Як дізнатися частоту оперативної пам’яті?

Як дізнатися частоту оперативної пам’яті?

Как узнать частоту оперативной памяти?

Оперативна пам’ять — це енергозалежна частина системи комп’ютерної пам’яті, в якій під час роботи комп’ютера зберігається виконується машинний код (програми), а також вхідні, вихідні і проміжні дані, що обробляються процесором. Оперативна пам’ять є одним з найважливіших компонентів комп’ютера, від якого в тому числі залежить його продуктивність.

Сьогодні поговоримо про те, як дізнатися частоту оперативної пам’яті в операційній системі Windows. Хочу відразу зазначити, що для цього ми будемо використовувати сторонній софт. Сподіваюся, це у вас не викличе труднощів.

CPU-Z

Перша програма — це CPU-Z. Це утиліта для відображення технічної інформації про персональному комп’ютері користувача, поширюється безкоштовно. Завантажуєте CPU-Z на комп’ютер, встановлюєте і запускаєте. Програмі потрібно деякий час для того, що б зібрати дані.

Коли програма буде запущена, відкрийте вкладку Memory. Погляньте на пункт DRAM Frequency — це і є частота оперативної пам’яті.

Как узнать частоту оперативной памяти?

Зверніть свою увагу, що в даному випадку мова йде про реальну, тобто фізичної частоту оперативної пам’яті, на якій працює чіп. Є ще так звана ефективна частота пам’яті, яка може бути в 2, 4 і 8 разів більше щодо реальної. Наприклад, сучасна відеопам’ять GDDR5 зазвичай працює в 4 проходу за такт. Якщо реальна частота становить 1000 МГц, то ефективна — вже 4000 МГц.

На жаль, CPU-Z показує реальну частоту.

AIDA64

Якщо ви бажаєте побачити на екрані і реальну частоту, і ефективну, вам необхідно скористатися утилітою AIDA64. Вона платна, але має тріал-період, тому протягом 30 днів ви можете користуватися нею абсолютно безкоштовно.

Завантажуєте AIDA64 з офіційного сайту, встановлюєте і запускаєте її. У вікні програми вибираєте розділ «Системна плата» і ще раз «Системна плата». Тут знаходите підрозділ «Властивості шини пам’яті» і бачите як реальну, так і ефективну частоту.

Как узнать частоту оперативной памяти?

Думаю, цих двох програм вам буде цілком достатньо.

Back to Top