містити кілька відтінків. Як уже згадувалося, можливе використання техніки декупаж, а також покриття кракелюром.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Використання декількох кольорів для оформлення комодів в напрямку прованс завжди виглядає елегантно і свіжо. Наприклад, відмінним поєднанням буде оксамитовий синій, яким фарбують молдинги, тобто декоративні панелі на ящиках, і матовий білий в якості фону.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Непогано виглядає модель темного кольору, проте в цьому випадку всі речі в інтер’єрі повинні бути підібрані в тому ж відтінку.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Читайте також: дзеркало в стилі прованс (фото): простота і витонченість одночасно

Як вибрати комод в стилі прованс

Для того щоб створити стильний інтер’єр в стилі прованс, необхідно дуже ретельно підходити до вибору предметів меблів, для цього слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Для виготовлення меблів повинна бути використана тільки натуральна деревина. Не варто вибирати ПВХ, ДСП тощо.

 • Підбирати предмет меблів потрібно, орієнтуючись на розміри приміщення, а також на функціональність комода.

 • Якщо кімната маленька, відмінним рішенням буде купити багатофункціональний комод в стилі прованс, поєднаний зі столиком (сервірувальним, туалетним, пеленальним), тумбою під телевізор або дошкою для прасування.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Для того щоб виріб прослужило якомога довше, особливу увагу потрібно приділити якості напрямних ящиків. Якщо комод в стилі прованс повинен виглядати зістареним, то напрямні можуть бути сучасними і новими. Краще, якщо вони будуть встановлені на дно ящика в «прихованому» вигляді. Це дозволить знизити ризик його перекосу і випадання.

Читайте також: журнальний столик у стилі прованс: ТОП-5 порад щодо вибору

Правила розміщення комода в стилі прованс

Варто зауважити, що комод являє собою універсальний предмет інтер’єру, тому його можна поставити в будь – якій кімнаті-як в передпокої, так і на кухні. Однак головною умовою, яке повинно бути дотримано, є достатня площа приміщення, оскільки класична модель в стилі прованс є нехай і не величезною, але все ж досить габаритної.

Якщо ставити комод в стилі прованс в спальню, то можна відмовитися від шафи, особливо якщо кімната не відрізняється великими розмірами. Якщо ж площа дозволяє, на додаток до нього можна розмістити дві тумбочки біля ліжка. Сам же комод ставиться біля стіни навпроти спального місця або між двома вікнами. Крім того, можна доповнити цей предмет дзеркалом, зробивши з нього таким чином туалетний столик.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Якщо говорити про вітальню, то тут варіантів щодо того, як поставити комод в стилі прованс, набагато більше. Досить часто він використовується в якості тумби, на яку ставиться телевізор, вази з квітами або картини. Як і у випадку зі спальнею, на нього можна поставити дзеркало.

Що стосується місць розміщення комода в стилі прованс, то це, як правило, простір між вікнами, розташовані навпроти зони відпочинку, ніші і простінки. У деяких випадках даний предмет меблів використовують для зонування простору: якщо вітальня дуже велика, його можна розмістити за спинкою м’якого куточка.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

На кухні комод може стати відмінною заміною підвісних шаф і тумб, а в передпокої – Обувниці. Що стосується внутрішнього змісту, то воно залежить від того, де саме він буде розміщений, а також його функціонального призначення. У ньому можуть розташовуватися ящики, ніші і закриті полиці.

Традиційна модель в стилі прованс має не менше п’яти великих висувних ящиків. Вони найчастіше використовуються для того, щоб зберігати одяг і постільну білизну. Додатково є два невеликих для різних аксесуарів і дрібниць. При використанні комода в якості туалетного столика його необхідно доповнити великим дзеркалом відповідного стилістичного напрямку. Для зберігання габаритних речей, наприклад, ковдри і подушок, додатково є полиці з закритими фасадами.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Для кухонного комода характерна наявність великої кількості невеликих шухлядок, в яких будуть зберігатися столові прилади і предмети для сервірування. У деяких варіантах можуть бути присутніми полки закритого і відкритого типу для посуду і решітки, на яких будуть зберігатися пляшки.

