Як і чим просвердлити плитку керамогранітную

Як і чим просвердлити плитку керамогранітную

IVD.RU

08.10.2019

0

1 зірка
2 зірки
3 зірки
4 зірки
5 зірок

Як і чим просвердлити плитку керамогранітную
5
5
1
1

Розповідаємо про п’яти типах свердел, вибираємо найкраще і даємо покрокову інструкцію по свердління отвору в плитці.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Fotodom

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Керамогранітна плитка володіє хорошими споживчими якостями, тому її постійно використовують в оздобленні сучасних квартир і будинків. Не дивно, що необхідність у обробці такого облицювання виникає досить часто. Для цього застосовують різні технології і пристосування. Розповімо, як просвердлити керамогранітную плитку на підлозі або на стіні.

Все про свердлінні керамограніта

Вибір свердла

  • Побідитовий бур
  • З алмазним напиленням
  • Коронки
  • Пір’я
  • Балеринка

Процес свердління

  • Буром
  • Коронкою
  • Балеринки

Охолодження інструменту

Яке вибрати свердло

Матеріал відрізняється високим рівнем міцності, для роботи з ним знадобиться спеціальний інструмент, який може використовувати і непрофесіонал. Розглянемо, чим просвердлити керамогранітную плитку в домашніх умовах.

Побідитовий бур

Найбільш економний варіант — свердло з побідитовим наконечником. Його ріжуча частина виконана з особливого твердого сплаву, який відмінно справляється з кахлем, цеглою та бетоном. Однак для керамограніта виріб все ж не призначено, тому після свердління двох-трьох отворів його доведеться викинути.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Pixabay

Слід врахувати, що переможе боїться перегріву, до того ж свердла маленького діаметра (4-5 мм) в процесі роботи можуть ламатися, так що купувати їх треба з запасом.

Інструмент з алмазним напиленням

Іноді необхідно зробити велику кількість поглиблень в стіні — не 2-3, а 5-10 і більше. В цьому випадку простіше придбати буравчик з напиленням, нанесеним методом спікання. Ця технологія відрізняється тим, що алмазна крихта кріпиться на основу за допомогою твердого припою, що складається зі сплаву, до складу якого входить марганець або хром. Застигла зв’язка міцно утримує кристалічні осколки на різальному елемент, завдяки чому значно підвищується його ресурс. Подібні свердла з керамограніту можна використовувати як для сухого свердління, так і для мокрого.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @svptool

Для отворів великого діаметра (10-68 мм) доведеться запастися коронкою — виробом, виконаним у вигляді порожнистої трубки (циліндра). Її краю також покривають спекшейся алмазної крихтою.

Інструмент, виготовлений даними способом, володіє високою надійністю, але і коштує при цьому недешево.

Алмазні коронки

Якщо багато свердлити ні до чого, доцільно застосовувати алмазні коронки і свердла з покриттям, нанесеним методом гальванічного кріплення. Суть методу в тому, що на ріжучій кромці в результаті електрохімічного процесу осідає шар з нікелевих сполук, в який занурюють кристали алмазу.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @rzn_plitochnik

Правда, цей шар не володіє необхідною твердістю, а міцність його зчеплення з основою теж залишає бажати кращого. У підсумку абразив швидко зношується і після 5-6 отворів коронка з гальванічним покриттям виходить з ладу. Але зате і ціна на неї на порядок нижче.

Сталеві пір’я

Ще одне бюджетне засіб для роботи з керамогранітом — пір’яні (списоподібні) бури для кахлю. Їх застосовують, якщо діаметр поглиблення не перевищує 12 мм. Інструмент оснащують наконечником у вигляді обрізаного пера (списа), заточеного під гострим кутом тільки з одного боку. З його допомогою можна підготувати місце під дюбель, але для цього доведеться докласти чималих зусиль: просувається бур дуже повільно, а при сильному натиску ризикує зламатися. Тим не менш, він дає можливість заощадити на дорогій професійної оснащенні.

Балеринка

Нерідко вже облицьованої стіни потрібно зробити кілька отворів різного діаметра. Наприклад, для прокладки сантехнічних або вентиляційних труб. У цій ситуації знадобиться спеціальне круговий свердло, яке будівельники називають «балеринки». Конструкція пристосування нагадує циркуль: на осьовому елементі за допомогою довгого важеля закріплена робоча частина з ріжучою кромкою. Важіль дозволяє виставляти певний радіус. Заточка ж може бути виготовлена з побідиту або мати алмазне (корундове) напилення. Втім, незважаючи на це, наконечник швидко приходить в непридатність.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @plitochnik_vologda

Щоб не купувати щоразу новий інструмент, краще відразу знайти балеринку зі змінним різаком. Поміняти різак набагато дешевше, ніж покупка нового агрегату.

Перед роботою купіть і захисну решітку з пластику (якщо вона не входить в комплект): обмежувач не дозволить будівельного пилу розлетітися навсібіч.

Ми розглянули, ніж свердлити керамограніт в домашніх умовах. Підіб’ємо підсумок. При обмеженому бюджеті краще скористатися копьевідние буравчиком або свердлом (коронкою) з робочим елементом з побідиту. Якщо необхідно виконати роботу якомога швидше, доцільно придбати кілька інструментів з алмазним напиленням, нанесеним гальванічним способом. Для того, щоб просвердлити велика кількість заглиблень, доведеться витратитися на виріб з діамантовою крихтою, яка була закріплена методом спікання — варіант найбільш дорогий. Різні по діаметру прорізи можна зробити спеціальним пристроєм для кругового свердління — балеринки. Це буде набагато дешевше, ніж якщо б ви для кожного розміру купували окрему алмазну коронку.

