Фарба по дереву, підходить для зовнішніх робіт — основні види, особливості і кращі виробники

Фарба по дереву, підходить для зовнішніх робіт — основні види, особливості і кращі виробники

Краска по дереву, подходящая для наружных работ — основные виды, особенности и лучшие производителиДерево – чудовий матеріал для будівництва будинку, теплий, дихаючий, екологічний і дуже красивий. Ось тільки необроблені зовнішні стіни вже через пару років темніють, покриваються тріщинами або, того гірше, пліснявою і мохом.

Дерев’яний будинок, як і огорожа, альтанка, навіс, обов’язково потрібно захищати від атмосферних впливів, грибків і цвілі. Зробити це можна за допомогою кількома коштів: лаку, масла, фарби. Перші два зберігають колір і структуру дерева. Якщо ж хочеться кардинально змінити вигляд будинку, або дерево вже встигла потемніти, то потрібно вдатися до допомоги фарби для зовнішніх робіт, попередньо ознайомившись з основними видами цього популярного покриття.

Зміст

  1. Вибираємо фарбу
  2. Основні види фарб
  3. Калькулятор розрахунку необхідної кількості фарби
  4. Ринок фарб

Вибираємо фарбу

Для фарбування будинку зовні використовується фарба для дерева для фасадних робіт. Крім захисту від вологи, вона запобігає появі цвілі, псування комахами. Якісні фарби стійкі до впливу сонячного світла, і яскравий свіжий колір зберегтися протягом декількох років. Саме ж покриття, згідно ГОСТам має прослужити не менше 5 років.

Перед покупкою фарби слід пам’ятати, що перед фарбуванням будинок треба обробити антисептичним розчином і загрунтувати, так покриття ляже рівніше і протримається без відшарувань і лущення багато років.

Кількість фарби, необхідної для фарбування будинки, розраховується просто, якщо знати її покриваність – витрати на 1 кв. м. поверхні. Для цього площу стін будинку, які підлягають фарбуванню, множиться на покриваність і на 2 або 3 (в залежності від кількості шарів, якими планується пофарбувати будинок). Краще купити фарбу з запасом, так як через рік-два може виникнути потреба підфарбувати якісь ділянки, а фарба того ж кольору в одного виробника буде трохи відрізнятися відтінком, що цілком припустимо для різних партій.

Краска по дереву, подходящая для наружных работ — основные виды, особенности и лучшие производители

Основні види фарб

Всі фасадні фарби можна розділити на 3 групи в залежності від їх основи:

  • акрилові,
  • алкідні,
  • масляні.

Акрилові фарби сьогодні стали фактично стандартом у Європі, в тому числі і в північних країнах, де ними забарвлюється більше 80% всіх будинків. Це екологічний матеріал, в основі – вода, а в якості сполучних елементів – акрилати. Така фарба не має різкого неприємного запаху, дозволяє деревині дихати, так як не закриває пори, в той же час надійно захищає його від вологи. Покриття виходить стійким, витримує сильні морози, а яскраві і свіжі кольори зберігаються роками. Крім того фарба різних кольорів відмінно змішується, і можна отримати практично будь-який відтінок смаку господарів.

Краска по дереву, подходящая для наружных работ — основные виды, особенности и лучшие производители

Працювати з акриловою фарбою просто, вона наноситься валиком, пензлем або за допомогою пульверизатора — фарбопульта. Сохне швидко, а при необхідності покриття можна освіжити, не вдаючись до попередньої зачистки. Покриття з якісної фарби прослужить в середньому 5 років, а в сприятливих умовах – до 10.

Купуючи таку фарбу взимку, варто пам’ятати, що зберігати її при мінусовій температурі категорично не можна, так як вона буде безповоротно зіпсована.

Алкідні фарби прийшли на ринок раніше акрилових і досі користуються попитом завдяки низькій ціні. При їх висиханні на поверхні утворюється найтонша плівка, яка володіє здатністю відштовхувати воду, що підвищує захисні якості цієї фарби. Проте через швидке висихання і, відповідно, меншого проникнення в шари деревини, таке покриття менш довговічна.

Краска по дереву, подходящая для наружных работ — основные виды, особенности и лучшие производители

Рекомендувати алкіду фарбу можна для фарбування вікон, дверей, порогів – тих частин будинку, які найбільш добре повинні бути захищені від вологи. Також ця фарба відома соєю морозостійкістю і здатністю переносити температури нижче -30 градусів.

Алкідні фарби, на відміну від акрилових, наносяться тільки на абсолютно суху поверхню, так як в противному випадку бульбашки і лущення – гарантовані. Сохне один шар – 8-12 годин.

Олійні фарби сьогодні зустрічаються практично тільки у вітчизняних виробників. Вони виготовлені на основі оліфи та токсичні, мають різким неприємним запахом, а на поверхні часто утворюються патьоки. Крім того вони дорожче сучасних аналогів, внаслідок більш високої ціни на сировину.

Сохне покриття з олійної фарби близько доби, а для кращої якості роботи повинні проводитися в суху нежарку погоду. Варто взяти до уваги, що при фарбуванні олійною фарбою надалі поверхню доведеться підфарбовувати лише нею або зачищати до підстави, так як ніяка інша фарба поверх масляного не ляже.

Краска по дереву, подходящая для наружных работ — основные виды, особенности и лучшие производители

Калькулятор розрахунку необхідної кількості фарби

Висота поверхні

Ширина поверхні

Витрата фарби м2/л

Кількість шарів

Фарби знадобиться л

 

Ринок фарб

Фасадні фарби для дерева –матеріал, який постійно користується попитом, тому на російському ринку безліч пропозицій в різних цінових категоріях.

Якісні фарби, що відповідають усім європейським стандартам, виробляють концерни «Тіккуріла» (Фінляндія), «Forester» (Канада), «Dufa» (Німеччина) та деякі інші. Їх продукція спеціально розроблена для суворих умов півночі і користується гарною репутацією. Великі виробники випускають всі види фарб для будь-яких видів робіт, найширшої гами кольорів, а також необхідні кошти для попередньої підготовки дерев’яних поверхонь до фарбування (праймери, грунтовки).

Краска по дереву, подходящая для наружных работ — основные виды, особенности и лучшие производители

Крім високої якості фарби лідерів-виробників володіють і високою ціною. Заощадити можна, придивившись до не настільки розкрученим європейським брендам, приміром, «VIVACOLOR» (Естонія), що входить до складу «Тіккуріла», «Текнос» (Фінляндія), «ISAVAL» (Іспанія), «REESA» (Німеччина). За якістю вони часто абсолютно не поступаються більш дорогим аналогам, а до плюсів можна віднести меншу ймовірність натрапити на підробку.

Російські виробники, на жаль, лише налагоджують випуск якісних фарб і надолужують згаяне. Якість продукції стає краще, і можна виділити компанії «ТЕКС», «Котовський Лакофарбовий Завод», «Оливеста», «Будкомплекс», які постійно оновлюють та покращують свій асортимент.

фарба

Back to Top