Як розмістити шафи в спальні, щоб зробити її затишною і функціональною

Як розмістити шафи в спальні, щоб зробити її затишною і функціональною

2019-07-11
Автор: Odome
Поділитися: 

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Які бувають види шаф для спальні
 • Як правильно вибрати шафу для спальні
 • Які є варіанти розміщення меблів в спальні
 • Як розмістити шафу в спальні
 • Як розмістити шафа-купе в спальні

Спальня-найзатишніше місце в будинку, налаштовує на розслаблення і відпочинок. Але зробити її гармонійною і одночасно з цим функціональною не так просто. Пов’язано це з тим, що головних предметів інтер’єру тут всього два: шафа і ліжко. При цьому їх потрібно грамотно розставити і по відношенню до отворів дверей і вікон, і відносно один одного. Про те, як розмістити шафи в спальні правильно, піде мова в нашій статті.

6 видів шаф для спальні

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Шафа-необхідний предмет інтер’єру спальні функціонального призначення. Залежно від планування і побажань власника це може бути зручний великий шафа-купе або ж маленький гардероб для зберігання різних видів одягу. Ще один вид-кутовий шифоньєр, що не захаращує простір і разом з тим вміщає велику кількість речей. Раціональне використання приміщення передбачає установку шаф щільно до стін.

Вибираючи в спальню гардероб, можна зайти в глухий кут через різноманітність подібних предметів меблів. Потрібно розуміти, як, наприклад, розмістити шафу в спальні з двома вікнами, щоб при цьому він поєднувався з дизайном самої кімнати, відповідав стилю ліжка і туалетного столу.

За формою і способом комплектації розрізняють наступні види шаф для спалень:

 • прямий;
 • кутовий;
 • навісний;
 • убудований;
 • модульний;
 • радіусний.

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Шафа-стінка для спальні, крім того, що є складовою частиною меблевого гарнітура, також виконує функцію перегородки-роздільника. Найчастіше він має розсувний механізм, одна із секцій якого служить входом в іншу кімнату.

Питання про те, як розмістити шафи в спальні, якщо кімната невеликого розміру, вирішується використанням модульних конструкцій, які економлять простір. Можна поставити кутовий або тристулковий шафа. Плюс кутового варіанту в тому, що він займає вільний кут приміщення, звільняючи площу. Такий гардероб може складатися з частин і збиратися як конструктор. Кутова частина при цьому може бути дзеркальною, візуально розширюючи тим самим кімнату. Шафа такого виду підійде і для вузької спальні, не втрачаючи навіть тут своєї універсальності.

Як розмістити шафу в маленькій спальні, коли немає можливості для установки повної моделі? У вирішенні такої проблеми допоможуть навісні конструкції. В цьому випадку гардероб в узголів’я ліжка можуть робити навісом, а той, що на стіні доповнюється шафками поменше. Для таких же цілей в спальні можуть використовувати шафу-пенал, в комплекті з яким зараз йдуть односпальні ліжка.

У невеликих квартирах раціонально використовувати поширені зараз Вбудовані системи. У них відсутня задня стінка, і кріпляться такі шафи прямо до стіни.

У сучасному дизайні широко використовуються Гардероби для спалень різної стилістики і форми, «обігруючи» тим самим простір. Використовуються шафи у формі букв Г і п.

Ще один вид вбудованого модуля в спальні-шафа-гардеробна (не плутати з окремою кімнатою). Такі види конструкцій можуть бути різної довжини при мінімальній глибині майже в 2 м, яка необхідна через наявність підходу до стелажів і полиць.

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Модульні системи допоможуть вирішити питання про те, як розмістити шафи в спальні, якщо вона має незвичайний розмір. Головний плюс-різні варіанти установки блоків. У модулі можуть бути наступні види секцій:

 • книжковий стелаж, який використовується для зберігання канцелярського приладдя, альбомів і, звичайно, книг;
 • підставки під телевізор, обладнані вже отворами під висновок електропроводів;
 • шафи для одягу з верхніми полицями для зберігання сезонних речей;
 • вузькі шафи-пенали;
 • стінки в спальні маленьких розмірів, що мають частини з різною функціональним навантаженням;
 • приліжкові бічні модулі.

Модульні системи можуть задовольнити покупців з різними фінансовими можливостями та інтересами.

Незвичайним і вишуканим зовнішнім виглядом володіють радіусні шафи. Найчастіше такі Гардероби виготовляються за індивідуальним замовленням.

Читайте також: розстановка спальних меблів: 5 принципів оформлення правильного інтер’єру

Як правильно вибрати хороший шафа для спальні

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Шафа в спальні повинен володіти великим функціоналом і універсальністю, не втрачаючи при цьому своїх естетичних якостей. Найчастіше за зовнішній вигляд шифоньєра відповідає дизайнер, а ось за внутрішню зручність і функціональність – Мебляр.

При виборі гардеробу потрібно врахувати:

 • величину кімнати;
 • загальну стилістику;
 • додаткові предмети інтер’єру;
 • поєднання матеріалу шафи і його фурнітури з іншими меблями в кімнаті;
 • тип дверних елементів.