Як просвердлити отвір в керамограніті

Слід розуміти, що керамогранітную плитку можна обробляти навісу. То є спосіб, при якому заготовка закріплюється на верстаті таким чином, що її оброблювана частина висить над підлогою, — неприйнятний. В іншому випадку в процесі свердління матеріал розколеться на частини.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @grestool

Отвір необхідно розташовувати якомога далі від краю. Рекомендована мінімальна відстань від нього — 1,5 см. Якщо свердлити наскрізь не потрібно, бажано заздалегідь зробити на бурі позначку, до якої він повинен дійти під час роботи.

Користуючись перфоратором, потрібно своєчасно відключити ударний режим, інакше обробка буде безнадійно зіпсована.

Приступаючи до обробки, тримати інструмент перпендикулярно по відношенню до облицювання.

Інструкція по свердлінню победитом

Застосовуючи бури з побідитовим наконечником, необхідно виставити швидкість обертання дрилі або шуруповерта на 500 об./мін. Якщо ж мова йде про роботу з алмазним свердлом, то оптимальна швидкість для нього — 1500 про./хв. В обох випадках, щоб інструмент не ковзав по поверхні плитки, місце обробки краще заклеїти малярським скотчем.

Перед тим як свердлити на стіні, акуратно простукаєте її: якщо звук видає наявність пустот, від роботи доведеться відмовитися, оскільки подібна обробка обробки не витримає. Небажано чіпати і шви — це загрожує появою тріщин. В крайньому випадку, отвір потрібно робити строго посередині стику.

Як тільки бур пройде плитку наскрізь і дійде до бетону, поміняйте свердло на те, яке призначене саме для цього матеріалу. Якщо, звичайно, залишається необхідність заглиблюватися далі. Дві останні рекомендації відносяться і до плитки, покладеної в якості фінішного покриття на підлогу.

При роботі на верстаті (або столі) керамограніт слід жорстко зафіксувати і простежити за тим, щоб під всією його площею була тверда підкладка (фанера або гіпсокартон).

На відео відображено процес свердління победитом.

Поради щодо свердління коронкою

Формування отворів із застосуванням алмазних циліндрів мало чим відрізняється від аналогічних операцій зі свердлами. І все ж деякі особливості є.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @grestool

Так, рекомендована швидкість обертання коронок залежить від їх діаметру. Якщо він не більше 3 см, дриль треба виставляти на 800/мін. Інструмент з великим діаметром (від 6 см) краще застосовувати на швидкості 400 об./мін.

Добре, якщо в моделі є центрувальні бур — він допоможе утримувати дриль на місці. При його відсутності краще зробити спеціальний шаблон: вирізати у фанерному або гіпсокартоном аркуші отвір потрібного розміру.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @rzn_plitochnik

Готовий трафарет слід прикласти до оброблюваної поверхні, закріпити і почати в ньому свердлити. Після того як вдасться заглибитися в матеріал хоча б на міліметр, фанеру можна прибирати.

Подивіться відео про правильному свердлінні плитки коронкою.

Робота з балеринки

Першим ділом потрібно зафіксувати різак пристрої на тому відстані від осьової стійки, яке буде відповідати необхідному радіусу отвору. Відстань може варіюватися від 15 до 45 мм. Перед початком свердління в центрі вирізаючої колу рекомендується зробити невелике поглиблення. Воно допоможе правильно встановити балеринку і уникнути в подальшому її зміщення.

У місцях, де передбачається обробка, поверхня матеріалу слід змастити машинним маслом (виключаючи отвір по центру).

Закріпивши пристосування в патроні дриля, можна приступати до свердління на малих обертах. Дуже важливо не докладати при цьому занадто велике зусилля. Надмірне навантаження на різак може призвести до пошкодження плитки або ж до поломки інструмента. Крім того, потрібно міцно утримувати дриль в руках, не допускаючи її перекосів, інакше процес буде йти нерівномірно: якась частина наміченої окружності буде вирізана, а якась — ні. Щоб робочі елементи балеринки не перегрівалися, свердління потрібно здійснювати з періодичними зупинками.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @plitochnik_vologda

Для успішної роботи з пристосуванням потрібна наявність певного досвіду. Якщо ви застосовуєте це пристрій в перший раз, для початку було б непогано трохи потренуватися на який-небудь непотрібної заготівлі.

Як охолоджувати інструмент

Дуже важливо не забувати про охолодженні. Для побідиту це правило винятків не має. Зате деякі моделі з алмазним напиленням вже містять порожнини з оливковою олією, тому такі буравчики можна експлуатувати без додаткового змочування. Коронки з ріжучим шаром, виконаним за технологією спікання, також нерідко використовують без змочування. Але треба мати на увазі, що це призводить до різкого скорочення їх терміну експлуатації.

Забезпечувати охолодження ріжучого елемента можна по-різному. Найпопулярніший спосіб – поливати його з стоїть поруч пляшечки з маслом або водою. Але при цьому одна рука буде постійно зайнята, що досить незручно.

Цікавий варіант — зробити з пластикового посуду підвісну крапельницю зі шлангом, простягнувши його до місця свердління.

Как и чем просверлить керамогранитную плитку

Instagram @fix_tool

Звичайно, найкраще купити вже готове пристосування, яке залишиться лише наповнити і закріпити на стіні. Іноді підводять рідину і за допомогою нагнітального бака, однак можливість під’єднати його до дриля або перфоратора передбачена тільки в сучасних моделей.

Існує і більш економний метод, але він підходить лише для плитки, покладеної на підлозі: прорізати в кришці від пластикової пляшки отвір, а потім, користуючись пластиліном, приклеїти її на керамограніт і залити водою. Перебуваючи всередині цієї ємкості, свердло вже не перегріється.

Back to Top