Характеристики гипсоволокнистого аркуша (ГВЛ), застосування в будівництві

Характеристики гипсоволокнистого аркуша (ГВЛ), застосування в будівництві

Чи замислювалися ви про те, що звичний для внутрішніх оздоблювальних робіт гіпсокартон має аналог, що значно перевершує його за технічними характеристиками і настільки ж простий в роботі? Це гіпсоволокнисті лист, або скорочено ГВЛ.

Цей обробний матеріал також виготовляється у вигляді листів, але, на відміну від гіпсокартону, не має оболонки, а повністю однорідний за структурою. Виготовляються ГВЛ шляхом пресування суміші з будівельного гіпсу і волокон розпущеної целюлози (15-20%), що отримується переважно з макулатури. Волокна відіграють роль армуючих елементів, завдяки чому міцність ГВЛ в рази перевищує міцність гіпсокартону (ГКЛ). Таким чином, можна говорити про екологічну безпеку цього матеріалу і можливості застосовувати його для всіх видів внутрішньої обробки всередині житлових приміщень.

Характеристики гипсоволокнистого листа (ГВЛ), применение в строительстве

Зміст

 1. Характеристики та переваги ГВЛ
 2. Різновиди
 3. Застосування
 4. Що врахувати при виборі

Характеристики та переваги ГВЛ

Крім екологічності, ГВЛ володіють рядом інших характеристик, які схиляють терези у бік цього матеріалу:

 1. Висока в’язкість і міцність (1250 кг/ м3) ГВЛ дозволяють вбивати в них цвяхи і закручувати шурупи без дюбеля, а обробляти листи можна тими ж інструментами, що і дерево, так як він не кришиться.
 2. Низький коефіцієнт теплопровідності робить ГВЛ відмінним матеріалом для термоізоляції приміщень, як і гіпсокартон, він завжди теплий на дотик.
 3. Звукоізоляція ГВЛ близько 35-40 Дб, залежно від товщини.
 4. Завдяки здатності протистояти вогню, гіпсоволокнисті листи можна використовувати для протипожежного захисту дерев’яних конструкцій та інженерних комунікацій.
 5. Невелика вага ГВЛ не створює додаткове навантаження на несучі елементи будівлі і дозволяє здійснювати перенесення листів і монтаж конструкцій поодинці.
 6. Простота обробки – для роботи з матеріалом не потрібен спеціальний інструмент, а відходів утворюється небагато.
 7. ГВЛ гнучкі (міцність на вигин 5,5 Мпа, удвічі вище, ніж у ГКЛ) і можуть використовуватися для спорудження різних складних конструкцій: арок, ніш, елементів підвісних стель.
 8. Морозостійкість – за заявами виробників, гіпсоволокнисті листи можуть витримувати до 15 циклів заморожування і розморожування до появи тріщин і деформацій. Таким чином, ГВЛ можливо застосовувати для обробки неопалюваних споруд, наприклад дач.
 9. Висока гігроскопічність ГВЛ впливає на рівень вологості в приміщенні: якщо він підвищений, листи вбирають воду, щоб віддати її при сухому повітрі.
 10. Якісні листи повинні бути ретельно відшліфовані і покриті засобом, що запобігає міленню і зайве нагромадження вологи.

ГВЛ відмінна заміна гіпсокартону, якщо від матеріалу вимагається додаткова міцність і здатність витримувати точкові навантаження. Він трохи дорожче ГКЛ, але це, мабуть, несуттєвий недолік, враховуючи більш високу зносостійкість.

Характеристики гипсоволокнистого листа (ГВЛ), применение в строительстве

Різновиди

Різновидів ГВЛ всього дві – стандартні і вологостійкі.

 • Стандартні ГВЛ оптимальні для більшості внутрішніх робіт в сухих приміщеннях, як житлових, так і промислових, з нормальним температурним режимом.
 • Вологостійкі листи (ГВЛВ)просякнуті гідрофобним розчином і можуть використовуватися у вологих приміщеннях – кухнях, санвузлах, підвалах і масардах.

Гіпсоволокнисті листи поділяються на аркуші з прямою кромкою і з крівлі кромкою. Стандартний розмір у більшості виробників 250*120*1см, зустрічаються і листи малого формату 150×120х1см. Елементи підлоги відрізняються більшою товщиною в 2 див.

Характеристики гипсоволокнистого листа (ГВЛ), применение в строительстве

Застосування

Технічні характеристики ГВЛ дозволяють використовувати їх при широкому спектрі будівельних та оздоблювальних робіт. Найпоширеніше застосування – обшивка стін, стель, дверних і віконних прорізів, як з метою вирівнювання і приховування комунікацій, так і для протипожежного захисту.

Гіпсоволокнисті листи можуть використовуватися і для створення внутрішніх перегородок, так як підвищена міцність дозволяє утримувати вагу дверей та інших навісних елементів. ГВЛ також можна використовувати і в якості підкладки під підлогове покриття для залізобетонних і дерев’яних перекриттів, правда, в цьому випадку краще віддати перевагу вологостійкі листи. Зверху можна укладати будь матеріал: лінолеум, ламінат, паркет, плитку. Використання ГВЛ істотно прискорює настил підлоги в порівнянні з «мокрими» методами, адже чекати повного висихання протягом кількох тижнів не потрібно, порівняно ж з ОСП, часто вживаному в цих же цілях, ГВЛ не містить шкідливих смол і формальдегідів.

Характеристики гипсоволокнистого листа (ГВЛ), применение в строительстве

Що врахувати при виборі

Купуючи ГВЛ, перш за все, потрібно вибирати листи від добре зарекомендували себе виробників. Менше всього нарікань збирають ГВЛ від компанії KNAUF, продукція російських виробників, хоч і дешевше, але може порошити. При придбанні вологостійких ГВЛ необхідно звернути увагу на маркування кожного аркуша або всієї упаковки, якщо отримується велика кількість матеріалу, так як за зовнішнім виглядом вони можуть не відрізнятися від звичайних.

Гіпсоволокнисті плити — порівняно новий матеріал для російського будівельного ринку, але завдяки відмінним характеристикам він набуває все більше прихильників серед професіоналів та любителів, що, безсумнівно, призведе до більш широкому його розповсюдженню і більшого падіння цін.

Back to Top