Яку вхідні двері обрати для приватного будинку: 5 важливих критеріїв

Яку вхідні двері обрати для приватного будинку: 5 важливих критеріїв

IVD.RU

16.10.2019

2

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Розповідаємо, як вибрати двері виходячи з технічних характеристик, рівня безпеки і матеріалу.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pexels

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Як вибрати вхідні двері в приватний будинок? Доброго смаку для цього недостатньо. Потрібно розбиратися в конструктивних особливостях. Можливо, рішення буде непростим. Замість натуральної деревини, часто віддають перевагу МДФ, ДВП або виробів з обробкою шпоною. Справа в тому, що дерево може з часом повісті, а ось композити, навпаки, чудово тримають форму. Виглядають вони як натуральні аналоги, але поступаються їм за декоративним якостям. У сучасних будівлях в стилі хай-тек можна обійтися без звичних стулок на петлях і поставити розсувний механізм. Рішень існує багато, але до них пред’являються все три основні вимоги — вони повинні бути зручними, надійними, добре вписуватися в інтер’єр і екстер’єр.

Критерії вибору вхідних дверей

Зовнішній вигляд

Технічні характеристики

Матеріал

 • Сталь
 • Металопластик
 • Дерево
 • ДВП і МДФ

Безпека

Замки

Висновок

1. Зовнішній вигляд

Зовнішній вид вхідної групи повинен поєднуватися з усіма елементами будівлі. Виробу можна надати будь-який колір, форму і фактуру. Наприклад, метал і пластик добре імітують поверхню пофарбованої дошки. Звичайно ж, їх важко сплутати з цим дубом або сосною, але для багатьох ця різниця ними не важлива.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pexels

2. Технічні характеристики

Місце в рейтингу залежить від технічних характеристик.

 • На поверхні не повинно утворюватися конденсату, криги і інею. Щоб масив не промерзав, його слід утеплити. Для цього, як правило, використовуються мінеральна вата, пінополіуретан і пінополістирол. Мінімальна товщина шару утеплювача — 5 см. По периметру клеют або пригвинчують ущільнювач, що закриває всі щілини. При монтажі короба не повинно бути порожнеч і щілин в стіні. Кількість містків холоду необхідно звести до мінімуму.
 • Якщо матеріал не підтримує горіння, не плавиться і не виділяє токсичних речовин при високих температурах, це величезна перевага.
 • Зносостійкість, а також стійкість до зміни температури, впливу мікроорганізмів особливо важливі для волокнистого або пористого підстави. Проблему можна вирішити за допомогою спеціальних просочень.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pixabay

Важливо продумати, в який бік двері буде відкриватися. Існують моделі з правим і лівим розташуванням петель. В процесі установки змінити цей параметр буде неможливо.

3. З якого матеріалу поставити вхідні двері в приватний будинок

Перші місця в рейтингу займають сталеві утеплені конструкції з захистом від злому. Потім йдуть склопакети з металопластику, алюмінію та дерева. На останньому місці знаходиться натуральна деревина.

Сталь

Стулка складається з двох листів, між якими укладається утеплювач. Якщо їх товщина не перевищує 2 мм, рекомендується використовувати посилені петлі. Товщина профілю для короба — 3-5 мм. Листи з’єднуються ребрами жорсткості. І короб, і полотно володіють необхідними властивостями. При цьому коштувати вони можуть недорого.

Переваги

 • Висока міцність
 • Пожежна безпека
 • Екологічність
 • Простота в установці і обслуговуванні
 • Стійкість до зовнішніх впливів
 • Відсутність деформацій при нагріванні і охолодженні
 • Вологостійкість.

Головне достоїнство сталевих дверей в тому, що вони забезпечують найбільш ефективний захист від грабіжників. Виробники поставляють моделі як зі стандартними, так і з поліпшеними характеристиками. Сталь володіє хорошою стійкістю до зовнішніх впливів. Їй не страшний ні холод, ні підвищена вологість.

Недоліки

До недоліків можна віднести можливість появи корозії у неякісних виробів. Метал пропускає холод, тому теплоізоляційні характеристики повністю залежать від ізолятора всередині. Звичайного шару 5 см вистачає для ефективного захисту від холоду навіть у сильний мороз.

Слабкою ланкою може виявитися і декоративне покриття, від якого залежить зовнішній вигляд створки. Найкраще із завданням справляються акрилова, молоткова та порошкова фарби. Частіше використовують нітроемаль, але вона погано переносить вплив високої температури. Крім того, її легко подряпати.

