Як встановити точкові світильники у натяжна стеля

Як встановити точкові світильники у натяжна стеля

IVD.RU

17.10.2019

0

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Як встановити точкові світильники у натяжна стеля
3
5
1
2

Розповідаємо, як вибрати світильники, розташувати їх на натяжній стелі і даємо покрокову інструкцію з монтажу.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Unsplash

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Установка світильників в натяжна стеля своїми руками не вимагає досвіду роботи. Такий прийом дозволить вирішити проблему темних сторін і кутів. Люстра, як би яскраво вона не горіла, не здатна впоратися з цим завданням. Бра і торшери створюють тіні. Точкові прилади (споти) позбавлені цього недоліку. Вони рівномірно розподілені по всьому стелі або зібрані в певних ділянках. Сучасні вимикачі дозволяють регулювати інтенсивність роботи ламп, включати і вимикати окремі блоки. Рівномірне висвітлення найбільш комфортно для очей — темні зони відсутні, а центральний джерело не обов’язково робити занадто яскравим.

Установка спотів в натяжну стелю

Вибір пристроїв

Правила розташування

Інструкція по монтажу на плиті перекриття

 • Підготовчі роботи
 • Інструменти і витратні матеріали
 • Монтаж платформи
 • Розмітка на плівці ПВХ
 • Підключення спота

Установка в готову конструкцію

Вибір освітлювальних приладів

Пристрої розрізняються за розмірами і конструкції. Вони доповнюють люстру або повністю її замінюють. Останній прийом підійде для приміщення з низькою стелею. Корпус виготовляється з пластика і алюмінію, рідше з гіпсу. Форма, як правило, кругла, але буває і квадратна.

За способом кріплення

 • Накладні конструкції — корпус виступає за рівень натягнутою плівки. Цоколь може розташовуватися нижче. Він монтується на горизонтальну площадку, яка кріпиться до стельової плити на шурупи. Висота майданчика збігається за рівнем з висотою плівки. В ПВХ вирізається отвір. Щоб воно не розповзалася, його по краях обхоплюють притискним термокольцом, виконують роль рамки. Крім того, воно оберігає матеріал від перегріву. Потім вкручується цоколь. Випускаються статичні моделі, а також пристрої з поворотним механізмом, що дозволяє змінювати кут напрямку променів.
 • Вбудовані — вони не виступають за рівень натягнутого покриття. Його ставлять в обрамлене отвір і замикають з допомогою спеціальної пружини. Полотно не вдасться розмістити так само високо, як у випадку з накладними конструкціями. Це створює певні обмеження для квартир з низькими стелями. Крім того, спотах потрібно менше часу для нагріву і більше для остигання. Поворотні механізми для патронів при такому способі монтажу не використовуються.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Instagram @high_light_shop

Кріплення світильника до натяжної стелі не забере багато часу. З роботою впорається навіть непрофесіонал. Врізати в перекриття нічого не доведеться, до того ж штробіть панелі заборонено. Підстава тримається на звичайних шурупах і дюбелях.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Вбудований світильник Ambrella light

За типом лампочки

 • Лампи розжарювання при роботі сильно нагріваються. Є ризик того, що пластик навколо них розплавиться. Температура плавлення ПВХ становить близько 60 градусів.
 • Енергозберігаючі гріються слабкіше. Вони абсолютно безпечні для пластику, споживають багато енергії при включенні. При роботі витрата значно нижче.
 • Галогенові гріються досить сильно. Їх встановлюють рідко із-за холодного незатишного кольору. Такий варіант підійде більше для підсобних приміщень.
 • Світлодіодні лампи виділяють мало тепла, споживають мало електроенергії.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Unsplash

По температурі світла

Колір променевого потоку вважається одним з найважливіших параметрів. Виробники вказують на упаковці. Кожному відтінку відповідає температура випромінювання, виражена в Кельвінах (К). Його вплив складно оцінити, дивлячись на глянцеві фото — для інтер’єрної зйомки професійні фотографи використовують спалах і яскраві софіти. А ось для дизайнерів даний чинник дуже важливий, адже від нього залежить забарвлення всіх деталей приміщення, а також його функціональність.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Світлодіодний світильник Xiaomi Yeelight Galaxy

