Як зняти і розібрати патрон шуруповерта

Як зняти і розібрати патрон шуруповерта

IVD.RU

28.09.2019

0

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Існує кілька різновидів шуруповертів, і спосіб заміни патрона у них відрізняється. Розповідаємо, якими вони бувають і як правильно відкрутити патрон.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @kuban_instrument

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Щоб зрозуміти, як зняти патрон з шуруповерта, потрібно добре уявляти, як влаштований інструмент. Ця деталь кріпиться на вал, що приводить її в рух, і служить для фіксації робочого органу. Як правило, її оболонка має циліндричну форму. Під нею знаходяться притискні кулачки і регулювальні гільзи. Коли їх заклинює, дістати робочу деталь стає складно або неможливо. Тоді виникає необхідність зняти затискач, щоб надалі полегшити собі роботу по ремонту. Робити це потрібно для змащування, чищення та профілактичного огляду. Існує кілька способів кріплення. У кожного з них є свої переваги і недоліки. В кожному окремому випадку проблема вирішується по-різному.

Як зняти і розібрати патрон шуруповерта

Пристрій деталі

Способи кріплення до корпусу

Типорозміри

Як зняти гільзу

Як потрапити всередину

Як знайти нову деталь

Як влаштований патрон

Використовуються дві основні конструкції.

 • Кулачкові — фіксація відбувається за допомогою Г-образного ключа, вставляющегося перпендикулярно.
 • Швидкозажимні — для фіксації необхідно затиснути один циліндр корпусу рукою, обертаючи інший циліндр навколо власної осі.

Кулачкові менш зручні, але забезпечують більш надійне з’єднання. При обертанні ключа регулювальна гільза стискає сталеві кулачки, поки вони не зімкнуться.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @welderrzn62

Швидкозажимні затягуються швидше. Для них не потрібно ключ.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Акумуляторна дриль-шуруповерт BOSCH

Види швидкорозжимних конструкцій

 • Одномуфтовая — щоб провести установку біти достатньо однієї руки, оскільки одна з частин корпусу фіксується автоматично.
 • Двухмуфтовая — обидві частини є рухомими, і одну з них потрібно притримувати рукою, щоб вона не оберталася.

Якщо потрібно замінити патрон на шуруповерти, слід врахувати, що одномуфтовые застосовуються тільки на інструментах з блокаторами.

Матеріалом служить пластик або метал. Пластикові вироби менш надійні, але з ними зручніше працювати, так як вони менше важать.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @kuban_instrument

Способи кріплення патрона до валу

Є два основних способи.

 • На різьбі — гільза накручується на вал.
 • З допомогою конуса «Морзе» — конічний хвостовик вставляється в отвір на шпинделі, відповідна їй за розміром. Цей метод є одним з найбільш ефективних і застосовується вже більше сотні років.

Додаткову міцність з’єднання надає фіксуючий гвинт.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @retooling

Типорозміри і як їх розшифрувати

Використовується кілька типорозмірів. Їх необхідно знати, щоб правильно підібрати виріб на заміну. На конус нанесено маркування.

Розглянемо приклад: 1 — 6 До 7. Цифри 1-6 — діапазон розмірів хвостовика, які можуть бути встановлені на виріб. В даному випадку він виражений у міліметрах. У 10 і далі до 45 вказують калібр конуса. Всього існує 9 калібрів.

Маркування може мати такий вигляд: 1 — 13 М 12х1,4. Числа до буквеного позначення — діапазон розмірів хвостовика, після нього — параметри різьби. Величини вказані в міліметрах чи дюймах.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Акумуляторна дриль-шуруповерт Bort

Розглянемо ще один приклад: 4 — 15 мм ½ — 22 UNF. Напис говорить про те, що можна застосовувати біти діаметром від 4 до 15 мм, ½ — це розмір різьби в дюймах, 22 — кількість ниток (різьбових витків) в дюймі.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @kuban_instrument

Як відкрутити патрон на шуруповерти

Робити це потрібно не тільки в критичних ситуаціях, коли потрібно терміновий ремонт. Деталі потребують постійної мастилі і очищення навіть, якщо ними довгий час не користувалися. Без профілактики інструмент швидко вийде з ладу. Працювати на ньому краще з перервами в кілька хвилин. Биту і двигун треба оберігати від перегріву.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Акумуляторна дриль-шуруповерт Metabo PowerMaxx

Відвертати корпус можна по-різному. Тут багато що залежить від конструкції і способу кріплення.

