Як утеплити на зиму вхідні дерев’яні двері в приватному будинку

Як утеплити на зиму вхідні дерев’яні двері в приватному будинку

IVD.RU

16.01.2020

0

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Вибираємо відповідні матеріали для теплоізоляції і даємо покрокову інструкцію з утеплення вхідних дверей.

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

Ursula Page/stock.adobe.com

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

Перед тим як утеплити дерев’яні двері, необхідно позбутися від інших джерел холоду. Щоб від виконаної роботи була користь, потрібні комплексні заходи. Холод проникає крізь щілини разом з протягами. У приватному будинку слід звернути увагу на підлогу і стелю, а також неякісні віконні і балконні склопакети. Слід перевірити всі кути і місця, де з’єднуються збірні елементи. І тільки після того як всі джерела холоду усунені, є сенс утеплювати вхідні двері.

Все про утепленні дерев’яних дверей в приватному будинку

По яких каналах проникає холод
Чим краще обробити короб і полотно
Послідовність утеплення

 • Інструменти для обробки
 • Підготовка поверхні
 • Монтаж пористих панелей
 • Укладання ущільнювальної стрічки

По яких каналах холод проникає через двері

Масив має властивість змінювати свої розміри і форму під дією вологи і температури. Волокна вбирають пар і краплі конденсату. В результаті внутрішній простір стає більше. При мінусових температурах вода перетворюється в лід і збільшується в об’ємі. Напруги, викликані її деформацією, здатні не тільки змінити напрямок волокна, але і пошкодити його. В результаті виникають порожнечі, за яким повітря з вулиці потрапляє в приміщення.

 • Щілини між коробом і стінками отвору — вони утворюються з-за того, що в старих будинках деталі поступово розсихаються. Зв’язки порушуються. При значній деформації канали зберігаються навіть після розбухання, викликаного перенасиченням вологою. Простір, заповнений монтажною піною, закривають лиштвами. Якщо встановити їх нещільно, пориста структура монтажної піни почне руйнуватися, втрачаючи свої ізоляційні властивості. Для вирішення проблеми потрібно розібрати конструкцію, при необхідності поміняти або відремонтувати деталі, посадити на монтажну піну, закрити пароізоляційним скотчем і герметичними наличниками.
 • Порожнечі між коробом і полотном — вони з’являються в результаті розсихання дощок і зміни їх форми. Причиною служить довга експлуатація, низька якість масиву і помилки, допущені при монтажі. Деякі породи здатні прослужити кілька десятків років. Такими властивостями володіє морений дуб, екзотичні темні породи. Ялина і сосна навіть після спеціальної обробки швидко втрачають форму. Одна з причин виникнення пустот — неправильні дії в процесі експлуатації. Набряклу стулку іноді доводиться підрізати, щоб вона заходила в отвір. Після усадки вона зменшується в розмірі, а вільний простір на місці видаленої частини стає джерелом протягів.
 • Щілини між дошками, з яких зібрано полотно, стають містками холоду навіть при гарній обробці. Перед тим як утеплити дерев’яні двері в приватному будинку, від них слід позбутися. Наповнювач під оббивкою може не відповідати необхідній якості. Крім того, вироби мають обмежений термін служби. Після закінчення терміну придатності їх потрібно міняти на нові.

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

ShutterStock

Відповідні матеріали для ізоляції

Їх вибір визначається вимогами, які пред’являють до пропускної здатності. Вона залежить від товщини шару. Чим масивніше конструкція, тим вона важча, тим краще вона працює. Для дачі підійдуть полегшені конструкції, для котеджу з міцними стінами і посиленими прорізами використовують багатошаровий ізоляційний пиріг, володіє великою вагою. В обох випадках зовнішня обробка повинна виглядати красиво.

В якості наповнювача застосовують вироби з волокнистого і пористої внутрішньою структурою.

