Як переставити двері холодильника на іншу сторону

Як переставити двері холодильника на іншу сторону

IVD.RU

27.09.2019

0

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Розповідаємо, в яких випадках можна переважити двері і даємо інструкцію для звичайних холодильників і приладів з дисплеєм на дверцятах.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Pexels

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Щоб дверцята приладу відкривалася повністю, збоку від неї має залишатися вільний простір. Іноді після установки приладу на нове місце або після перепланування його може не вистачати. Не залишається нічого іншого, як переставити дверне полотно на протилежну сторону. Зробити це нескладно, впорається навіть починаючий майстер. Докладно розповімо, як переважити двері холодильника і чи можна взагалі це зробити.

Як переважити дверцята холодильника

Коли це можна робити самостійно

Детальна інструкція

Особливості роботи з моделями з дисплеєм

Коли дверцята можна переставити, а коли ні

Найпростіше зробити це тоді, коли подібні маніпуляції передбачені конструкцією агрегату. У цьому випадку на дверцятах з двох сторін виконуються технологічні отвори. Тільки з однієї в них розташовуються петлі і ручки, а з іншого стоять заглушки. Наявність останніх свідчить про те, що можлива перестановка. Причому провести її можна буде дуже просто. Складніше, якщо таких отворів немає.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Холодильник Stinol STS 200

Якщо дуже потрібно, їх можна зробити самостійно. Але при цьому великий ризик пошкодити конструкцію. Тому краще всього звертатися в ремонтну майстерню. Для апаратів з дисплеєм на дверцятах або з датчиком відкриття переважування може виявитися повністю протипоказаним. Особливо якщо у моделі немає передбачених виробником технологічних отворів з двох сторін. Тому почати слід з уважного огляду агрегату. Потрібно переконатися в тому, що операція можлива. Добре, якщо збереглася технічна документація. Тут обов’язково присутній детальна інструкція, яку потрібно строго дотримуватися. Якщо модель не передбачає можливості перестановки, не варто намагатися зробити це самостійно. Щоб уникнути серйозних проблем залишають все як є або звертаються до професіоналів.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Unsplash

Як переважити звичайну двері на холодильнику

Для роботи треба приготувати гайкові ключі. Для різних моделей потрібні різні інструменти, тому краще відразу взяти набір. Для закручування кріплень беруть шуруповерт або викрутку, знадобиться хрестоподібна і плоска. Крім цього буде потрібно скотч. Добре, якщо буде помічник, оскільки працювати в поодинці не зовсім зручно. Але все-таки можливо.

Починають з відключення холодильника від мережі. Дістають всі продукти, прилад розморожують, миють і сушать. Після цього приступають до першого етапу.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Холодильник Бирюса

1. Знімаємо дверцята з верхньої камери

Більшість агрегатів двокамерні. Їх відсіки розташовані один над іншим. Починають в такому випадку з верхньої камери. Якщо апарат однокамерний, все виконується аналогічно, тільки для однієї двері.

Послідовність дій

 1. Закриваємо дверцята. Беремо скотч, з його допомогою в декількох місцях прикріплюємо її до корпусу. Так стулка не впаде в процесі демонтажу.
 2. Розкручуємо кріплення верхньої петлі. Якщо вона розташована на увазі, нічого більше робити не треба. У деяких моделях вона накрита декоративною планкою. Її знадобиться попередньо зняти, потім відкрутити кріплення. Знімаємо петлю.
 3. Розкручуємо кріплення на ручці. Виймаємо болти, знімаємо елемент.
 4. Прибираємо скотч. Знімаємо дверцята, злегка піднімаючи її, щоб вийняти з середньої петлі. Вона знаходиться внизу стулки. Розкручуємо болти кріпильного елемента, демонтуємо його.

Залишилося підготувати монтажні отвори з протилежного боку. Плоскою викруткою акуратно піддягають пластикові заглушки, виймають їх з пазів. Можна відразу переставити їх в звільнилися гнізда чи зробити це після того, як закінчать переважувати дверку. Всі зняті кріплення і петлі бажано складати в окрему коробку або ящик, щоб не втратити жодного елемента.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Pexels

2. Демонтуємо дверцята нижньої камери

Для цього послідовно виконуємо кілька операцій.

 1. Закріплюємо стулку скотчем, щоб не впустити її в процесі демонтажу.
 2. Прибираємо з кріплень петлі зверху заглушки. Відкручуємо болти. У деяких різновидів варто середня петля. Вона спільна для нижнього і верхнього дверного полотна. У цьому випадку її просто розкручують.
 3. Скотч видаляємо. Трохи піднімаємо стулку, щоб вийняти її з кріплення, виймаємо її з гнізда. Відставляємо полотно в бік.
 4. Демонтуємо петельний механізм, розкручуємо і прибираємо штифти і втулки. В звільнилися отвори переставляємо заглушки, прибираємо їх з гнізд на протилежній стороні.

