Які шпалери вибрати для кухні, щоб кімната здавалася більше — сучасні ідеї з фото

Які шпалери вибрати для кухні, щоб кімната здавалася більше — сучасні ідеї з фото

Шпалери на стінах кухні надають затишок і тепло приміщенню. Неймовірна різноманітність кольорів, малюнків і варіантів дизайну дозволяють вибрати шпалери для кухні будь-якого стилю – від звичного модерну до вишуканої класики.

Зміст

  1. Матеріал
  2. Стиль і колір
  3. Сучасні ідеї

Матеріал

Як і для інших приміщень з підвищеною вологістю, для кухні краще зупинитися на вологостійких шпалерах, наприклад, вінілових або флізелінових, наклеївши їх за допомогою відповідного клею. Додаткова перевага вінілових шпалер в тому, що їх можна мити. Невеликі забруднення, неминучі на будь-якій кухні, легко видаляються з поверхні за допомогою вологої микрофибровой ганчірочки або м’якої губки. До того ж вінілові шпалери легко наклеювати, вони не розтягуються і не рвуться, як паперові, а служать довго.

Какие обои выбрать для кухни, чтобы комната казалась больше — современные идеи с фото

Шпалери на основі полотняної тканини, бананового листя, трави та інших природних матеріалів з ламінованої поверхнею також прості в застосуванні і не вимагають ідеального вирівнювання стін перед наклеюванням. Вони здатні принести частинку природи на будь-яку кухню, але коштують недешево, а обклеювання ними досить складний процес.

Дрібні забруднення краде структура шпалер, схожа на пробку, дрібна клітка або рифлена поверхня. Також для цієї мети хороші не занадто світлі шпалери, багатобарвні або з дрібним малюнком.

Стиль і колір

Вибір шпалер, насамперед, повинен ґрунтуватися на загальному стилі кухні і, зокрема, кухонного гарнітура, як найдорожчої і масивної її частини. Колір шпалер не повинен сперечатися з фактурою фасадів кухонних меблів. Для однотонних фасадів або з неяскравою структурою дерева підійдуть практично будь-які шпалери, для фасадів з виразним малюнком, начебто зебано, краще зупинитися на більш стриманих малюнках шпалер. Для кухні у класичному стилі шпалери підійдуть спокійних відтінків, з квітковим орнаментом або витонченими візерунками.

На кухнях в стилі модерн можна проявити фантазію і підібрати шпалери з виразним малюнком, наприклад в яскраву смужку, з великими геометричними візерунками або з незвичайною текстурою, що додасть їй ще більше актуальності.

Какие обои выбрать для кухни, чтобы комната казалась больше — современные идеи с фото

Інший важливий фактор, що впливає на вибір шпалер – розташування кухні, її площа і освітленість. Для кухні з вікнами, що виходять на захід, краще підібрати шпалери теплих відтінків: жовтого, помаранчевого, зеленого, — щоб вранці створювалося відчуття наповненості сонячним світлом. Невеликі кухні краще обклеїти світлими шпалерами, однотонними або з невеликими геометричними або рослинними візерунками.

Якщо у вашій кухні відкрите планування, і вона є частиною залу або коридору, простежте за тим, щоб шпалери в обох приміщеннях поєднувалися. Це не означає, що вони повинні бути одного кольору або малюнка, але кольори повинні гармоніювати між собою. Якщо в одній зоні на шпалерах великий і виразний малюнок, то в іншій краще зупинитися на однотонних шпалерах або ненав’язливому візерунку.

Какие обои выбрать для кухни, чтобы комната казалась больше — современные идеи с фото

Сучасні ідеї

Шпалери в ретро-стилі, на піку популярності. Вони як не можна краще підходять для кухні. Це можуть і квіткові візерунки, і предмети побуту, і сценки з життя, і шматочки пейзажів. В інтер’єрі кухні краще підтримати такий малюнок предметами декору, наприклад, цікавим світильником, схожим на гасову лампу, або старої сімейною фотографією в вінтажній рамці.

Цікаве рішення для кухні – шпалери в дусі клаптикової ковдри. Можна пошукати в магазинах готові рішення, а можна проявити фантазію і скомбінувати шматки від різних рулонів самостійно. Шпалери повинні бути з одного і того ж матеріалу, однакові по фактурі, але з різним малюнком. Можна поєднувати шпалери в смужку, квіти, з орнаментом чи сюжетні малюнки, краще, щоб шматки шпалер були витримані в одній колірній палітрі або мали 1-2 загальних кольору. Не обов’язково обклеювати всю кухню шпалерами такої техніки, досить виділити 1 стіну або її частину, наприклад обіднього столу, а інші обклеїти стіни однотонними шпалерами.

Дозволити більш сміливі експерименти можна, оклеив шпалерами яскравого кольору або з крупним малюнком лише одну стіну кухні. Підтримати яскравий колір потрібно аксесуарами, наприклад вазою на обідньому столі або текстилем.

кухня шпалери

Back to Top