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Від усього перерахованого вище буде в підсумку залежати вид шафи для спальні. У невеликій спальні, наприклад, може бути встановлений гардероб до самої стелі або неширокий шифоньєр, а можливо, і набір меблів. У великому приміщенні проблеми вибору практично не варто, так як будь-яка модель туди поміститься точно.

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Традиційно у великих елітних спальнях встановлюють шестидверні Гардероби. А ось сучасний дизайн віддає перевагу, скоріше, мінімалізму і виразності шаф-купе.

Внутрішнє наповнення шаф безпосередньо пов’язане з призначенням цього предмета інтер’єру. Так, білизняний гардероб використовується для зберігання подушок, ковдр, простирадл і тому укомплектований великою кількістю полиць і висувних ящиків.

Платтяна шафа призначена для зберігання одягу, тому його внутрішнє наповнення – це штанга з пантографом і невеликі висувні шухлядки для білизни. Традиційно Гардероби для спальні мають змішане наповнення: передбачені полиці, висувні ящики і штанга. Таким чином, проблема того, як розмістити шафу в спальні, вирішується за рахунок використання функціонального, але не дуже громіздкого шифоньєра зі змішаним наповненням.

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Також відзначимо, що при виборі будь-яких меблів необхідно враховувати її розміри. Крім того, потрібно визначити її місце розташування: уздовж стіни, біля вікна, біля ліжка і т.д. А також продумати наповнення і матеріал шафи і підібрати декор.

Рекомендовані статті з даної теми:

 • Модні тенденції меблів: матеріали, кольори, стилі
 • Ідеї облаштування спальної кімнати: нюанси дизайну, рекомендації, фото
 • Як вибрати Меблі для спальні: від ліжка до пуфика

Варіанти розташування меблів з шафою

Розстановка меблів в спальні варіюється в залежності від конфігурації і площі. Кожна різновид підходить для спальні, має свою специфіку і здатна абсолютно змінювати інтер’єр кімнати. Розрізняють такі способи розташування обстановки в приміщенні:

 • Симетричний.Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
 • Цей варіант розташування меблів має на увазі наявність композиційного центру. Можна використовувати різні речі, наявні в спальні. Найчастіше для цієї мети застосовується камін або вікно, різні деталі декору.

  Меблі розташовується на рівній дистанції від центру. З метою створення гармонійного простору застосовують подвійні елементи декору (пуфи, стільці, крісла, тумби і т.д).

  До плюсів симетричною обстановки відносять такі моменти:

  — Здійснити цей варіант розташування меблів легко навіть у вузькій спальні. Немає необхідності використання послуг дизайнера інтер’єру, всю роботу можна провести самостійно.

  — У підсумку інтер’єр виходить гармонійним.

  Мінус-можливість використання такого варіанту організації простору тільки для квадратних і прямокутних кімнат, що мають типові розміри. Крім того, непросто створювати єдине стильове напрямок, так як комбінувати потрібно предмети інтер’єру, розташовані в різних частинах спальні.

 • Асиметричний.Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
 • Відповідь на питання про те, як розмістити шафу в спальні з двома вікнами, може бути знайдений при асиметричній розстановці меблів. Такий варіант має на увазі розташування великих предметів інтер’єру уздовж стін, а невеликих меблів – в центрі. Площа спальні для такого розміщення оптимально повинна бути не менше 12 м2.

  При зазначеному підході важливо знати про існування асиметричного рівноваги. На одній частині кімнати розташовується найбільший елемент, врівноважений декількома менш значущими компонентами на іншій частині. Перед тим як розмістити шафу в спальні, використовуючи асиметрію, важливо оцінити плюси і мінуси цього способу.

  Плюс:

  — Можна цікаво і в одній манері розмістити меблі з різними габаритами.

  — Цей спосіб підійде для кімнати незвичайної планування (вузької або нестандартної форми).

  — Площа кімнати не має значення, так як асиметрія самотнього хороша і для маленьких просторів, і для великогабаритних спалень.

  До мінусів асиметричною розстановки відносять складності з декором: в різних частинах кімнати він буде різним, що може привести до дисгармонії загального простору.

 • Круговий.Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
 • Ще один вид розташування меблів, який допоможе відповісти на питання про те, як розмістити шафу в спальні, – кругової. При такому розміщенні підбирається якась точка, яка знаходиться в центрі кімнати. Нерідко таким центром стає люстра або, наприклад, стіл. Навколо обраного центру розташовуються всі предмети інтер’єру-проміжки від одного до іншого повинні бути рівними.

  До плюсів кругового способу відносять простоту його здійснення в будь-який за розміром спальні. Кімнату таким чином можна розділити на кілька функціональних зон. При цьому потрібно ретельно підходити до розміщення меблів, так як при неправильному розташуванні є ймовірність, що приміщення буде в підсумку здаватися менше, ніж є насправді.

Читайте також: Комплект меблів для спальні: 15 критеріїв успішного вибору

Як розмістити шафу в спальні: поради та нюанси розстановки

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Кращий варіант, який можна використовувати у великих за площею квартирах – розділити простір на два приміщення: спальню і гардеробну. Однак найчастіше в спальні доводиться поєднувати функціонал кімнати для розслаблення і відпочинку зі зберіганням речей.

