Як встановити унітаз на плитку: 3 перевірених способу

Як встановити унітаз на плитку: 3 перевірених способу

IVD.RU

14.10.2019

1

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Даємо покрокові інструкції, як закріпити унітаз на анкерні болти, внутрішні кріплення і без анкерів (на клей).

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Unsplash

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Санвузол — приміщення з високою вологістю і підвищеними вимогами до чистоти. Тому його дуже часто оформляють кахлем. Установка унітазу на кахельну підлогу проводиться швидко і без використання спеціальних інструментів. Розберемося, які способи використовують для закріплення і як зробити все правильно.

Все про установці унітазу на кахельну облицювання

Підготовка до монтажу

Способи установки

 1. На анкера
 2. На кронштейни
 3. На клей

Помилки

Підготовка до монтажу

Перед тим як встановити унітаз на плитку своїми руками, потрібно провести підготовчі заходи. Вони полягають у підготовці поверхні і труб. Унітаз підключається до каналізаційного стояка і до водопроводу, тому всі необхідні магістралі повинні бути підведені і готові до з’єднання з приладом. Задня частина сантехніки ставиться до стіни так, щоб злив знаходився вище каналізаційного патрубка. Інакше можливо застою рідини в трубі, що загрожує появою неприємного запаху.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Підлоговий унітаз з бачком Cersanit

Добре, якщо висновок сантехнічного обладнання точно входить в патрубок каналізації. У цьому випадку ніяких перехідників не потрібно. Якщо це не так, потрібно підготувати додаткові елементи: пластикові деталі або гофру. Працювати з останньої набагато простіше. Для підключення води використовують гнучкий шланг, який закріплюється з допомогою різьбового з’єднання.

Підлога теж треба підготувати. Поверхня повинна бути рівною, без перепадів і виступаючих елементів. Дуже рідко, але таке трапляється. В цьому випадку всі значні шорсткості затираються наждачкою або акуратно прибираються стамескою. Гірше, якщо нерівності занадто великі. Тоді доведеться подбати про підкладкової пластині, яка їх нівелює. Кахель перед роботою необхідно очистити, щоб бруд і сміття не опинилися під пристроєм.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Pixabay

Способи установки унітазу на кахельну підлогу своїми руками

Для закріплення сантехніки на основі використовуються три методу: на зовнішнє або внутрішнє кріплення, на клей. Кожен має свої недоліки і переваги. Так, найпростіше поставити обладнання на зовнішні кріплення. Це просто, швидко і надійно. Правда, кріплення залишаються на увазі. Цього недоліку позбавлений спосіб установки на внутрішній кронштейн. Виходить надійно і красиво, але робота ускладнюється.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Підлоговий унітаз з бачком Roca The Gap

Обидва варіанти передбачають свердління підлогового покриття, що не завжди можливо. Якщо, наприклад, покладений тепла підлога доводиться вибирати інший спосіб кріплення. У цьому випадку сантехніку приклеюють до основи, використовуючи для цього різні склади. Процес дуже простий, але результат не завжди надійний. Тому вибирають клей тільки тоді, коли по-іншому не можна. Докладно розберемо всі три методики.

1. Закріплення на анкерні болти

Так ставлять тільки прилади, в основі яких є кріпильні отвори. У комплектації обладнання повинні перебувати болти і декоративні заглушки. Якщо їх немає, потрібно купити. Крім них знадобиться дриль і два свердла для бетонної основи і кераміки на 8-10 мм, ключ, анкера з вкладишами, герметик, молоток, олівець для розмітки.

Покрокова інструкція

 1. Проводимо розмітку. Для цього ставимо санфаянс на місце, де він буде розташовуватися, обводимо по контуру. Вставляємо олівець в кожне кріпильний отвір, робимо позначку.
 2. Свердлимо посадочні гнізда. Починаємо з насічки керном точно в центрі поставленої раніше позначки. Вона допоможе свердла втриматися на слизькій поверхні. Свердління починаємо інструментом для плитки. Потім, коли кераміка буде пройдена, міняємо його на свердло для бетону. Глибину проникнення визначаємо по довжині анкерів.
 3. Підготовлені поглиблення пилососимо, щоб видалити з них пил. Вставляємо вкладиші з пластику так, щоб верхній край опустився нижче плитки. Ставимо їх на місце киянкою або молотком. Перед цим можна ввести трохи клею. Деякі майстри запевняють, що так кріплення буде міцніше.
 4. Ставимо прилад на основу. Але спочатку наносимо на край його підошви шар силіконового герметика. Як варіант можна укласти смужку складу по окресленому на підлозі контуру.
 5. Фіксуємо обладнання. Вставляємо анкер в підготовлене для нього гніздо. Важливий момент: обов’язково наявність гумової прокладки між анкерним болтом і керамічної ніжкою. Інакше надмірне зусилля при затягуванні спровокує розколювання санфаянса. Обережно затягуємо анкер. Перевіряємо якість установки, при необхідності ще трохи підтягуємо кріплення. Закриваємо капелюшки декоративними накладками.
 6. Прибираємо з покриття надлишки герметика, які виступили в процесі роботи. Знімаємо їх м’яким гумовим шпателем або змоченим у воді пальцем.

На додаток пропонуємо відео про те, як встановити унітаз на плитку на анкерні болти.

2. Установка на внутрішні кріплення

Можлива тільки для пристроїв з прихованими всередині кронштейнами. Вони кріпляться до поверхні, потім на них встановлюється санфаянс. Нам знадобиться дриль, до неї свердла по кахлю і бетону, ключ, герметик, олівець. Пропонуємо покроковий опис, як своїми руками встановити унітаз на кахель.