Не рекомендується використовувати оздоблення з натурального шпону, ДСП, МДФ. Вона прийде в непридатність вже через рік служби. Вініпласт прослужить до перших морозів. При температурі нижче -20ºС він втрачає пластичність і ламається навіть при незначному зусиллі.

Найдовше прослужать панелі з натуральної деревини, просоченої хімічними добавками. Це може бути дуб, сосна або вільха. Хорошим декоративними характеристиками володіє горіх.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pixabay

Металопластик

Матеріал менш міцний, як сталь, але досить надійний, щоб прослужити довго без ремонту. Він не забезпечує високий рівень безпеки і підходить тільки для добре охороняється ділянки, коли самому будинку нічого не загрожує.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pixabay

Конструкція нагадує звичайний склопакет. Для рами використовується п’ятикамерний профіль ПВХ товщиною понад 7 див. Всередині нього встановлено металевий каркас, бере на себе все навантаження. При наявності посилених петель і замків виламати раму буде досить складно.

Полотно також укріплено армуючим металевим каркасом. Замість звичайного скла в нього встановлюється ударостійкий триплекс з гумовим ущільнювачем. Найбільш безпечні моделі засклені лише на третину.

Переваги

 • Не схильні температурно-вологісним деформацій.
 • ПВХ не вбирає вологу.
 • Пластикова поверхня не вицвітає під впливом сонячних променів або опадів. Вона коробиться і не змінює свого кольору при контакті з агресивним середовищем.
 • Склопакет забезпечує хорошу тепло — і гідроізоляцію.
 • ПВХ не підтримує горіння.

Недоліки

 • Низька міцність.
 • Двостулкові моделі протистоять ударів гірше, ніж одностулкові.

Дерево

Як правило, стулка двері з дерева складається з декількох дощок, скріплених між собою. Цільні шматки використовуються набагато рідше. Вони більшою мірою схильні до деформацій і мають майже такий же міцністю.

Переваги

Фізичні властивості залежать від породи. Найвищою міцністю володіє дуб. Він здатний прослужити більше ста років. Зламати дубовий масив без спеціальних інструментів неможливо. Він так само надійний, як сталь, чого не скажеш про інших сортах. Порівняно з склопакетами і металом, теплопровідність натурального масиву велика. Волокна погано утримують тепло.

Існують сполуки, що підвищують вогнестійкість, але при пожежі деревина буде підтримувати горіння. Вона не виділяє токсичних речовин.

Недоліки

Матеріал дуже примхливий. Він повинен бути пронизаний гідрофобними добавками і покритий шаром фарби або лаку — інакше полотно поведе. Його необхідно захистити від вологи. Потрапляючи в волокна, вона починає їх руйнувати, стаючи середовищем для мікроорганізмів. Для захисту від них використовуються антисептичні просочення.

Дерев’яні двері вибирають в основному для того, щоб підкреслити колорит зрубу або кам’яного будинку, стилізованого під старовину. Якщо задати дизайнеру питання — які вхідні двері в дерев’яний будинок краще, — відповідь буде очевидна. Тільки дерев’яні.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pixabay

Композитні матеріали (ДВП та МДФ)

Вони позбавлені недоліків, характерних для натурального аналога. Не деформуються при зміні температури і вологості, погано підтримують полум’я. Їх експлуатаційні характеристики вище. Існує кілька технічних рішень.

 • Щитові полотна — вони являють собою аркуші з ДСП, ДВП або МДФ. Між ними робиться фанерна прошарок. Зовнішня частина може бути оброблена шпоном.
 • Жорстке підстава — сталевий лист або набір металевих профілів, зверху обшитих ДСП або МДФ. Така система володіє найбільшою міцністю.
 • Фільончасті стулки — їх зовнішня частина складається із збірних елементів, з’єднаних за допомогою пазів з шипами.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pixabay

4. Рівні безпеки

Міцність і безпеку не менш важливі. Звичайна огорожа навряд чи може забезпечити захист від грабіжників. Для цього необхідно ударостійке полотно, надійні петлі і замки.

Критерії нижче стосуються тільки сталевих дверей, для яких існує 13 рівнів опору. Чим менше цифра, тим нижча надійність. Для житлових будівель застосовуються класи від першого по четвертий.