Зазвичай універсальні Гардероби, розміри яких залежать від габаритів і стилю кімнати, ставлять з боків стін.

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Пропонуємо корисні поради про те, як розмістити шафу в спальні:

 • Для вузьких довгих приміщень підійде установка гардероба біля короткої стіни, ліжко при цьому повинна розташовуватися навпроти. Таким чином, ви зможете зберегти простір кімнати.
 • Використовуйте шифоньєри з ящиками, вішалками і поличками.
 • Використовуйте кутовий шафа, він багатий по функціоналу, в нього вміщується багато речей і при цьому виглядає акуратно. Крім цього, його можна доповнювати необхідними для зручності частинами.Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
 • Вузький гардероб оптимально поставити біля вікна, на яке краще повісити римські штори.
 • Заощадити площу допоможе шафа-купе за рахунок відсутності розкриваються дверей.
 • Зверніть увагу на шафи з сучасних матеріалів, що поєднуються майже з будь-яким дизайном.
 • Використовувати шафа-купе з дзеркалом вигідно з точки зору зручності для власника і візуального розширення простору. Потрібно пам’ятати, що висуваються ящики зменшують вільне місце в кімнаті.
 • Можна використовувати шафи по різних сторонах від ліжка. Тип розміщення таких гардеробів або у формі літери П, або з двох сторін від спального ложа. Настінні конструкції також допомагають економити площу спальні.

Читайте також: Інтер’єр спальні в світлих тонах: 5 причин популярності

Як розмістити шафа-купе в спальні

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Шафа-купе володіє багатьма корисними характеристиками. А саме:

 • розсувним дверним конструкціям не потрібно багато місця для відкриття, така шафа компактний і місткий;
 • усередині Гардероби наповнені універсальними системами для зберігання речей, що дозволяє скоротити кількість додаткових меблів в спальні (полиць, комодів, тумб);
 • можна вибрати шафу з безпечними дзеркальними дверцятами, що дозволить бачити відображення в повний зріст і створить ефект збільшення простору;
 • відповідає габаритам і особливостям спальні, так як найчастіше робиться під замовлення.

Читайте також: Інтер’єр спальні в бежевих тонах (фото): Як створити атмосферу комфорту і відпочинку

Не знаєте, де розмістити шафу в спальні? Фото вам в допомогу!

Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной
Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной Как разместить шкафы в спальне, чтобы сделать ее уютной и функциональной

Чому 90 % клієнтів рекомендують нас своїм друзям

 • «Odome» — це найактуальніші інтер’єрні рішення.

Ми уважно стежимо за новинками в світі дизайну інтер’єрів і виготовляємо меблі відповідно до найсвіжіших трендів. Те, що ви побачите на Міланській виставці в квітні, вже восени можна буде знайти в асортименті нашого магазину. Меблі від компанії «Odome» залишається актуальною довгі роки. Нашим клієнтам не доводиться регулярно оновлювати інтер’єр. Досить додати нові елементи або поміняти місцями модулі (наприклад, якщо мова про навісних віталень).

 • Меблі з натурального дерева.

Ми виготовляємо меблі тільки з натурального дерева і використовуємо екологічно чисті матеріали (Фарби і лаки на водній основі). Продукція компанії «Odome» екологічна і безпечна для здоров’я вас і ваших близьких.

 • Широкий асортимент.

У нас ви знайдете меблі для вітальні, спальні, холу, дитячої, а також зможете підібрати предмети, що доповнюють інтер’єр.

Готове інтер’єрне рішення заощадить Ваш час. Більш того, з нами вам не доведеться витрачати гроші на Послуги дизайнерів. Наші фахівці з радістю складуть план розстановки меблів, який буде відповідати всім вашим вимогам.

 • Зручність і комфорт – кожен день.

При виготовленні меблів «Odome» використовується фурнітура європейського виробництва. Вам не потрібно докладати зусиль, щоб відкрити або закрити ящик або дверцята. Механізми австрійського виробництва забезпечать відсутність дратівливих звуків.

 • Гідна якість за оптимальною ціною.

Меблі «Odome» виробляється на партнерських фабриках Білорусії, що дозволяє нам утримувати ціни на свою продукцію в 2 рази нижче європейських аналогів.

З нами ви не переплачуєте за бренд, а отримуєте високу якість за розумні гроші.

 • Наявність На складі більшості позицій з нашого асортименту.

Зробивши замовлення сьогодні, вже через пару днів ви отримаєте меблі з доставкою додому. Вам не доведеться перебувати в томливому очікуванні довгі тижні.

 • Більше 15 років на меблевому ринку.

«Odome» -найбільший російський виробник меблів на сьогоднішній день, представлений в 4-х регіонах Росії. Більше 90% клієнтів рекомендують нас друзям і повертаються знову.

Постпродажне обслуговування та надання гарантії – ще дві безперечні переваги співпраці з компанією «Odome».

ПОВЕРНУТИСЯ ДО СПИСКУ СТАТЕЙ

Back to Top