Інструкція по установці

 1. Проводимо примірку кронштейнів. Для цього обережно перевертаємо сантехніку, перевіряємо її сумісність з кріпильними елементами.
 2. Проводимо розмітку. Ставимо пристрій на основу, обводимо його по краю підошви. Відзначаємо дільниці, де повинні знаходитися кріплення.
 3. Свердлимо гнізда під анкера. В наміченому на плитці місці керном виконуємо насічку, яка надійно утримає свердло. Поки не дійдемо до бетону свердлимо насадкою для кахлю. Потім ставимо побідитове свердло, працюємо далі. Глибина визначається розмірами анкера.
 4. Прибираємо пил і крихту з поглиблення. Беремо пластикові вкладиші, вставляємо їх так, щоб верхня кромка опустилася нижче кахельної пластини.
 5. Ставимо на місце кронштейни, надійно фіксуємо їх анкерними болтами.
 6. Промазуємо герметиком інсталяційний контур на плитці або край ніжки санфаянса. Виставляємо його на місце, злегка притискаємо до підлоги.
 7. Фіксуємо обладнання. Через бічні прорізи вставляємо кріплення, проводимо їх через кронштейни, затягуємо. Перевіряємо, наскільки міцно стоїть прилад. При необхідності підтягуємо ще.
 8. Знімаємо надлишки силікону, при необхідності замазуємо ними щілину між покриттям і ніжкою.

Важливий момент. Якщо кронштейни пластмасові, а це найчастіше так і буває, при установці на нерівну поверхню вони з часом деформуються. Унітаз почне зміщуватися в бік або хитатися. Тому ще до початку монтажу необхідно відстежити горизонталь, при необхідності підкласти вирівнюючі пластини або щось подібне.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Pixabay

3. Кріплення без анкерів

Єдиний варіант для закріплення санфаянса там, де неможливо свердління. Для цього підходить тільки обладнання з підошвою великого об’єму. На це звертають увагу при покупці.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Підлоговий унітаз з бачком SANITA

Варіанти клейових складів

 • Рідкі цвяхи. Вибирають препарати з акриловими або неопреновыми компонентами. Останній варіант токсичний, але краще утримує сантехнічне обладнання. Рідкі цвяхи вологостійкі, міцні, стійкі до будь-яких механічних впливів. Схоплюються дуже швидко, тому зволікати з коригуванням у процесі роботи не можна. Майбутній демонтаж буде складним. Зняти сантехніку цілої навряд чи вдасться.
 • Силіконовий герметик. Використовуються препарати на оцтовій основі і нейтральні. В обох випадках шов може бути недостатньо міцним, тому вибирають силікон не завжди. Головна перевага — швидкий монтаж, оскільки сохне складу недовго. Силікон термостійкий, вологонепроникний. При наявності спеціальних добавок отримує антибактеріальні властивості. Демонтаж не викликає труднощів.
 • Епоксидні склади. Проникають в структуру склеюваних матеріалів, забезпечуючи максимальну міцність шва. Універсальні у використанні, водостійкі, відносно швидко сохнуть. Демонтаж ускладнений, в результаті найчастіше доводиться міняти не тільки сантехніку, але і кахель. Випускається в різних варіантах: рідина, порошок, паста. Потрібна підготовка до складу склеюванню.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Підлоговий унітаз з бачком Cersanit Carina Clean On

Іноді проводиться приклеювання на цемент. Це застарілий, досить трудомісткий метод, не завжди дає бажаний результат. Розберемо, як правильно встановити унітаз на кахельну підлогу з допомогою клею.

Встановлюємо унітаз

 1. Проводимо розмітку. Ставимо санфаянс на підлогу, злегка притискаємо зверху і обводимо олівцем.
 2. Готуємо підлогове покриття. Для хорошого зчеплення з клеїть препаратом потрібна шорстка поверхня. Якщо плитка гладка, це легко виправити своїми руками. Ділянка майбутнього контакту зачищаємо наждачним шкіркою. Змиваємо пил, просушуємо поверхню. Якщо того вимагає інструкція до клеї, додатково знежирюємо основу.
 3. Малярським або звичайним скотчем акуратно проклеюємо зовнішній край зазначеного контуру. Так ми захистимо кахель від забруднення.
 4. Наносимо клей на основу підошви. Ставимо санфаянс на підлогу, намагаючись потрапити точно в зазначений контур. При необхідності коригуємо положення пристрою. Притискаємо його до основи.
 5. Акуратно знімаємо скотч. Шпателем прибираємо надлишки, що виступили складу препарату.

Користуватися обладнанням не можна мінімум добу, за цей час клей повністю затвердіє. Точну інформацію можна дізнатися при прочитанні інструкції виробника.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Pixabay

Поширені помилки

Іноді недосвідчені майстри роблять помилки, які псують всю виконану роботу. Розберемо найпоширеніші з них.

 • Недостатнє вирівнювання підстави. Відстеження горизонталі за допомогою рівня обов’язково. Інакше можуть з’явитися протікання, інші поломки.
 • Неякісна герметизація. Веде до появи протікання, неприємного запаху. Важливо використовувати тільки якісні комплектуючі та матеріали. Всі операції виконувати акуратно і по інструкції.

Как установить унитаз на плитку: 3 проверенных способа

Unsplash

Back to Top