 • Перший клас — для проникнення всередину досить брухту або монтування.
 • Другий — щоб потрапити всередину, доведеться задіяти звичайні електроінструменти.
 • Третій — злом вдасться здійснити тільки за допомогою потужний професійних електроінструментів. Стулки укріплені додатковими вставками і запирающими пристроями.
 • Четвертий — використовується не тільки в заміських котеджах, але ще і в банках і на інших комерційних об’єктах. Полотно володіє великою масою, тому для нього підійде міцна кам’яна або цегляна стіна. Монтувати його на піноблоки або каркасні стіни не має сенсу, адже така підстава нескладно буде зруйнувати і вибити стулку разом з коробом.

Перш ніж встановлювати посилену конструкцію, необхідно убезпечити вікна, через які грабіжник може потрапити всередину. Для вуличної двері досить третього або четвертого класу. Зазвичай на них ставляться сталеві приховані петлі, замки із захистом від висвердлювання і ручки, які неможливо витягнути.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pexels

5. Замки

Для сталевих дверей

 • Сувальдний замок — являє собою набір пластин з зубцями, відповідними формі і розташуванню борозенок ключа. Пристрій відрізняється винятковою взломостойкостью. Його неможливо вивести з ладу.
 • Англійська або циліндровий — відкривається плоским ключем. Володіє високим ступенем секретності, але його легко заклинити, вставивши в свердловину сірник.
 • Хрещатий — ключ має в перерізі форму хреста. Личинка складається з чотирьох рядів. Пристрій ненадійно і відкривається відмичкою. Його легко можна вивести з ладу.
 • Дисковий — надійний так само, як і сувальдний. Ключ має напівкруглу форму. Личинку неможливо повернути за допомогою відмички. Свердловина досить широка, тому заблокувати її сірником неможливо.

Для дерев’яних і композитних дверей

Для композитів та натурального дерева застосовується однакова фурнітура. Щоб підкреслити колорит, можна поставити навісний або накладній замок, але найбезпечнішим є врізний, розташований в масиві.

Для ПВХ-дверей

 • Протизнімні петлі, витримують масу до 70 кг. Їх повинно бути мінімум три.
 • Багатоточковий замок — від зазвичай він відрізняється тим, що захищає відразу кілька місць замикання. При повороті ключа запор висувається не тільки в середині, де знаходиться ручка, але ще і по периметру.
 • Доводчик — він потрібний для плавного закривання.

Какую входную дверь выбрать для частного дома: 5 важных критериев

Pexels

Висновок

Щоб прийняти остаточне рішення, яку вхідні двері обрати для приватного будинку, необхідно врахувати багато важливих факторів. Головний з них — її призначення.

Якщо в першу чергу потрібен захист від зломщиків, підійде металева конструкція з товстої стулкою і посиленою рамою. Чим вище клас взломостойкості, тим вона стійкіша, але тим більше навантажень зазнає стіна. Основа повинна бути не менш надійним. Якщо отвір зроблений з пористих матеріалів, грабіжникам буде простіше зруйнувати його, ніж сам короб. А ось якісний цегла, залізобетон або камінь здолати вони вже не зможуть.

Тверді породи деревини, наприклад, дуб, володіють меншою міцністю, ніж товсті сталеві листи, але й вони здатні витримувати серйозні навантаження. На останньому місці за взломостойкості знаходяться металопластикові та композитні матеріали. Їх встановлюють у добре охоронюваних селищах, куди непроханим гостям пробратися досить складно. Втім, композити та натуральне дерево можуть використовуватися лише як оздоблення для сталевого підстави.

Якщо стоїть питання, яка вхідні двері краще для приватного будинку по теплоізоляційним властивостям, на першому місці знову стоять сталеві конструкції. Вони складаються з двох листів, між якими знаходиться утеплювач. Далі йдуть полотна з армованого ПВХ. В кінці рейтингу розташувалася деревина та її аналоги.

Якщо оцінювати матеріали з пожежної безпеки, їх положення в списку не зміниться. Найкраще вогню протистоїть метал. Пластик не підтримує горіння, але зате він добре плавиться. Навіть оброблений антипіренами деревний масив підтримує полум’я і є пожежонебезпечним.

Сталь лідирує по всіх позиціях, але ПВХ легше металу. Дуб, ялина, модрина потрібні лише для того, щоб підкреслити колорит будівлі. Вони менш функціональні. Краще використовувати їх в якості обробки. Їх аналоги краще по своїм фізичним властивостям. Вони добре імітують колір і волокнисту фактуру, але з декоративним якостям відстають від оригіналу.

Back to Top