Гільза з фіксуючим гвинтом

Гвинт знаходиться між кулачками. Щоб дістатися до його голівки, їх необхідно розвести в сторони. За допомогою хрестової викрутки його викручують, обертаючи за годинниковою стрілкою. Потім вставляють в кулачки шестигранний ключ і рухають його проти годинникової стрілки. Рух повинен бути різким. Доведеться докласти зусилля, щоб зрушити стик. З часом з’єднання стає дуже міцним. Якщо ключа недостатньо, можна використовувати молоток.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Акумуляторна дриль-шуруповерт Makita

Конус «Морзе»

В даному випадку за допомогою молотка хвостовик вибивається з конічного отвору. Якщо зробити це не вдається, доведеться розібрати інструмент і витягти з нього вал з патроном. Потім потрібно буде видалити трубним ключем затискний циліндр. Звичайні гайки на цьому сайті застосовуються рідко.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Акумуляторна дриль-шуруповерт Hyundai

Різьбове з’єднання

Для роботи знадобиться Г-подібний десятімілліметрових шестигранник. Його вставляють в кулачки, щільно затискають і повертають. Зручніше зафіксувати шестигранник в руці або на опорі і на малих обертах увімкнути двигун. Він повинен працювати лише малу частку секунди. Цього зазвичай буває достатньо, щоб послабити з’єднання і безперешкодно зняти гільзу. Якщо метод не працює, інструмент слід розібрати, щоб підійти до з’єднання з іншого боку.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @umedia_service

Як розібрати патрон шуруповерта

Щоб потрапити всередину, потрібно прибрати кришку. На пластмасовому корпусі вона знімається легко — досить підчепити її гострим предметом. На металевому її вибивають молотком. Для цього слід вдарити по підставі затискний гільзи, намагаючись її не пошкодити. Щоб до нього дістатися, між кулачками вставляють болт великого діаметру, потім зрушують їх так, щоб болт став перпендикулярно до основи, але при цьому міг вільно переміщатися вгору і вниз. За що виступає над поверхнею голівки б’ють молотком.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Мережева дриль-шуруповерт Интерскол

Деталі конструкції

 • Рукав
 • Підстава
 • Шайба
 • Підшипник
 • Гайка.

Пристрій може бути і більш складним, але в більшості випадків воно складається з цих елементів.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @kuban_instrument

Перед тим як розбирати патрон шуруповерта, слід пошукати інші рішення проблеми. Намагатися розкручувати його марно. Справа в тому, що більшість моделей для цього не розраховані, і потрапити всередину без пошкоджень не вдасться. Якщо вони розбираються, то можна діяти декількома способами.

Що робити, якщо патрон не розбирається

 • У перфоратор або дриль, здатну працювати в ударному режимі, вставляємо болт діаметром близько одного сантиметра. Можна використовувати зламане свердло.
 • Болт або свердло вставляємо ззаду.
 • Розводимо кулачки.
 • Тепер потрібно знайти упор — їм можуть стати стіл або підлогу. Необхідно підкласти амортизатор — шматок гуми або пінопласту.
 • Перфоратор з гільзою впирається в амортизатор і вмикається на кілька секунд.

Після ремонту або профілактичних робіт збірну модель нескладно буде зібрати назад. Важливо не переплутати положення кулачків. При довгому використанні вони притираються один до одного і трохи деформуються.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagarm @kuban_instrument

Якщо конструкція не передбачає втручання ззовні, корпус доведеться пиляти, а потім з’єднувати саморобним обхватом. Цей процес є досить трудомістким і простіше встановити нову деталь.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Акумуляторна дриль-шуруповерт СПЕЦ

Як правильно підібрати новий патрон

В ідеалі він повинен бути таким же, як старий. Якщо знайти такий же не вдається, потрібно шукати модель з тими ж параметрами — формою, розміром, принципом роботи. Всі вироби стандартизовані, однак незважаючи на це простіше поєднати запчастини, випущені одним виробником.

При підборі можна керуватися й іншими принципами. Якщо інструмент використовується часто, необхідно визначитися, що важливіше — зручність і швидкість зміни робочої частини або надійність з’єднання. У першому випадку підійде швидкозажимний циліндр, у другому — кулачковий, що фіксується за допомогою ключа.

Как снять и разобрать патрон шуруповерта

Instagram @kuban_instrument

Важливо не допустити помилки. Найпростіше шукати потрібну деталь, маючи при собі інструмент і зразок старої гільзи. Як поміняти патрон на шуруповерти, повинно бути написано в його інструкції. Для з’єднання використовується різьблення на корпусі і валу або конус «Морзе».

Докладну інструкцію по розбору шуруповерта дивіться на відео.

Back to Top