Всі демонтовані вузли і кріплення акуратно складаємо, щоб нічого не втратити.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Pexels

3. Встановлюємо стулку з іншого боку

Етап демонтажу завершено, залишилося розібратися, як переставити двері холодильника на іншу сторону. Це досить просто. Всі виконані операції повторюються в зворотній послідовності. Бажано не переплутати елементи. Навіть взаємозамінні деталі настійно не рекомендується змінювати. З плином часу кожна з них отримала певну вироблення і трохи деформувалася. Якщо поставити її на нове місце, можуть з’явитися проблеми.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Холодильник ATLANT

Порядок дій

 1. Почнемо з кріплення знизу. Знаходимо отвори під установку, ставимо конструкцію на місце, закручуємо болти. Монтуємо штифт з прокладкою.
 2. Переносимо ручку на протилежну її раніше розташуванню сторону полотна, якщо це потрібно. Встановлюємо стулку на штифт. Закриваємо її, закріплюємо до корпусу скотчем.
 3. Ставимо середню петлю. Розташований знизу штифт монтуємо у втулку, яка знаходиться на нижній частині дверного полотна. Поєднуємо посадочні гнізда корпусу і кріплення, затягуємо болти.
 4. Встановлюємо верхню дверку. При необхідності переносимо ручку. Стулку ставимо на штифт, закриваємо, прикріплюємо скотчем.
 5. Монтуємо верхню петельну групу. Поєднуємо посадочні гнізда, затягуємо кріплення.

Ми закінчили перенавешивать двері. Залишилося перевірити якість роботи. Для цього береться лист паперу, затискається між ущільнювачем і корпусом. Якщо при спробі його висмикнути він легко вислизає, конструкція прилягає погано. Необхідна регулювання.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Unsplash

Іноді процес ускладнюється тим, що не вистачає гнізда для кріплення. Таке буває у деяких моделей. В цьому випадку доведеться акуратно просвердлити відповідний отвір. З однокамерними холодильниками поступають аналогічно. У них тільки одна двері, однак петльові механізми найчастіше закриті декоративними планками. Їх необхідно акуратно зняти, після чого складнощів не виникає.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Холодильник LG GA-B419 SYGL

Особливості перестановки дверцята з дисплеєм

Перестановка стулок у моделях з дисплеєм можлива не завжди. Проблема в тому, що до рк-екрану підходить кілька проводів, що живлять пристрій. Якщо передбачено, що двері можна поміняти, на проводках будуть спеціальні роз’єми. У разі їх відсутності задача значно ускладнюється. Тому краще звернутися за допомогою до професіоналів. Тим, хто вирішив діяти самостійно, стане в нагоді наша інструкція.

Інструкція

 1. Декоративну панель, якщо вона є, акуратно демонтуємо.
 2. Відгвинчуємо болт, що утримує верхній петельний механізм.
 3. Знаходимо йде від дисплея проводку. Обережно виймаємо її, відключаємо роз’єм.
 4. Розкручуємо інші кріплення, демонтуємо механізм.
 5. Знімаємо дверку. Обережно піднімаємо полотнище, виймаючи його з штифта.
 6. Частково розбираємо дверцята. Нам потрібно отримати доступ до системи управління дисплеєм. Кабелі відходять від нього і направляються в технологічний отвір, звідки йдуть на роз’єм. Їх потрібно вилучити і направити в гніздо, розташоване з протилежної сторони панелі.

Подальші дії аналогічні описаним у попередній інструкції. Демонтується петельний механізм. Потім всі дії повторюються в зворотній послідовності. Самий останній крок — підключення до роз’єму кабелю, виведеного з іншого боку. Після цього міцно затягується кріплення петлі. Встановлюється знята раніше кришка двері холодильного агрегату. Монтуються на місце декоративна панель і заглушки.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Pexels

Іноді перекидають тільки одне дверне полотно, друге залишають так, як було. Це актуально для маленьких кухонь з вимушено не зручним розміщенням меблів. Тут такий різноплановий варіант виявляється дуже до речі. Особливо для вбудованих моделей.

Как переставить дверь холодильника на другую сторону

Холодильник Indesit EF 18

Пропонуємо подивитися відео, де показано, як переставити двері на холодильнику. Вона допоможе уявити всі етапи процесу.

Отже, переважити дверцята холодильника нескладно. Але тільки за умови, що модель для цього призначена. На це вказують симетричні посадочні гнізда, частина з них закриті заглушками. Якщо такої впевненості немає, ризик зіпсувати апарат великий. Особливо якщо він обладнаний датчиком відкриття або дисплеєм. В цьому випадку краще всього звернутися в сервісний центр, де професіонали зможуть замінити двері. В іншому випадку можна зламати обладнання. Полагодити його навряд чи вдасться, доведеться купувати новий.

Back to Top