3 основних кольори

 • Теплий жовтий (до 3 700 К) — він найбільш приємний для очей. Такий відтінок створює атмосферу затишку в домі. Він характерний в основному для ламп розжарювання. Прекрасно підходить для спальні, вітальні, кухні, санвузла. Використовувати його слід обережно, оскільки він здатний «перефарбовувати» предмети та оздоблення. Так, наприклад, світло-синій він перетворює в зелений, фіолетовий — в червоний.
 • Нейтральний білий (3 700-5 200 К) — характерний для світильників і люмінесцентних приладів. Він не спотворює сприйняття, тому краще всього підходить для кабінету, передпокою, робочої зони кухні.
 • Холодний синій (від 5 До 200) — лампи розжарювання з такою температурою випромінювання не випускаються. Вважається, що прохолодні тони підвищують концентрацію і збільшують працездатність. Тому їх рекомендується використовувати в кабінетах, над робочими зонами. Вони добре гармонують із обробкою санвузлів та підсобних приміщень. Холодні промені рідко використовуються в класичному інтер’єрі — вони більше підходять для стилю хай-тек. Потрібно бути готовим до того, що вони перефарбовують природні кольору предметів оздоблення.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Unsplash

Як правильно розташувати прилади

Є кілька варіантів установки світильників на натяжній стелі. Перш ніж приступати до монтажних робіт, необхідно ретельно продумати всі деталі. Розташування приладів, їх підключення та технічні параметри входять в проектну документацію. Вона розробляється за перебудову чи перепланування. У цьому випадку її створенням повинна займатися спеціалізована фірма, що має відповідну ліцензію. Якщо змін у техпаспорт і план БТІ вносити не планується, все одно потрібно буде зробити точний розрахунок і намалювати схему проводки і розташування джерел освітлення.

Пристрої розташовують рівномірно по всій поверхні або оформляють з їх допомогою окремі зони. Конструкції бувають однорівневими і багаторівневими, що знаходяться у двох або декількох площинах.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Unsplash

Кількість і потужність спотів залежать від приміщення. Для розрахунків можна використовувати технічні нормативи по освітленості, розроблені для ламп розжарювання. Нормативна потужність відрізняється також залежно від пристрою.

Нормативна потужність для енергозберігаючих ламп

 • Спальня — 3 ВТ/м2
 • Дитяча — 13 Вт/м2
 • Санвузол, кабінет, вітальня — 4 Вт/м2

Нормативи для світлодіодних ламп

Світлодіодні пристрої споживають на третину менше. Одного джерела освітлення достатньо на 1,5-2 м2. Мінімальна відстань між ними — 0,3 м. Відстань до стіни не повинна перевищувати 0,2 м, до шва на покритті ПВХ — 0,15 м.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Вбудований світильник Citilux Бета

Як встановити точкові прилади

Планування

Найважливіша стадія. Від неї залежить, чи вдасться благополучно закінчити розпочату справу. Схема проводки включає в себе розташування світильників, вимикачів, розподільчих вузлів, хомутів кріплення, спеціального обладнання. Знадобиться розрахунок перерізу проводів.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Instagram @high_light_shop

Кабелі повинні йти строго вертикально або горизонтально. До розподільних коробів необхідно забезпечити доступ. Дозволяється закривати їх кришкою або знімним коробом. Зручніше використовувати отодвигающуюся заслінку або дверцята.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Вбудований світильник MAYTONI

Інструменти і витратні матеріали

Бажано приготувати їх заздалегідь. Для роботи знадобляться:

 • Кабелі і дроти.
 • Хомути, щоб кріпити проводку до перекриття.
 • Шурупи і дюбелі, фіксують кабель.
 • Олівець, фломастер або крейда, щоб робити розмітку.
 • Набір викруток.
 • Будівельний ніж.
 • Пасатижі.
 • Рулетка.
 • Перфоратор або дриль з ударним механізмом.
 • Гнучкі сталеві підвіси або перфорована стрічка, якщо передбачається їх використання для установки на платформу. Сама платформа, як і термокольца, входить в комплект виробів.

