Як скинути налаштування БІОС?

Як скинути налаштування БІОС?

Как сбросить настройки БИОС?

BIOS материнської плати необхідний для перевірки працездатності обладнання, завантаження операційної системи, налаштування обладнання, надання API для роботи з обладнанням і т. д. загалом, це дуже важливий набір мікропрограм. Але може так статися, що вам знадобиться скинути налаштування Біоса з тієї чи іншої причини, наприклад, ви неправильно налаштували обладнання. Зробити це можна кількома різними способами, про які я вам розповім прямо зараз.

Скидання параметрів налаштування

Найпростіший спосіб для будь-якого користувача — це зайти безпосередньо в BIOS і за допомогою меню повернути налаштування до початкового вигляду.

Як зайти в налаштування Біоса, я вже встиг розповісти. Нагадаю, що вам потрібно буде перезавантажити комп’ютер або ноутбук і перед завантаженням операційної системи натиснути на клавішу DEL, рідше використовується клавіша ESC.

Після того, як BIOS буде завантажений, вам необхідно знайти параметри для відновлення налаштувань. Де вони знаходяться? Зазвичай у підрозділі Exit і називається цей пункт Load Setup Defaults, тобто завантаження налаштувань за замовчуванням.

Как сбросить настройки БИОС?

На деяких версіях Біоса можуть бути й інші пункти, наприклад, Load Fail-Safe Defaults або Load Optimized Defaults, які також дозволяють скинути налаштування.

Как сбросить настройки БИОС?

Як бачите, нічого складного.

Скидання налаштувань BIOS за допомогою перемички

Тепер розглянемо інший спосіб. Його особливість полягає в тому, що як мінімум одну з кришок системного блоку вам доведеться зняти. Втім, в цьому немає нічого складного — відкрутити пару болтів. І не забудьте перед цим повністю знеструмити комп’ютер, виключивши його з розетки на всякий випадок.

Отже, ви зняли бічну кришку системного блоку. Знайдіть батарейки на материнській платі. Поруч з нею може перебувати перемичка (є не на всіх материнських платах, врахуйте це). Під перемчкой ви можете побачити одну з написів: Clear CMOS, CCMOS, Clear RTC, CRTC і т. д. Саме вона нам і потрібна.

Вийміть перемичку і ви побачите три контакту. Вам необхідно переставити перемичку так, що б були замкнуті два інших контакту. Наприклад, якщо були замкнуті 1 і 2 контакт, вам необхідно замкнути перемичкою 2 і 3 контакт. Почекайте 10-15 секунд, після чого поверніть перемичку в початкове положення.

Как сбросить настройки БИОС?

Якщо контакту два, то їх потрібно замкнути перемичкою, взятої з іншого місця вашої материнської плати (тільки не забудьте встановити перемичку назад).

Це спосіб, щоправда, спрацьовує чомусь не у всіх користувачів.

Скидання налаштувань BIOS за допомогою батарейки

Якщо з попереднім варіантом нічого не вийшло, не впадайте у відчай і кришку системного блоку не закривайте. Відключіть живлення системного блоку, якщо ви встигли знову його підключити. Знову знайдіть батарейку на материнській платі і вийміть її. Зазвичай для цього використовується викрутка, в деяких випадках батарейка легко виймається навіть руками.

Как сбросить настройки БИОС?

Після того, як вынете батарейку, не встановлюєте її на місце протягом пари хвилин, це автоматично скинути налаштування BIOS. Після цього вставте батарейку назад (до характерного клацання), закрийте кришку системного блоку і включіть комп’ютер.

Back to Top