Захотіли приховати папку з даними від інших користувачів, які мають доступ до вашого комп’ютера або ноутбука? Не проблема — операційна система Windows 10 дозволяє це зробити. А ось як відбувається сам процес, ви дізнаєтеся з нашої статті.
Для прикладу ми будемо приховувати папки прямо на робочому столі, але ви рівно те ж саме можете зробити і в будь-якій папці.
Отже, створюємо папку. Для цього вибираємо порожнє місце на робочому столі і клікаємо правою клавішею миші. У меню, що з’явилося, необхідно навести курсор на рядок «Створити», а потім — «Папку».
Папка створена, можете задати ім’я.
Наступний крок — робимо папку прихованою, для чого наводимо на неї курсор, натискаємо праву клавішу миші, в меню вибираємо пункт «Властивості».
Ставимо галочку в рядку «Прихований», потім натискаємо ОК.
Якщо відключений показ прихованих файлів і папок,, папка просто зникне з робочого столу.
Якщо хочете задати папці пароль, тоді найпростіший варіант — архівувати папки. Можете використовувати будь-який зручний архіватор, у нас — WinRAR. Клікаєте по папці, виберіть «Додати до архіву».
Тут — вкладка «Додатково», потім — кнопка «Встановити пароль».
Вказуєте пароль два рази, запам’ятовуєте його, натискаєте ОК.
Натискаєте ОК, чекаєте створення архіву, а потім виконуєте той самий фокус, що й раніше — у властивостях архіву додаєте атрибут «Прихований», натискаєте ОК.
Якщо все зробили вірно, архів зникне з екрана. А тепер давайте розберемося, як знову зробити її видимою, якщо в цьому з’явиться необхідність.
Відкрийте «Комп’ютер» («Цей комп’ютер» на робочому столі.
Якщо такого значка немає, не біда — відкрийте будь-яку папку. Тут натисніть «Вид».
Далі «Параметри» і «Змінити параметри папок і пошуку».
У вікні «Параметри папки» виберіть вкладку «Вигляд».
Знайдіть рядок «Показувати приховані папки, файли і диски», поставте поруч з нею галочку, натисніть ОК.
Папку або архів стали видимими, але тільки до того моменту, поки ви не відключите показ прихованих файлів і папок, що знову. А якщо з’явилася необхідність зробити папку або архів видимим завжди, в його властивостях приберіть атрибут «Прихований», наприклад:
І не забудьте натиснути ОК для збереження змін.