Монтаж платформи

Спочатку готують платформу. Деякі моделі являють собою площину, що складається з декількох кілець. Зайві внутрішні кільця зрізаються будівельним ножем.

Підстава прикріплюють до перекриття з допомогою регульованих кронштейнів, гнучких підвісів або профільованої стрічки. Підвіс являє собою сталеву пластину з отворами під шурупи. Її згинають у формі букви П, відміряють потрібну довжину і з’єднують з платформою. Зайве обрізають.

По розмітці в перекритті висвердлюються отвори для дюбелів. Її краще викреслювати, приклавши платформу на плиті. Для фіксації краще використовувати шурупи 5х51 мм. Рівень перевіряється по мотузках, натягнутих між протилежними сторонами багета.

Якщо ламп менше двадцяти, застосовується двожильний кабель ШВВП 2х0,75, при більшій кількості — дріт з міді товщиною не менше 1,5 мм. Їх закріплюють на перекритті пластиковими хомутами. Вони не повинні стосуватися плівки ПВХ. Прилади з’єднуються паралельно.

Проводку пропускають через корпус, залишаючи петлю близько 10 див. Її перекушують навпіл, створюючи два контакти, і загинають, щоб вони не заважали монтажу полотна. Потім підключають електроживлення і монтують ПВХ-покриття.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Unsplash

Розмітка для спотів

Її можна зробити прямо на підлозі, якщо є лазерна рулетка. Перед тим як встановити світильник готовий натяжна стеля, необхідно точно знати, де він знаходиться. Навіть невелика похибка призведе до небажаних наслідків.

Порядок дій

 • За допомогою лінійки, рулетки або шаблону на підлозі зазначаються всі відстані.
 • Місця отворів позначаються фломастером. Щоб його не довелося прати, застосовують пластир або ізоляційну стрічку. Позначки роблять у вигляді хрестиків.
 • Розмітка переноситься вгору. Лазерна рулетка ставиться хрестик, на плівці позначається положення променя.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Спот Citilux Дюрен

Установка і підключення

Для пластикових стель використовуються термокольца, що захищають отвори від термічних деформацій і від розривів при натягу. Тканинним полотнам такі рамки не потрібні. Вони не плавляться і здатні витримувати серйозні механічні навантаження.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

7фото

Как установить точечные светильники в натяжной потолок
Instagram @nebosantjago

Как установить точечные светильники в натяжной потолок
Instagram @nebosantjago

Как установить точечные светильники в натяжной потолок
Instagram @flexcelling

Как установить точечные светильники в натяжной потолок
Instagram @nebosantjago

Как установить точечные светильники в натяжной потолок
Instagram @nebosantjago

Как установить точечные светильники в натяжной потолок
Instagram @nebosantjago

Как установить точечные светильники в натяжной потолок
Instagram @nebosantjago

Кільце ретельно змащують клеєм і прикладають до майданчику таким чином, щоб їх внутрішні колу збіглися. Матеріал всередині повністю видаляють гостро відточеним будівельним ножем. Спот підключають до контактів через клемники від 3 до 5 А. Він фіксується за допомогою пружин, які потрібно притиснути при монтажі. Потім проводиться перевірка мережі.

Как установить точечные светильники в натяжной потолок

Спот Citilux Дурень CL538211

Як закріпити світильник на готовому натяжній стелі

Щоб поставити звичайний прилад, необхідно підійти до плити, і тут без розрізів не обійтися. Використовувати більше одного разу можна тільки систему з гарпунным кріпленням до багета. Інші прийдуть в непридатність після демонтажу.

Проблему дозволяє вирішити спот з цоколем GX53. Спочатку приклеюють термокільце і звільняють простір всередині. Потім вимірюють відстань до плити перекриття, налаштовують підвіси, надають їм П-подібну форму і пригвинчують до корпусу. Перед тим як почати тягнути кабель, його кінці необхідно замотати, щоб не пошкодити ПВХ. Свердлити отвір слід дуже акуратно. Щоб дриль не зіскочила, спочатку краще взяти тонке свердло, а потім розширити отриману діру.

Світильник не має пружин на корпусі. Його пригвинчують до підвісу і виставляють врівень з іншими.

Докладну інструкцію дивіться на відео.

Back to Top