Мінеральна вата

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

ShutterStock

Являє собою волокна розплавлених гірських порід, скла і доменного шлаку. Вони не бояться вологи, не горять, не виділяють шкідливих речовин. Випускаються у вигляді плит або аморфної маси, якої рівномірно заповнюють обшивку. При намоканні вона втрачає обсяг і починає проводити холод, тому її потрібно укласти в комірки решетування, захищені від попадання вологи. Мінеральна вата володіє хорошими теплотехнічними показниками. Одне з відмінностей полягає в тому, що покриття не зможуть зіпсувати гризуни.

Пінопласт

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

ShutterStock

Пінопласт — це з’єднані між собою бульбашки з полімерними тонкими стінками. Випускається у вигляді плит. Володіє прекрасними технічними характеристиками, але небезпечний для здоров’я. Навіть при кімнатній температурі поверхню виділяє токсичні речовини. Пінопласт відноситься до класу пожежонебезпечних матеріалів. Після просочення антипіренами він не може горіти самостійно, але під впливом відкритого полум’я горить і плавиться. Для створення ефективного шару потрібно менша товщина, ніж у мінвати.

Пінополіуретан

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

ShutterStock

Пінополіуретан (ППУ) нашаровується на поверхню з балончика. Він заповнює всі порожнечі. Щоб закріпити матеріал, не обов’язково ставити обрешітку. Для монтажу не потрібні кріплення, що контактують з остиглої поверхнею і легко проводять температуру всередину. ППУ не підтримує горіння. Під впливом відкритого полум’я він плавиться, виділяючи чадний і вуглекислий газ.

Спінений поліетилен

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

ShutterStock

Спінений поліетилен відрізняється від своїх аналогів тим, що не пропускає вологу. В якості прикладу можна навести ізолон. Він виробляється в рулонах і має товщину 1-1,5 см. При такій товщині він не забезпечує необхідний захист і застосовується як додаток до основного шару.

Ущільнювачі для щілин

Щоб холод не проникало в щілини між стулкою і коробом, це простір обшивають ущільнювачами. Їх кріплять на внутрішню частину отвору.

 • Поролонова смуга — з тильної сторони має клейку основу. Працює ефективно, але зношується за кілька місяців.
 • Силіконова прокладка, що забезпечує більш щільне примикання. Недовговічна, але служить довше поролону.
 • Трубчастий гумовий ущільнювач — не вбирає вологу, стійкий до механічних навантажень та здатний прослужити кілька років, не втрачаючи своїх властивостей.
 • Липка стрічка на основі поліуретану — за технічними характеристиками не відрізняється від гуми.
 • Термопластовые вироби — володіють найбільш високою стійкістю до механічних навантажень, але складні в монтажі.

Покрокова інструкція з утеплення вхідних дерев’яних дверей на зиму

Перед тим як утеплити вхідні дерев’яні двері, необхідно зібрати все необхідне, щоб при роботі не витрачати час на пошук потрібних деталей і інструментів.

Інструменти для обробки

 • Лінійка, рулетка і фломастер.
 • Ніж з довгим гострим лезом, дозволяє зробити рівний зріз мінераловатної або пінопластової плити.
 • Пила по дереву.
 • Молоток і цвяхи.
 • Викрутка або шуруповерт.
 • Будівельний степлер і набір скоб.
 • Плоскогубці і обценьки.

В якості обшивки краще використовувати шкірозамінник. Він не промокає, не рветься, добре тримає форму. За ним легко доглядати. Забруднення видаляються вологою ганчіркою.

Підготовка полотна

Вона включає в себе кілька етапів.

 • Полотно знімають з петель і усувають перекоси отвору. Пошкоджені деталі коробки і стулки замінюють на нові або ремонтують.
 • Ставлять новий ущільнювач.
 • Змінюють фурнітуру, якщо стара зношена.
 • При великій масі ізоляційного пирога монтують третю додаткову петлю між двома основними.
 • Очищають поверхню і висушують радіатором або будівельним феном. Щоб не виникало перекосів, слід вибрати м’який режим сушіння.
 • Необроблені деталі покривають антисептиками, антипіренами і лаком, що запобігає потраплянню вологи в масив. Обробити потрібно не тільки поверхню, але й отвори під фурнітуру.