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Для передпокою підійде модель з секціями для зберігання взуття, причому вони можуть бути як відкритими, так і закритими. Також в ній повинні бути передбачені невеликі ящики для аксесуарів і різної дрібниці.

Фасади закритого типу можуть мати відкидну, орну і висувну системи відкриття:

 • Висувна система монтується на ящики і функціонує шляхом пересування по напрямних за допомогою кульок і роликів.

 • На дверцята встановлюється, як правило, Орна система відкриття. Кріплення стулок до каркасу в даному випадку здійснюється за допомогою металевих петель, а відкриття – шляхом відведення їх за ручки в сторони.

 • Є варіант установки відкидних дверцят, які відкриваються потягуванням їх за ручки вниз.

Читайте також: газетниця в стилі прованс як приклад гармонійного поєднання французької розкоші, природності і простоти

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комоди в стилі прованс: фото дивовижних моделей

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предметеКомод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предметеКомод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Комод в стиле прованс – простота и шарм в одном предмете

Чому 90 % клієнтів рекомендують нас своїм друзям

 • «Odome» — це поєднання сучасної класики і наймодніших віянь.

Ми уважно стежимо за новинками в світі дизайну інтер’єрів і виготовляємо меблі відповідно до найсвіжіших трендів. Те, що ви побачите на Міланській виставці в квітні, вже восени можна буде знайти в асортименті нашого магазину.

Меблі від компанії «Odome» залишається актуальною і не виходить з моди довгі роки. Нашим клієнтам не доводиться регулярно оновлювати інтер’єр. Досить додати нові елементи або поміняти місцями модулі (наприклад, якщо мова про навісних віталень).

 • Меблі з натурального дерева.

Наша продукція екологічна і безпечна, завдяки використовуваним у виробництві натуральним матеріалам. Ви і Ваші близькі неодмінно оціните нашу турботу про ваше здоров’я. А приємний аромат і енергетика натурального дерева в квартирі наповнять її атмосферою затишку і спокою.

 • Широкий асортимент продукції.

У нас ви знайдете меблі для вітальні, спальні, холу, дитячої, а також зможете підібрати предмети, що доповнюють інтер’єр.

Готове інтер’єрне рішення заощадить Ваш час. Більш того, з нами вам не доведеться витрачати гроші на Послуги дизайнерів. Наші фахівці з радістю складуть план розстановки меблів, який буде відповідати всім вашим вимогам.

 • Комфорт кожен день.

При виготовленні меблів «Odome» використовує тільки кращу і сучасну фурнітуру. Вам не потрібно докладати зусиль, щоб відкрити або закрити ящик або дверцята. Механізми австрійського виробництва забезпечать відсутність дратівливих звуків.

Крім того, внутрішня частина ящиків оббита якісної велюрової тканиною, завдяки чому ви зможете дбайливо зберігати ваші особисті речі.

 • Гідна якість за оптимальною ціною.

Ми виробляємо меблі на партнерських фабриках в Росії і в Білорусі, тому готові запропонувати нашим покупцям найбільш доступні ціни.

Подумайте, чи готові ви переплачувати за меблі зарубіжного виробництва. На наших підприємствах виробляються меблі такого всесвітньо відомого бренду, як IKEA, в якості виробів якого не доводиться сумніватися.

З нами ви не переплачуєте за бренд, а отримуєте відмінну якість за розумні гроші.

 • Наявність На складі більшості позицій з нашого асортименту.

Це означає, що зробивши замовлення сьогодні, вже через пару днів ви отримаєте меблі з доставкою додому. Вам не доведеться перебувати в томливому очікуванні довгі тижні.

 • Компанія «Odome» вже 15 років успішно працює на ринку.

Ми представляємо федеральну мережу, що випускає меблі під декількома брендами (Odome, Велідж, Лофт). Продукція компанії користується великим попитом, що дозволяє нам розширювати виробництво навіть у кризу. До нас повертаються, нас рекомендують друзям.

Якісне постпродажне обслуговування та надання гарантії — ще дві безперечні переваги співпраці з компанією «Odome»!

ПОВЕРНУТИСЯ ДО СПИСКУ СТАТЕЙ

Back to Top