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

Instagram @himtrust_ru

Укладання ізоляційних матеріалів

Стулка являє собою суцільне полотно або каркас з бруса і дощок. Порожнечі заповнюють повністю. Навіть невелика щілина призведе до помітних тепловтрат. Плити повинні щільно прилягати до внутрішніх сторін каркаса, при цьому не допускається їх викривлення. Розмір панелей має бути лише на кілька міліметрів. Вироби з мінеральної вати, які мають захисну оболонку, різати небажано, інакше вони втратять форму.

Основний шар слід розташувати з зовнішнього боку, зверненої на вулицю. У цьому випадку пар, що знаходиться в матеріалі, буде перетворюватися в конденсат в ізоляційних шарах. Температурна позначка, при якій відбувається його конденсація, називається точкою роси. Якщо розташувати пиріг з внутрішньої сторони, зона випадання конденсату зміститься разом з ним. Це призведе до підвищення внутрішньої вологості, появи запаху сирості і утворення цвілі в пирозі. Волокниста структура втратить свою ефективність, оскільки порожнечі заповнять водяні краплі, прекрасно проводять температуру. Внутрішня прошарок використовується тільки як доповнення до зовнішньої.

На відміну від пінопласту мінеральна вата і ППУ мають відкриті порожнечі, які необхідно закрити вологозахисним шаром. Це може бути поліетиленова плівка, ізолон або мембрана, що пропускає пар тільки зсередини. Її розташовують з двох сторін від плити, так як конденсат проникає і з боку масиву.

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

ShutterStock

Ізоляційне покриття вирізають по мірках, знятим з полотна. Його площа повинна перевищувати площу стулки на 10 см з кожної сторони. Оббивку викроюють з таким же припуском. Цей запас потрібен, щоб підвертати краю, формуючи по периметру ущільнювальні валики.

Панелі на площині фіксуються за допомогою степлера, спеціальних цвяхів з широкими капелюшками, або садять на клей. Щілин залишатися не повинно. Залишилися порожнечі заповнюють монтажною піною. Краю не підшивають — інакше під них буде складно зробити заворот.

Зверху укладають оббивку і розгладжують її. Покриття прибивають цвяхами з широкими декоративними капелюшками, рухаючись від середини. Краї підвертають під плити і пришивають цвяхами. В якості декору площа обтягують дротом, формуючи на ній однакові ромби з випирають частин обшивки. Замість них часто застосовують смуги з шкірозамінника, згорнуті трубочкою і набиті поролоном.

Верх можна закрити декоративним металевим листом або шпонированной плитою МДФ. У цьому випадку вага стулки збільшиться, і на неї доведеться поставити додаткові петлі. Лист монтують на обрешітку з бруса, осередки якої заповнені ізолятором.

Монтаж ущільнювальної стрічки

Її товщина підбирається за величиною зазору між полотном і коробом. Тонкий прошарок не забезпечить захист від холоду, занадто товста буде заважати стулці закриватися. Крім того, вона швидко зітреться і деформується під тиском.

Смуги нарізають на чотири частини, що відповідають за довжиною кожної сторони прорізу. При стикуванні вони повинні щільно прилягати один до одного, тому кожен фрагмент роблять з запасом в кілька міліметрів. Вироби кріпляться на клей, скоби або цвяхи в паз по периметру короби. Задня сторона може мати клейку поверхню.

Замість готового ущільнювача часто зшивають валик з решти шкірозамінника, щільно набитого обрізками м’яких ізоляційних матеріалів — мінеральної вати або поролону. У цьому разі, перед тим як утеплити вхідні дерев’яні двері своїми руками, потрібно розрахувати витрату матеріалів.

Как утеплить на зиму входную деревянную дверь в частном доме

ShutterStock

Back to Top